Do kdy vaše děti poznávaly svět pusinkou?

garfieldmail1
7. lis 2008

Syn má rok a půl, já vím, ještě budu muset být dlouho trpělivá 😨 Ale šílím už dnes, jak všechno, ale skutečně všechno, co syn venku najde, musí nutně ochutnat, pokud včas nezasáhnu 😠 Už jsem zkoušela si nevšímat, jestli mi to nedělá naschvál 😀 , ale bez výsledku. Jak to je nebo bylo u vás? 😉

suki
8. lis 2008

buď v klidu malé je 14 měsíců a dělá to taky furt, holt musíme vydržet 🙂

berynka
8. lis 2008

Ahoj, u nás to bylo tak do roka a čtvrt. Dlouho jí držely kameny 😅 . Tak po roce dobře věděla, že se to do pusinky nedává, ale občas si tam nějaký kamínek hodila a měla strašnou srandu z toho, že jsem k ní letěla a šťárala jí v puse.

kubaka
8. lis 2008

Ještě s tím neskočily a myslím, že chlapům to zůstane celý život 😀

ale vážně - malý má 20 m a taky strčí do tlamy kde co. Zvláště se mu líbí kuličky a maličké oblé předměty , kupříkladu bráchovo Lego 😝 . Ale venku nééé. Naštěstí. To orální období trvá během celého druhého roku tuším.

garfieldmail1
autor
9. lis 2008

No já jsem právě byla zvědavá, jak to vypadá v reálu, protože jsem se dočetla, že to může trvat až do pěti let 🙄 Nevadí mi, že jsou ty věci špinavé, spíše se kolikrát bojím, jestli to není něco vyloženě nebezpečného, jako třeba střepy nebo tak. Nedávno si dal do pusy klíště, co spadlo z kočky, no v první chvíli jsem měla velmi rozporuplné pocity, nemusí to totiž nic znamenat nebo to může být taky solidní průšvih 😖 A to jsem od něj byla 2 metry, ale ani jsem netušila, že to, co našel, je klíště. To je ale na dlouhé téma, a myslím, že jsme udělali vše, aby se to obešlo bez následků.
Spíše mi jde o to, že teď prostě okamžitě, co najde, směřuje do pusy, že člověk kolikrát opravdu nestačí přiskočit. 😒 Aspoň, kdyby nám dal aspoň chvilku, ať stihnem včas zasáhnout 😎

cazadora
9. lis 2008

holky do 5let??? tak to mě dřív odvezou do bohnic natálka strká VŠE do pusy takovou rychlostí že se pomalu nedá reagovat a já myslela že už to musí skončit každou chvilkou, v našem okolí to podobně staré děti nedělají jen naše beruška chjo

kristi
10. lis 2008

stale a porad ji to jeste nepreslo....cune jedno. Ale vajgly apod, to by do pusy nevzala, jde spis o hracky, taky mi rada krade sminky a ruzny veci s koupelny, musim ji furt odchytavat...

draga
10. lis 2008

tak já se přiznávám že náš mladej strká do pusy všechno a i ty nechutný vajgly...což ještě není to nejhorší co může venku najít že 😎 nedávno přiběhl celý šťastný a ukazoval co našel a ono to bylo psí hovno...naštěstí takový uschlý...no do pusy ho nestačil dát 😀 😀

garfilld 😀 ještě že naše kočka neběhá venku...to by měl Dalíček co chroupat k telce 😀 ten by to klíště do pusy dal taky 😎

markeeta
13. lis 2008

gardfieldmail: a co dudlik do pusy? Potom tam nebude strkat dalsi veci.

draga
13. lis 2008

markeeta já třeba jsem ráda, že jsme od dudla odnaučený 😉

cazadora
13. lis 2008

markeeta tak dudlík nefunguje páč jak chce něco koštnout na dudl zapomene a jde na věc 😔

anatanka
13. lis 2008

To je asi klasika. Miri se s tim teda uz hodne uklidnila, ale driv "zrala" uplne vsechno. Skoro jsme nemohly ani na hriste, protoze hned mela plnou pusu kaminku.

markeeta
13. lis 2008

Me jednouch jedla pisek uplne hrstema a uvedomla jsem si, ze je chudak hladova. Ja dudlika nezakazuju a je lepsi dudlat dudlik nez prsty nebo neco jineho. kdyz ma v ruce neco, co nechci aby strkala do pusy, tak dudlik vzdycky pomuze.

