Do kolika let mám dávat dceři na cestování plínky?

maruskapo
1. čer 2011

maruška má 4 roky a dávám jí na cesty plínku nedělám chybu ?

kutcher
1. čer 2011

No ono záleží na tom, co je to za cesty... pokud je to někam jednorázově na dovču do ciziny, kde se nedá moc stavět nebo tam jsou kolony, tak bych plínu asi dala, pokud to je cestování po ČR tak ne, snad krom spánku v noci, ale jinak našemu malému budou 3 a na cesty je nedostává, jen do větších obchoďáků, kde není možnost ihned s nákupem vyběhnout a na s paní.

berenika39
1. čer 2011

taky si myslím, že když se nejedná o nějaký zdravotní problém, tak dítě je v tom věku už natolik chytré, že si včas řekne. tím, že plínku má, se na ní spoléhá a odplínkování je v nedohlednu. to, že bude bez je ohromná motivace se nepočůrat 🙂

lucie777
1. čer 2011

To snad zakladatelka otázky nemyslí vážně.. Řekla bych, že to je dost velká chyba, ve 4 letech to děti přece už dokážou dost dobře ovládnout, si nedokážu představit, že by učitelky ve školce dávaly dětem na procházky plínky.. 😀

bertica.h
1. čer 2011

to je velmi dlho..toto rozmýšlam či 2ročnej nechám plienku..aby 4r.dieta malo plienku ved mu to samemu je neprirodzené,ved to je velká slečna..takže podla mna áno,robíte chybu.
naša vedela,že vždy musí povedat v aute včas ked chce cikat,že sa nedá zastavit hocikde,nikdy sa nikde nepocikala

andy80
1. čer 2011

To je zase vtip? Nová uživatelka a hned taková otázka, se asi zase někdo nudí. Jinak k otázce. Ihned, jak jsme v necelých dvou letech přestali dávat pleny, tak jsme přestali dávat i na cesty, pokud jedeme autem, zastavíme, pokud autobusem vydržíme.

helcenka
9. čer 2011

Synovi jsou tři a půl a nedovedu si teda představit, že bych mu dávala plenu, byť jenom nacestování. Prostě i v autě si řekne, no a chvilku to vydrží, než najdeme vhodné místo na zastavení.
Nevím, jaké cestování máte teda na mysli, ale spíš bych to řešila tím, že bych dítěti dala míň napít a při každé příležitosti, kdy se dá zastavit, nutila bych ho, aby se šel vyčůrat.
Když mu byly dva roky, tak jsme začali "odplenkovávat", měl plenu jen na ven a na noc a ve dvou a půl už ji neměl vůbec.

fiallinka
9. čer 2011

Cca do pěti let je prý normální počurávání při spaní - takže pokud je to delší plenka a děcko se ti počurává, tak proč bys ji nedala, že. Pokud to ale není cesta, při které usne, tak proč dávat zbytečně plenku...

kammka
9. čer 2011

v tomhle věku snad není problém donuti dítě se vyčůrat než vlezu do dopravního prostředku... jedu-li autem, mohu si udělat pauzu na vhodném místě, autobusy, byť dálkové, mají taky povinné přestávky snad každé dvě hodiny a takovou dobu už v tomto věku vydrží každé dítě..a v letadle a i ve vlaku přece wc je...
nedovedu si představit, že by si moje 3,5letá dcera nechala dát plenu a ještě se do ní vyčůrala..to fakt ne...
jak je tu psáno výše: pokud bude na takové situace v pleně, kde je jaká motivace toho dítěte tyto věci ovládat a zvládat?? kdybyste se na tohle zeptala dětské lékařky, ta by vás asi hnala.. vy na ni nemáte telefon, abyste s ní tyto věci konzultovala?????

martaska78
10. čer 2011

A vyčůrá se do ní? Nebo to máš jen jako sychrovku a chodíte v přestávkách čůrat? Jestli jako sychrovku, tak nic proti, ale pokud se do ní vyčůrá úmyslně, tak to se mi zdá na to už opravdu velká 😖

boobinka
10. čer 2011

Tak ja davam plenky jen kdyz vim, ze pojedu dyl nez hodinu, nebot mi vetsinou v aute usne a ve spani se mi obcas uz pocural aniz by o tom vedel....

