Dokdy musí dítě pít mléko?

hanna
21. srp 2010

zdravím všechny maminky a prosím o radu.Můj syn má dnes 11 měsíců a doteď sem kojila už jen v noci jednou.už sem to noční kojení odbourala je to tak týden a zkusila sem koupit bebu a hami hajaja s tím že mu začnu dávat tohle mléko třeba na večeři.ale ouvej malej mi to vůbec nechce pít a kojit už taky nechci.co s tím?dokdy se vlastně musí dítěti podávat mléko ať už mateřské nebo umělé,díky za reakce,začínám být z toho zoufalá že nechce to umělé...

mystique
21. srp 2010

@hanna taky jsme kojili rok a ted už jsme na Nutrilonu. Někteří odbornící tvrdí, že uměla mléka by měla být podávána až do 3 let. Mě to přijde hrozně moc a přehnané. Já bych chtěla dávat Nutrilon do těch 2 let maximálně a pak přejít na normální kravské. Ono některým dětem trvá delší dobu než si na uměle zvyknou, zvlášt pokud byli kojený. Nutrilon od roku vyrábí i s příchutěma tak třeba to zkus . Zkus si koupit v lékárně nějaké vzorky a zkoušej a obrn se trpělivostí. 🙂

hanna
autor
21. srp 2010

děkuju 🙂 no zkusím to.a říkáš 3 roky?tak to je teda opravdu přehnaný a ani nemám žádnou kamarádku co by tak dlouho svému dítěti dávala umělý mlíko.no uvidím jak to půjde🙂

klarysek1
21. srp 2010

Ahoj Hanna, já jsem malého kojila do 1 roku, pak jsem chtěla přejít na umělou z lahvičky, ale to nechtěl ani náhodou. Vyzkoušela jsem všechna UM, nakonec jsme po 3 týdnech snažení a zkoušení skončili u Sunaru a pil ho z hrníčku s pítkem. Teprve asi po 3 měsících jsem mu dala Avent lahvičku s universal průtokovým dudlíkem a bylo 😉 Malému byli 3 roky ted v srpnu, ráno STALE pije 200 ml UM ( Nestle 2+) a jsem za to ráda. Já mu kravské mléko dávat vůbec nechci, dítě akorát zahlenuje a nic mu nedává. Pokud by jsi mu nechtěla dávat tak dlouho UM, tak doporučuji dávat místo kravského mléka zákysy (např. od Madety) prostě kysané mléčné výrobky. Ale je to pouze mé doporučení, každý si to nakonec udělá jak chce 😉

bertica.h
21. srp 2010

Ja som kojila staršiu 2roky a popravde som jej ani neskúšala dávať UM.Dávala som jej rovno plnotučné kravské.Rovnako to plánujem spraviť aj pri mladšej dcére.

janula2008
21. srp 2010

My taky večer ještě stáhnem 200 ml sunaru, malá to má jako rituál a když jsme ji ho nevzali na dovču, tak hned mezi dveřma doma hlásila, že si objednává jedno mlíko 😀

hanna
autor
21. srp 2010

ahoj klarysek taky sem si říkala,že obzkouším víc druhů mlík a uvidím co pude,právě sem si říkala že to nebude z toho z čeh pije hrníček flaška apod.ale že mu prostě nechutná.no hned zítra zkusím jinou značku a snad to půjde,tu bebu si nechám aspoň do bramborové kaše pro něho 😝

petule246
21. srp 2010

@hanna - - myslím, že to že děti odmítají UM se stává realtivně často a maminky pak UM nahrazují jogurty, mléčnými kašemi, pudingy, tvarohy, sýry, lipánky ... tuším, že jsem někde četla, že by dítě mělo mít cca půl litru mléka denně.
@klarysek1 -proč myslíš, že kravské mléko nic dětem nedává? Přiznám se, že se často setkávám i s názorem, že za UM lobbují hlavně firmy, které je vyrábí, což mi z ní logicky. No a že kravské mléko obsahuje vápník, o tom snad není pochyb. Já malému dávám UM ráno a večer ( a hodlám dávat do 2 let), ale do stravy mu zavádím i různé kaše a pudingy z kravského mléka, ať si zvyká ... a právě pomalinku začínám uvažovat i o teplém mléku nebo granku pro zpestření.

