• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Do kterého měsíce by mělo být dítě ve vajíčku?

22. ledna 2012 
do kterého měsíce by mělo být dítě v autosedačce ve vajíčku?
21. led 2012 v 09:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokud mu nebude přečuhovat hlava:slight_smile: Nohy nevadí, ale hlava jo
21. led 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (9)
Dokud nebude samostatne sedet nebo pokud mas polohovaci autosedacku tak driv.
21. led 2012 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokud nebude pevně samo sedět. Ono ale i když je polohovací autosedačka, tak bych po směru určitě dřív dítě nedala. Nejde o to, že tam "sedí", ale jde o to, že když se něco stane, "nevydrží" ten hrozný nápor krček. Takže ve vajíčku co nejdéle :slight_smile: Jinak je dobré se podívat třeba na youtube na nějaké crash testy, aby člověk viděl, proč to mimčo vozit co nejdéle proti směru jízdy :wink:
21. led 2012 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí (4)
Existuje jedna jediná zásada, kterou psala Andara :wink: Ve vajíčku je prostě miminko do doby, dokud se tam vejde, tzn. dokud mu opravdu nepřesahuje hlavička, pak okamžitě z vajíčka pryč, protože pro něj není pochopitelně bezpečné.

A pokud nastane případ, že deťáko z vajíčka vyroste dřív, než zcela samostatně sedí (což se v praxi stává často, viz náš případ :slight_smile: ), tak holt vybrat další pokračující sedačku, která již není vajíčko, ale je polohovatelná a dá se umístit taktéž proti směru jízdy ( na trhu jsou sedačky s umístění proti i po směru jízdy, což je fajn, protože vydrží o fous déle pak, jako nástupci po vajíčku)
21. led 2012 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
My tam byli do 1roka,pak už to tahání bylo děsný a hlavně uměli držet už hlavu :wink:
21. led 2012 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
muj synek vydrzel v sedacce MC do 11 mesicu, pak az jsme koupili novou... cim dyl se tam vejdou tim lip, jizda proti smeru je pro ty prcky nejbezpecnejsi
21. led 2012 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak píše @arianka - dokud se vejde nebo dokud nemá 13 kg. Ještě bych doplnila, že hlava by měla končit max. 2 cm pod horním okrajem vajíčka, pak už je do něj dítě moc velké. A jestli tou dobou ještě neumí sedět? Tak to se přesně stalo nám, museli jsme koupit sedačku 0-18.

Pokud už dítě sedět umí, ale do vajíčka se vejde jak na délku, tak na váhu, tak bych ho tam radši nechala, je bezpečnější.
21. led 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odbornici doporucuji mit dite v sedacce proti smeru jizdy az do 4 let (slabe krcni svaly), ale na trhu je malo takovych sedacek a do vetsiny aut se nevlezou. Ve vajicku mit co nejdyl to de (samozrejme kdyz mu neni mala), klidne do 18 mes kdyz se tam vleze. My jsme meli Roemerku a vozili jsme asi do 14 mesicu a to byl Honzik celkem velky.
21. led 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas do osmi mesicu , kdyby bylo leto tak i dyl ale v bunde uz tam byla hrozne narvana ze to ani neslo zapnout jinak hlava byla jeste o.k.
21. led 2012 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezdila v ní 8 měsíců, devátý měsíc šla do normální sedačky, už se tam skoro nevešla
21. led 2012 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prý minimálně do roku - kvůli případnému přetížení krční páteře při nárazu - ideálně dýl. Do toho jednoho roku má krční páteř ještě hodně moc křehkou... Našemu malému bude rok za týden a zrovna včera jsme měnili malého romera za většího, páč do vajíčka se už v kombinéze nemohl narvat :slight_smile:
22. led 2012 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně jak tu několikrát zaznělo, dokud nepřesahuje hlavička, nožky nevadí. A je také si třeb auvědomit, že větší sedačka je od určité váhy, tak tam dávat menší lehčí miminko je taky nebezpečné...
22. led 2012 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ideálně do roka!!!! Děti nemají takovou stabilitu páteře...my vydrželi asi do 10 měs a koupili polohovací..čím později tím lépe!!!! :slight_smile:
22. led 2012 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokud se vejde... dokud hlavička nečouhá... naše malá v něm byla asi do 9-ti měsíců a pak bohužel musela do střední varianty...
22. led 2012 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tvůj příspěvek