markiivo
10. čer 2011

Juu 4 leté dítě a ještě si neumí říct ,že musí čůrat? No to snad ne. Já teda mám teprve roční holčičky ,ale sousedka má 4 letou holku a opravdu si nedovedu představit,že má plínu i byť jen na cestování.Ano určitě děláte chybu a už už bych začala řešit problém ,pokud bude dávat dítěti plínu pořád ,tak se prostě do ní vyčůrá.Maminky od toho přeci odbouráváme plíny ne abychom měly o práci míň.Pěkný den všem Markéta a holky

gabin6
10. čer 2011

Tak to je teda do nebe volající!!!! 🙄 Nezlobte se, ale ve 4letech plenu si myslím,že je to zbytečné a již by si mělo říci,zda chce na potřebu! Nevím, zda je ve školce, ale tam přece taky jedou autobusem a už vidím učitelku, jak jí dávají plenu na cestu! OPravdu se nad tím zamyslete.

aemmi
10. čer 2011

Nám říkala jedna psycholožka, že dítě má nárok se počůrávat do 54 let 😕 no, taky se mi to moc nezdá...ale tak to snad každá máma ví, jestli to děcko plneku pořebuje a nezvládne to bez ní, ikdyž ve 4 letech, už mi to přijde divný.

myscha
12. čer 2011

🙂 To asi psycholožka popletla a myslela, že tak od 70 let mají už zase nárok ne 😀
Ne, taky mi říkal pediatr, že do 4 let plíny přes den netřeba řešit. Takže to není žádná tragedie a z těch zlých reakcí si nic nedělejte. Pokud vím, tak v cizině se to moc neřeší, jen tady se z toho dělají závody "supermatek" a vícekrát jsem už četla, že některé matky dokonce děti bijou, aby se nepočůrávaly, to mi přijde mnohem víc donebevolající. No tak to snad radši ty plíny do pěti let 🙂
Já bych zkusila dceři tu plínu nedat, vzít dostatek náhradního oblečení a ona se to nejspíš rychle naučí, takhle ji to nemotivuje....

weri1
12. čer 2011

otázku bych nebrala tak vážně, zakladatelka se asi nudí...no 2 příspěvky co tu dala.... 😀

theodorika
12. čer 2011

Dědovi je 72 a nechce plínky, synovi je 6 a do plen smrká, dceři je 20měsíců a mimo domov dostává hysterák, když má čůrat jinam než do nočníku, záchoda či očividně travnatou plochu ..... Tak nevím, co se jí třeba zeptat, jestli tu plínu vůbec chce? Ve čtyřech už umí mluvit...?

talianka_1
12. čer 2011

Myslim ze naozaj je uz 4r dieta dost velke na to,aby este nosilo plienku..moja dcerka nemala ani dva ked prestala nosit plienky.mala pri posteli nocnik a vedela ze sa tam ma vycikat a vykakat.musite ju to stale ucit a najlepsie ju naucite teraz v lete..nechala som malu behat s holou ritkou,ukazala jej ze ma cikat a kakat na travu a vnutri do serblika.aj sa naucila.deti su chytre a bystre v takom veku..

yma12
13. čer 2011

to si děláte srandu 😕 😕 😕 😕

lusi80
16. čer 2011

tak nevím,náš mladší měl loni 2roky a 10 měsíců když jsme jely na dovolenou,jely jsme do Maďarska,autem,jelo nás víc,a v pohodě bez plinky tam i zpět,kdykoliv jsme chtěly tak se zastavilo,všichni se vyčůraly,a jelo se dál,chce to nedávat jim tolik pít,a ptát se,když se zastaví tak fakt nutit se vyčůrat.Když začaly být kluci přes den bez plinek,tak jsem jim ju automaticky nedávala ani na cesty,myslím si že tím spíš když ju má,tam něco udělá,když si řekne přes den,musí říct i v autě ne???? A jak tu někdo psal,ve 4 letech je to už "slečna" na to aby měla plinku ne 😲 😲 😲 😲 a já bych to sem tedy nepsala,jestli dávat 4 letymu děcku plinku na cesty 😒 😉 podle mě,nic moc k chlubení,ale asio chceš vědět názor že???? 🙂) prostě bych ji ju nedala a hotovo 😎 😎

pavel123123123123123
24. led 2015

Ja mam sina krí ma už 9 a přes noc se pokaždé pomočí pradí nam prosi někdo jestly mu máme koupit pleny po doktorech jsme chodi a nic jse nezjistilo a vkvětnu 2 bude mít narozky