kacka79
13. lis 2008

Stále ochutnáváme, ale výrazně se to zlepšuje.. tak od toho roka přestává strkat do pusinky všěe, už si vybírá 😀

kalu
14. lis 2008

Naše Lucka taky strčí do pusinky všechno, co najde.
Jinak ,Drago ,hovínka už jsme ochutnali- sice naštěstí ne psí, ale u nás na zahradě, když jí hlídal tatínek,tak nám vyzobala všechny ptačí lejna ze stolů na posezení (a že jich bylo !!!)-tatínek si mezitím četl .A u mých rodičů si ochutnala z klece kromě jiného i hovínka od králíka a morčete....

draga
14. lis 2008

kalu 🙂 tak to jsem ráda...že nemám gurmána jen já 😉 králičí a morčátkový bobky to musí být lahůdka 🙂 mě Dalí včera papal krmení pro kočku...a říkal u toho mňam...já už fakt rezignuju a pokud nebude cpát do sebe rtuť tak ať si dá chlapec 😀

mareet Dála písek do sebe taky sypal hrstma...byl takový jemňoučký a asi obzvláště chutný...hlad neměl byl po jídle no asi potřeboval něco na trávení...a dudlíka jsem nezakazovala ale už se odnaučil v létě, on je totiž přes noc dokázal úplně prokousat naskrz, pak jsme měla strach aby ho nevdechnul, proto jsme ho odebrali a kupodivu bez řečí...ale přes den ho nemíval už asi od roku.. 😉 prsty si necucá 😉

romca3
21. pro 2008

Tak to znám. Naše malá si do pusi strčí vše co vidí. Vše co venku leží a jde to zvednout musím hlídat. Dokonce loupe z chodníků i letité žvýkačky. Z pusy jsme lovily už skoro vše včetně chcíplé masařky.

krista
14. led 2009

ajka123 • 1d • Včera ve 21:00
caute baby, viete mi poradit, ako odnaucit, aby si moja dcera prestala strkat veci do ust. Ja viem, ze je to prirodzene a ze si ona tym skuma ako co vyzera a doteraz, kym sedela v kociariku, mi to ani nevadilo. Teraz sme vsak zacali chodit a ona si do ust vopcha a okusi vsetko, co vidi. Ked sme vonku, tak vsetky kamene, sisky a podobne. Ked sme na nakupe, tak olizuje regale, madla a pod. Ked sme na navsteve, tak papuce a topanky. Aj ked jej to 100x vyberiem z pusy, ze sa to nepapa, tak aj tak sa k tomu vrati. A neda sa mat oci vkuse na stopkach. Dik

danka.k • 1d • Včera ve 21:02
ajka aj moj maly je taky.. vsetko co vidi tak da do ust... co najde na zemi vsetko smerom do ust... ja ho uz nechavam tak lebo je to zbytocne pri nom

timbouctou • 1d • Včera ve 21:21
ajka123_ obávám se, že tady je každá rada drahá 😅 Alex v samošce olizuje vozík co v něm sedí a krade z regálů cedulky s cenama a taky je chce papat 😀

sasiki • 2d • Včera ve 21:26
keďže je maličká, nevyhovoríš jej to 😅 😅 😅 , ja to riešim tak, že keď niekde sme, tak sa snažím, aby malý nemal v dosahu nič, čo do úst nepatrí, prípadne ho nosím na rukách. 😀

ajka123 • 1d • Včera ve 21:38
Dakujem za rady, ale moja suseda ma dve deti a ani jedno si nic do ust nepcha. Jej maly (1.5roka) sa hra aj pol hodiny s klucami a ani raz ich neochutna. Moja mala mu ich berie a tak jej dam svoje, ale po par sekundach jej ich vezmem, lebo ich papa a tak za samozrejme zloti a tych situacii je xxxx

danka.k • 1d • Včera ve 21:40
ajka mojej sestry syn si tiez nic nedava do ust a ten moj by aj jeho zjedol

draga • 1d • Včera ve 21:43
ajka...můj synáček je to samé...nacpal by si do pusy s odpuštěním i hov*o...to že si rve do pusy celý hrsti písku, to už jsme si zvykla...ale trochu se bojím aby nesnědl něco co mu může ublížit...bohužel u nás nezabírá nic... 😉 tak ais jen vydržet a hlídat

