Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Do kolika let mají děti kočárek?

95newmommy2020
3. led 2021

Ahojky, prosím řeknete mi jak dlouho jste ten kočárek fakt potřebovaly. Jinak u nás vidím situaci ze jen tak chodit nebude má na všechno dost času. Teprve nedavno začal lézt (11mesicu)

jitka_cv
3. led 2021

Dcera měla do 14 měsíců, pak jsme ho v roce a půl prodali.

zuzkasim
3. led 2021

Záleží, jak a kde žijete. Někdo tahá dítě v kočárku do 3 let, protože je to pro něj pohodlnější, třeba na cesty do školy se starším dítkem, někdo kočárek odbourá kolem 2. narozenin, protože v tu dobu už ho prostě nepoužívá. U nás fakt okolo 2. narozenin, všechny děti, do obchodu, na MHD i na procházku už došly dobře, na delší výlet příležitostně posloužilo nosítko.

jakreb
3. led 2021

@95newmommy2020 Syn začal chodit v 10.tich mesiacoch, vôbec nelozil. Kocik mal do necelých 2rokov ale to tam bol po 1.5roku malo. Dcerka zacala stvorkovat az okolo 10.mesiaca,chodit v 15.tom. Kocik cca do 2.5roka ale po 2rokoch len kde-tu...ked som sa potrebovala niekam rychlo dostat.

snahnah
3. led 2021

Prvního syna jsem ještě ve 4 letech vezla v kočárku na pohotovost. Jinak do těch 3 let na výlety do zoo a podobně. Druhá v něm nechtěla být jako miminko skoro vůbec, pak ho vzala v roce přes léto na milost a pak jsme ho nechali jen kdyby náhodou chtěla babička vyjet. Nějak tuším, že na třetí ho nevytáhneme vůbec 🤣

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@jitka_cv Fuha to je sikulka. To si neumím představit, ze by už za 3 měsíce ho nepotřeboval.

malenka3
3. led 2021

Minimálně na dovči a courání po Praze si ho nech. Prvorozená ho nepotřebovala brzy, ale na dovolené na delší trasy se hodil, stejně tak jsem ji do něj šoupla, když jsem jela třeba do centra k Dr. Každé dítě je jiné. Druhorozená už mi od 10 měsíců chodí, ale v kočáru uspávám, teď v zimě ji stejně venku courat nenechám, takže se vozí. Je to fakt různé, na to nedostaneš správnou odpověď.
Jinak prvorozená měla období, kdy ho měsíce nechtěla a pak najednou měla.asi čtvrt roku, kdy jsme ho museli mít, protože venku byly scény a nikam bysme nedošli.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@zuzkasim V Praze. Ale je fakt takovej pomalejší. Na rehabce nám řekla ze je i taková povaha, ze je spokojený v klidu, když se nikam nezene. Taky rad spi a nebo se kouká. Takže fakt nevím jestli je to reálný třeba ve 2 letech. Nebo jestli se to ještě změni.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@jakreb Ty wpgo v 10 měsících to je fakt rychlost. A pak tam chtěly být nebo už moc ne když chodili ?

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@snahnah No si tak trochu myslím, ze do 4 let to z jeho tempem možná dotahneme. :D

hezz17
3. led 2021

Starsi v necelych 2,5 letech, kdyz se narodil mladsi. Od te doby ani na dovci nebo na vylete do kocaru nevleze, protože ten je pro mimina 😅 takže jsem ze zcatku ani nechodila na nakup, protože prwdstava ze tam jdeme a zpatky tlacim kocar, nesu nakup a starsi.... ted je ki 3,5 a v pohode ujde 4 kilaky

fandysek_1
3. led 2021

@95newmommy2020 děti 2 a 3 roky se teď ještě vozí, ale starší už jen občas. Za pár dní, už bude muset uvolnit místo pro třetí a bude hlavně na odrážedle. Sednout si ještě může dopředu a držet se. Máme docela prakticky kočár. Hodně záleží na dětech a celkovém životním stylu. Já sama s nima na výlet prostě bez kočárku nepůjdu.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@malenka3 Wow 10 měsíců, to je něco. Jinak fakt je ze to MHD někdy když vidím to chování ostatních a přehlízeni děti bez kočárku. Tak tam si říkám ze to je asi fakt lepší.

