Do kdy vaše dítka věřila, že dárky nosí Ježíšek?

gabca91
6. říj 2016

ahojky holky mam otazečku do kdy vaše dítka věřila že dárky nosí ježíšek ??nebo kdy jste jim řekli pravdu ??

tereza30
6. říj 2016

Ahoj, děti zatím nemám, ale já sama jsem na Ježíška věřila do první třídy, moji rodiče to nijak neřešili, že by mi něco vysvětlovali, vyrostla jsem z toho tak nějak sama... A začala jsem si užívat vybírání, zabalování a dávání dárečků...Vánoce pro mne zůstaly krásné i bez Ježíška, jen začaly být krásné jiným způsobem 🙂

nininka23
6. říj 2016

Moji synovci maji 8 a 7 let, už chodi do školy, ale na Ježíška věří furt 🙂

berenika39
6. říj 2016

Vloni v sedmiletech Petr přišel na to, že dárky asi kupujeme my, a hned se přidal, že bráchovi taky koupí a řekneme mu, že to má jako od Ježíška. takže v první třídě, sám...

lucie7411
6. říj 2016

U nás v první třídě paní učitelka dětem řekla že ježíšek není, že dárky kupujeme my !!!!!! Holky to jste měl vidět jak jsme my rodiče byli naštvaní.....vysvětlila jsem to dceři tenkrát tak, že kdo věří na ježíška tak ten mu dárečky donese, kdo nevěří tak že dostane něco od druhých kteří ho mají rádi..Dcera je ted v páté třídě a dárky kupuje už nám i babičkám a dědečkům 🙂 má to svoje kouzlo, zase jiné ale pořád hezké 🙂

tereza30
6. říj 2016

@lucie7411 To by mě taky naštvalo, jsem učitelka, ale takové věci bych si nedovolila dětem říkat, myslím, že zrovna Ježíška by si měl řešit každý doma, jak uzná za vhodné. Mně se jednou kolem Vánoc kvůli Ježíškovi hodně zhádaly děti (1. stupeň), co jsem učila, byla to docela řežba, nechtěla jsem to řešit potvrzením nebo vyvrácením existence Ježíška, to fakt patří do rodiny, tak jsme si začali povídat o různých vánočních tradicích a zvycích, že každý člověk to má jinak, že i každá země to má jiné tradice a k těm patří i kouzelné bytosti, co nosí dárky, vyprávěli jsme si kdo kde dává dárečky...a taky že někdo na ty bytosti věří a někdo zase ne a že se kvůli tomu nemusíme hádat ani se někomu posmívat... celkem to pobrali a byl klid

andysebesta
6. říj 2016

My jsme letos zacali chodit do první tridy a na Jeziska verime porad.Doufam,ze nemaji ve tride nejake "chytrolinky", kteří nebudou chtit vysvětlovat ostatním pravdu.Popravde,docela se bojim chvile,kdy dojde na tuhle debatu.Mam z toho fakt strach.....ze se to všechno uplne pokazi.Moje mladsi segra tenkratna Stedry den zjistila ze Jezisek není a všechno uz bylo uplne na nic.Zadne kouzlo, všechno se uplne vytratilo......Tak doufam,ze nam to vydrzi ještě aspoň dva roky a ze u zjisteni pravdy nebudou asistovat mladsi braskove ☹

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
tahejhula
6. říj 2016

K nam Jezisek nechodi, mame vanocniho skritka. No skoro jedenactilety jiz zcela jiste neveri 😀 ale jede to s nami dal. A dcera, ta o nem hovori jiz asi dva tydny.

vojtisek2007
6. říj 2016

@gabca91 my to měli stejně jako u @lucie7411, dětem je 8 a 9, u nás teda ne učitelka ale kamarádi apod....vyřešili jsme to stejně, že kdo na ježíška věří, tomu dárky donese, dospělý že si mezi sebou dárky kupují, aby si udělali radost....oni koupí dáreček pro spolužáka ve třídě nebo našemu čoklíkovi....zatim teda asi věří 🙂

hz
6. říj 2016

to me se jednou v praci stalo-sedime v krouzku s detmi(MS) a povidame si o Jeziskovi, jak si ho deti predstavuji atd. a najednou jedna uvedomela holcicka prede vsemi rekla, ze Jezisek neni, ze darky davaji rodice...Oni byli verici a Vanoce neslavili. Dost prekerni situace to byla 😀

tahejhula
6. říj 2016

@hz No tohle tema doma resime taky. Rikala a rikam to detem jednoduse. Ke kazdemu prijde ta vanocni bytost, ve kterou veri = ta bytost neni jedna. A kde neveri v zadnou z nich, tam si lide davaji darky sami. Zkratka kazdy proziva a uziva Vanoce po svem.

sarihy
Autor odpověď smazal
Zobraz
kamila297
6. říj 2016

Syn stále věří na Ježíška (doufám) a pravdu mu sdělovat nehodláme, dokud se sám nezeptá 😉

katushka82
7. říj 2016

syn má 9,5 roku a stále věří a píše Ježíškovi 😀

anetka1701
7. říj 2016

U nás holky věří 🙂 Ale jsou ještě maličké...

Když se zeptají na Ježíška, vyprávím, že Ježíšek je duch Vánoc. Že to je kouzlo, které chodí od domu k domu, které dělá Vánoční pohodu a pod stromeček nosí dárky. Že ho nikdy nikdo neviděl, ale všichni vědí, že s námi je a že díky němu máme Vánoce a dárečky. Nelžu jim 🙂 A díky tomu příběhu k nám bude Ježíšek chodit třeba i za deset let, protože bez Ducha Vánoc by to nešlo 🙂

babanci
14. říj 2016

Moje vnučka věřila ještě v sedmi letech, do doby, než jí to zeť a jeho matka vysvětlili. Mrzelo mě to, mohli jí ještě nechat. Kdyby žila její maminka, moje dcera, taky by se jí to nelíbilo. Moje děti věřily dlouho, ve škole jim to pak ale někdo vyzradil. Říkala jsem jim, že je jedno, kdo dárky dává, důležité je, že je to z lásky.

maximka33
30. srp 2017

opravdu je tak dobré nechat děti dlouho v té pohádce? mně 8 letý syn zrovna bombarduje otázkami, proč s námi tatínek nešel na procházku, když jsme "vyhlíželi" Ježíška. mně přijde, že už je na to zralý, mně se nechce mu lhát, učím ho pravdomluvnosti.. ráda bych mu to nenásilně naznačila už teď. on sám již má peníze, kapesné a dárky, tak je připravený sám nějaké dárečky pořídit. pamatuju si, že my už snad od první či druhé třídy opravdu dárky kupovali, třeba mýdlo, vodu na vlasy, vyráběli jsme korále. Přišlo mi to hezké. Osobně se moc těším na ty krásné drobnosti od dětí.

sisstin
30. srp 2017

Nikdy neveril, nehrajeme si na to... jen vedel, te to nesmi jinym detem rikat...

lusynkova
30. srp 2017

@sisstin Máme to tak taky v plánu...

kijonkova.k
30. srp 2017

Dceři je 9 a přišla s tím,že Ježíšek není,že to kupujeme my.6 letý syn se do ní obul,že to určitě není pravda,jak bychom to pod ten stromeček asi dali atd...celkem sranda.Tak jsem jim řekla,že ten,kdo věří,tak dárky pod stromečkem najde....Ale myslím,že tohle jsou poslední Vánoce,co to ještě udržíme🙂))