kijonkova.k • 1d • Včera ve 21:46
Holky,ono je to normální,že si sěti cpou všechno do pusy.Dělají to až asi do roka(+-),pak s tím přestanou.Spíš by bylo divné,kdyby to nedělaly 🙂

stvura • 1d • Dnes ve 02:12
No mi tiez vsetko pchame do ust, i velku flasu od mineralky by si tam najradsej strcil. Snazim sa mu fakt "zle" veci dat z dosahu...vacsinou ma nejako prelsti, uz sa malicko i posuva ako cervicek a stale si nieco najde. Naposledy manzelovi zozuzlal faktury a ucty od stavebneho materialu...

krista
17. pro 2009

Ahojky,
obnovuju tohle téma, protože já už jsem z toho na mrtvici, naše 21měs. dáma strčí do pusy kdejakej sajrajt, ale víc mě vytáčí, že rozkouše všechno co se kolem ní jen mihne, knížky musí mít jen ty kojenecký gumový, zničila mi mobil a před chvilkou mi podávala totálně "vytopenej" ovladač. Vysvětlovat jí to můžu furt dokola, kolem nás jsou samý mladší děti co už tohle nedělaji 🙄

draga
17. pro 2009

krista psala jsem tu před rokem a píšu zase situace se moc nezměnila... 😎 😀

iloha
18. pro 2009

Kristy, je ještě malá, uvidíš že tak dva a půl to bude lepší. Nám budou brzy tři a už většinou do pusy nic nestrkáme, ale i tak jí někdy vidím, třeba s rumbakoulí a jak to panačku vydatně olizuje, když jí něco řeknu, žak mě utře, že přece má lízátko nebo zmrzlinu. Prostě výmluvu si najde. Ale venku už nic neochutnává, jen občas, když se stydí, vrazí do pusy ruku, aby nemusela mluvit. 😉
Ale už je to mnohem a mnohem méně než dřív.
Nezbývá než doufat. 😉

krista
18. pro 2009

Ty jo holky, tak ještě rok vydržet jo 😅 ono je to opravdu extrémní, mám furt oslintaný celý triko, ruce, když k nám někdo přijde, tak říká: "Jé ona se chudinka pozvracela" 😝 protože to tak vypadá jak je oslizlá 😝 chtěla jsem jí dát k ježíšku pastelky, aby si mohla kreslit jako jiný děcka, ale nemůžu, ona by je rozkousala a pořád by to měla v puse a mě by akorát haprovaly nervy 😒 už je mám koupený, zabalený, ale nedám jí je 😔

helcenka
18. pro 2009

holky, tak náš malej strčil do pusy, co neměl jenom jednou a to byl kamínek a hned ho spolknul. Asi mu nechutnal a od té doby nic do pusy nestrká a vlastně kromě toho jednoho kamínku niíkdy nic nestrkal. A divný mi to tedy nepřijde. Je úplně normální dítě, na svůj věk spíš o něco víc vyspělejší (tedy co se týká rozumu, jinak v pohybu je trošku brambora).
Jediné, co teď dělá je, že pokud mu řeknu, že se něco jí, tak chce hned ochutnat (třeba syrové maso, brambory a podobně). Tak mu vysvětluju, že se to musí nejdřív uvařit. Když to chce stejně ochutnat, tak ho nechám (teda maso ne!) a on řekne, že je to ošklivý a už to příště nechutná.
Tak držím palce a pevné nervy. 😉

krista
20. pro 2009

Helcenka naše malá doma běžně ochutnává syrové brambory a to mi ale opravdu nevadí, týká se to věcí špinavých co najdete venku, ze kterých může cokoliv chytit, ani nechci myslet na to co všechno 😖

helcenka
20. pro 2009

mě ty brambory taky nevadí, s tím masem je to horší. Docela jsem se bála toho, až bude všechno strkat do pusy, ale v našem případě se nám to nějak vyhnulo.
Holčička mojí kamarádky jedla vajgly a nemohly jsme jí vůbec vysvětlit, že se nejí. Trvalo to pár měsíců, pak to odeznělo. Když si na to vzpomenu, tak mi to přijde jako legrace, ale v té době. Taky jsem se setkala s tím, že dítě sbíralo bobule pro ptáky a strkalo je do pusy. To bylo šílený... 🤐