me_druhe_ja
3. led 2021

Tohle je těžce individuální. 🙂 Některý děti začnou chodit až po roce a půl, některý v 10m. 🙂 Třeba já s kamarádkou: máme kluky narozený o 14 dní a druhý čekáme teď: ona koncem ledna, já začátkem února. 😀 ona už bude mít kluka jen na skejtu za kočárkem, já koupila dvojkocar: kluk taky jen tak chodit nebude. A myslím, že bude vyuzitej dlouho. 🙂

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@hezz17 Jo tak to věřím ze ten nákup by byl dobrej test nervu. 😄

ada22
3. led 2021

My používali kočárek do tří denně a pak do čtyř na celodenni výlety nebo na plavání. Dcera je super spac a pres den do 4,5 pravidelně usinala.

niki1107
3. led 2021

Dcera začala chodit v 14m a v roce a půl už byla bez kočárku, neposedí absolutně vůbec 😅

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@fandysek_1 A jaký kočár ? My máme docela malý mi přijde. Se bojím ze se tam za rok nevleze.

jipe
3. led 2021

u obou dětí jsem kočár uklidila něco málo po 2.narozeninách, pro případ nouze jsem měla ještě nějaký čas v záloze nosítko, hlavně na výlety a dovolenou. Já jsem prostě volila trasy tak, aby to ušli, protože tahat prázdný kočár, když dítě chtělo chodit, pro jistotu, to mě fakt nebavilo

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@ada22 Tak to asi vidím podobně. Taky by furt spal. A po plavání spi i 3-4 hodiny. 🙈

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@niki1107 Ty wogo to je taky rychlik. A to už ji to tam nebavilo?

hezz17
3. led 2021

@jipe my jsme jeli do prahy do zoo v necelych 2 letech, vylet na celý den. S sebou kocarek a nositko. Takze v kocare se vozilo nositko a nahradni obleceni. K nasemu velkemu prekvapeni to usla cele.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@jipe To je fakt, ze je pitomy. Snad jedine na věci je to dobrý takovej odkladovej prostor. Ale zas třeba tahat kočár, dítě, a k tomu ještě odrazedlo to už si vůbec neumím představit.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@hezz17 Ty wogo to je fakt hodně dobra. Ujít celou zoo je i pro hodně dospělých velkej výkon. I pro mě teda. :D

niki1107
3. led 2021

@95newmommy2020 Nebavilo, jakmile začala chodit, tak nechtěla přestat a v necelých dvou letech zvládla fakt dlouhé vycházky. Ale ona je fakt k neunavení, někdy je to šílený 😅.

bassetlady
3. led 2021

Malá začala pořádně chodit až v 18 měsících a do té doby spala přes den výhradně v jedoucím kočáru. A i pak se ráda popovezla. Takže do 2 let byl kočár nepostradatelný a lehoučký sporťák od Cybexu využijeme občas ještě teď a má 2,5.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@niki1107 Jeee tak to je něco, to musíš mít taky slušný zásoby energie.

jakreb
3. led 2021

@95newmommy2020 Ako kedy. Jj hned sa staval. Žiadne lozenie.

95newmommy2020
autor
3. led 2021

@bassetlady ten cybex je dlouhý ten se mi taky jeví jako hodně dobra volba.

mariladka
3. led 2021

Synovi budou v lednu 3r, a teda syn ujde hodně, vesměs kočár nepotřebujeme, ale on je živý a pokud bych šla do města do obchodu, v kočárku je v klidu a zvládnu něco nakoupit, bez kočárku by nejradši běhal apod, ale to není na moje nervy 😀 takže ano, vozím ho v autě, kdybych s ním potřebovala třeba skočit do obchodu. Naposled jsme ho ale použili v létě na dovče na jižní moravě, dělali jsme celodenní výlety, i dlouhé, takže v něm spal po obědě a i třeba popojel, když to bylo už moc, sám si řekl. Záleží na dítěti, jak zvládá chození a jak zvládnete třeba ten nákup. A teda syn začal chodit v 15m venku sám, a postupně jsme procházky prodlužovali, ted chodíme dvakrát denně klidně na 2hod každou.

klaruskaholubinka
3. led 2021

Naše malá chodí od 14 měsíců a kočár jsme rušili ve 20 měsích, když přestala spát. Už stejně sloužil spíš na spaní. Ve 2 letech už mi ušla 9 km pěšky.