Doba odnaučování dítěte od plenek v závislosti na věku

sarlotta
27. zář 2011

Milé maminky zajímalo by mě jaká je průměrná doba odnaučování dítěte od plenek v závislosti na věku dítka. Tedy napište mi prosím
1. V kolika měsících jste dítko posadili na nočník poprvé
2. V kolika měsících bylo dítko KOMPLETNĚ bez plenek i na noční spinkání, cestování....
3. pokud se Vám bude chtít🙂 tak celkový počet měsíců Vašeho společného 😉 snažení.

Já mám dvě děti:
Syn
1. v 18 měsích poprvé nočník
2. ve 23 měsících komplet bez plenek i na noc
3. celková doba 5měsíců

Dcerka má 14měs - zatím nezkoušíme.

Jsem zastánce respektování dětské psychiky a nenucení na nočník pokud dítko samo nechce. Děkuju za Vaše odpovědi.

jajkax
27. zář 2011

1) 12měsíců
2)kompletně 20měsíců
3)snažení o miminko 10měsíců

lena27
27. zář 2011

1)15měsíců
2)bez plíny přes den 22m , kompletně 2,5 roku

crca
27. zář 2011

1.poprvé v 8 měsících-nic vnucujícího,jen jsme zkoušeli-kupodivu dobrý,ale jen před koupáním večer 🙂
2.začali jsme teď v květnu kdy bylo teplo a mohli být nahatiny-25 měsíců,po týdnu mě chtěli i spát dopoledne bez plen a do týdne se už nepočůrali,ale na noc máme stále a asi budeme mít dlouho 😀 I je v noci přebaluju,jak jsou prodojený 😀 -takže totálně bez plen nejsme.....
3.Když neberu ty noci tak jsme se to naučili za 2 měsíce 😅
Jinak taky nejsem zastáncem tlačení na dítě,jen kvůli tomu,že sousedka má 1,5 leté dítě a je bez plen,nebudou je mít přece věčně 😉

eloana
27. zář 2011

1, dcera poprve asi 8 mesicu
2. komplet bez plen 23mesicu
1. syn 8 mesicu
2. je mu 15m a na nocnik si obcas sedne sam od sebe, ale nic tam neudela))
take jsem zastance nenuceneho uceni. nic mene okoli na me trosku tlaci, at proc ho neucim na nocnik

schnek
27. zář 2011

1.syn
1. poprve v 7m
2. bez plen přes den + na cesty od roka, na noc bez lehce po 3. roce

2.syn
1. poprve 4. den po narození = do cca 7m se hodně dařila BKM, od cca 1m do plenek jenom čůral
2. bez plen přes den cca od roka a čtvrt, na noc bez lehce po 2. roce

dcera
1. poprve 2. den po narození = to samé, co u syna

luciana43
27. zář 2011

1. obě děti poprvé na nočníku jak začaly sedět cca v 7 m, jen kvůli zvykání
2. Syn kompletně bez plínek v 18 m, nikdy sem ho k tomu nenutila, jen sem mu je doma nedávala a jemu to vyhovovalo, když se se mnou večer začal prát, kvůli tomu, že mu dávám plínu, riskla sem to 🙂
3. doma začal chodit bez plen ve 14 měsících, takže naše kompletní odplenkování trvalo 4 m
2. Dcerce je 14 měsíců, přes den je bez plen - nutit sem jí k tomu nemusela, "opičila se po bráškovi" , na noc plínu však stále má 🙂

brisalek
28. zář 2011

1) nepamatuji si presne...snaha byla okolo16m, ale to si na nocnik nechtela sednou. Takze poprve asi okolo 18m
2) bez plen pres den je od 22m, kakani bylo jeste driv to tak tech v 18m
3) na cestovani kdyz vim, ze nebude spinkat ji plinu nedavam..kdyz trva cesta 3hodiny a ona usne tak plinku dam . Kdyz nahodou odpoledne spi(tak 1x za 14 dnu) tak uz je sucha.Ale v noci cura jeste hodne, takze to nechavam na "prirode".

Jinak eloana sestrenice ma syna o mesic starsiho nez nase mala , takze 27m od 7 mesicu ho na nocnik posazovala a chlubila se, ze se vycural.....a do ted si jeste nerika. Jedine co funguje jsou podle me latkove plinky nebo ta bezplenkova metoda, kdy si to dite mnoheeeem driv uvedomuje, ze curalo a ted je mokro..takze se to tak muze driv naucit. Deti s pemprskama tuhle zkusenost zaziji az ve chvili , kdy je nechas bez plen. To je podle mne hlavni duvod proc jsou dnes deti bez plinek okolo 2 let a ne mezi 12 a18m jak nas tlaci babicky🙂🙂

zuzi82
28. zář 2011

1) poprvé jsem posadila v osmi měsících
2) bez plen jsem ho nechala v 11 měsících
3) teď jsme přes den v pohode bez plen i na dvouhodinové procházky. Na spaní plenu máme, zatím to neřeším. Když ho z postýlky vezmu hned jak se vzbudí, je suchý, když ho tam ale nechám, tak se počůrá do plínky. 😉

majatob
28. zář 2011

1. syn
1) ve dvou letech si sam dosel na wc, predtim jsem ho neposazovala
2) bez plin kompletne behem neceleho tydne
ale pak zacal zarlit na dceru a vratil se k miminkovskymu obdobi, to jsme se pak trapili dlouho az jsem to prestala resit a plinky mu vratila a on se pak tak nejak postupne vratil do normalu, ted je bez plin v noci asi 2 tydny, jsou mu 3,5 🙂

2.dcera
1) ja neposazuju, obcas kdyz vidi brachu, tak si dojde sama na zachod, ale jeste se do neho nikdy nevycurala, je ji 18 mesicu, nechavam to na ni, az bude chtit tak to pujde samo 🙂

kefin
28. zář 2011

1. první pokusy o sezení na nočníku od 9.měsíce, jak začala sama sedět.
2. odplenkovala se v roce a půl i na cestování a denní spaní, na noční spaní tak nějak od 20 měsíců. Nějak jsme s tím problém vůbec neměli 😀 jsem zvědavá na syna, jak to zvládne...

kristi
28. zář 2011

1. snažila jsem se ji posazovat okolo 1. roku

2. komplet bez byla až okolo 3. let - nehrotila jsem to, sama to pak zvládla ze dne na den

berenika39
28. zář 2011

Poprvé na nočník asi ve 14 měsících. Sám si začal ukazovat na plenku, že čůrá, v 16ti m., komplet bez plínky přes den v 18m, na noc asi o dva měsíce později. Šlo to rychle a samo, jsem za to ráda, a vůbec si nemyslím, že by na to byl nějaký spěch. Švagrová ma holčinu přes dva roky a někdy je mi líto, co do ní pořád všichni hustí kvůli plínkám, zbytečně.

iluss
28. zář 2011

1. v 18.měsících poprvé na nočník
2. přes den bez plínky od 23 měsíců, na noc a na delší cesty bez plínky od 24 měsíců