klarysek1
21. srp 2010

Petule, nikomu to nenutím...co člověk to názor. Já také dávám do bramborové kaše mléko, palačinky také dělám z mléka, ale na pití bych to malému nedala. I moje pediatrička je stejného názoru, kravské mléko zahlenuje. A vápník najdeš ve spoustě jiných mléčných produktů. Ale samo každý to má jinak.Hanna se ptala na názor, tak jsem ho napsala 😉 Můj malej místo kravského mléka pije zákysy, jí hollandia jogurty, jogurty ve skleničce a tak...prostě co mamča to jiná strava 😉

janula2008
21. srp 2010

Klarysek, nám zase pediatrička dokonce po roce řekla klidně dávejte 😉 takže opravdu, co doktorka to jiný názor... ráno ji udělám někdy kakao, stejně jako pudinky, kaše, vše kravské, snažím se kupovat to čerstvé, co vydrží jen chvíli.

janula2008
21. srp 2010

Potvůrka mi hollandia jogurty odmítá a přitom mi příjdou opravdu nejkvalitnější a tak ráda bych jí je kupovala 😒 zákysy má ráda, stejně jako sýry,tak aspoň tak...

janula2008
21. srp 2010

Hani a být tebou zkusím taky jinou značku,třeba mu nepojede jen ta Beba... nebo zkus nějaké ty příchutě, myslím, že sunar od roka nějaký to vanilkový nebo banánový mlíko dělá,ale možná se pletu... 😕

eloana
22. srp 2010

@hanna Ahoj ja malou kojila 19 mesicu a pak uz nic nechtela ani mleko.....takze ji jen mlecne vyrobky -mleko nepije -vlastne ho mame i zakazane kvuli castym prujmum

hanna
autor
23. srp 2010

tak se musím pochlubit,že nakonec tu bebu pije 🙂

hanna
autor
23. srp 2010

akorát se mi pořád nalévá to prso co sem z něj kojila(kojila sem totiž už jenom z jednoho) mám to nechat být?

mystique
24. srp 2010

Hanna nene odstříkni do ulevy a postupně to odezní. Pokud by jsi to nechala mohla by jsi dostat zánět.

dana3262
14. zář 2010

Ahoj maminky! Rada bych se poradila. Mam 7.mesicniho kluka a chtela bych mu dat na noc BEBU. Koupila jsem HA1, ale nevim, kolik mu mam dat? Kolik odmerek do kolika vody. Je tam polsky navod. Budi se ted v noci strasne casto. Bud je to hlad nebo vetry. Co delate proti vetrum? A jak poznam, ze mu kojeni staci? Rada bych ho jen kojila, ale bojim se, ze ma hlad.

misulee
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
martinaho1
15. zář 2010

@misulee je to Jirina Mrazkova, ma i vlastni webove stranky kojeni.net, moc doporucuju!!!

labambola
19. zář 2010

Ahoj, prosim o radu. My jsme se vyklubali o neco driv (36+0), mame dvojcatka -dva kluky, mame problemy s kojenim - dle pediatra je to pro ne ješte moc namahave tudiž po minute sani usinaji. Hned v nemocnici nam nasadili prikrm, abysme neubyvali na vaze. Snažím se mličko odstřikavat, aby až zesíli ještě nějaké bylo 😒 ☹ navic i s příkrmem mame problemy - dle pediatra z porodnice bysme meli vypit cca 60ml každé 3 hodiny. Kluci vypiji tak 40ml - když se do nich snažím nacpat víc, tak se mi pozvraci. Na radu naseho pediatra jsme zmenili system krmení a krmíme každé 2 hodiny (krmime pres prst stříkačkou- aby si nezkazili sací reflex - nebudu se ani vyjadřovat jak je to s dvojčaty náročné ☹ 😝 ) Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo z vás byl na příkrmu, kolik a jak často jste pili??? - prosim písněte do IP!! Jsem z toho nervozní - to víte prvorodička a rovnou ještě navíc double matka 😀 😉