Dokdy můžu batole nosit? Ergonomické nosítko

rozarka65
24. črc 2010

Ahojky!Mám skoro dvouleté dítko a plánujeme další....s malou hodně cestuji....kočárek jsme už zrušili, protože v něm malá nechce být...v náruči je už také těžká, tak teď budu pořizovat ergonomické nosítko....Jen se chci zeptat, dokdy můžu své batole nosit,až se mi podaří otěhotnět...?Děkuji...🙂

shaula
24. črc 2010

@rozarka65 Obávám se, že na tuhle otázku ti nikdo nemůže spolehlivě odpovědět. Obecně by ses v těhotenství neměla VŮBEC nadměrně zatěžovat nošením těžkých věcí (či dětí 😉 ), na druhou stranu naše babičky dřely na poli až do samého porodu... Takže v tomhle je rozhodnutí čistě na tobě, co jsi ochotná risknout... Já osobně bych asi nenosila vůbec (jistota je jistota, už jen pro pocit, že jsem udělala, co jsem mohla), ono už se určitě dost malé nazvedáš při běžné manipulaci...
Jak to řešíš teď, když kočárek už jsi zrušila, a nosítko ještě nemáš? Taky je otázka, jestli ti malá bude vůbec v nosítku chtít být, tyhle starší děti už to můžou odmítat, jsou v tom dost omezené v pohybu...

berenika39
24. črc 2010

pokud máš skoro dvouleté dítě, tak co nevidět bude lítat pořád a všude a v nosítku si to neumím představit, co by tam dělalo? pokud ted aktuálně nejsi těhu, nech to plavat a vyřešíš to, až to bude aktuální, ne? za tři, čtyři měsíce už na tom bude tvoje malá jinak, s váhou, chozením, chutí se nosit.....

existuje třeba tohle, to si umím představit použít na batole, když jsi těhu, ale ne tak velký......

http://www.hipseat.cz/

rozarka65
autor
24. črc 2010

Ahojky!Děkuji za odpověď...🙂 Omlouvám se, ukládala jsem malou...Nejdřív jsem nosila v klokance, což jsem si až nedávno přečetla, že to není moc dobré...pak chvíli v elastickém šátku a nakonec v nosítku mai tei - nevím,jestli to mám správně napsané...to jsem teď prodala...potřebuji něco rychlejšího....mám jen krosnu, ale tam se mi vejde něco málo a když tam dám třeba nákup, tak ji nemůžu skoro unést...Často jezdíme pryč, takže velký batoh na záda a malou "na koně", tak je nejlehčí....🙂 A s tou opatrností je to asi pravda...že se na to vůbec ptám...když jsem otěhotněla, tak jsem hned odešla na neschopenku (měla jsem náročnou práci na zvedání a měla jsem strach)...ale teď je vidět, že to beru nějak jinak...🙂

rozarka65
autor
24. črc 2010

Děkuji za odpověď bereniko...asi máš pravdu, řeším to předčasně...malá je "můj závislák".....nechce se pořád nosit...je to pořád "nahoru a zas dolů"...

berenika39
24. črc 2010

😉 , tím spíš bych počkala,jak se to vyvrbí. a to boční sedátko hipseat je fajn právě na to nahoru a dolů, kámoška ho má, a je spokojená, ale ne každému to musí vyhovovat.

brumdinka
24. črc 2010

berenika - no hipseat zajímavé ale furt musíte dítě jednou rukou držet, to mi příde ta klokanka co sme používali na malýho praktičtější - to mám obě ruce volné 🙂

jinak rozarko vážně to řešíš předčasně, řeš to až opravdu budeš těhu 😉

rozarka65
autor
24. črc 2010

@berenika39 Už jsem o tom slyšela...normálně na boku je těžká...ale nosítko budu muset pořídit i tak...když mi na cestě usne, tak jen tak v náručí se pronese...díky za tip...🙂

rozarka65
autor
24. črc 2010

@brumdinka Je pravda, že kolikrát táhnu krom batohu ještě třeba motorku, jsem takový cvok...takže volné ruce jsou potřeba a když mi usne...takhle když jdeme ven nebo do města nakoupit,tak nosítko neřeším, spíš na to cestování...Jinak doufám, že se nám to brzo povede...🙂

berenika39
24. črc 2010

@brumdinka jj, říkám, že to ne každému vyhovuje, já nikdy prcka nenosila (ted myslím nošení za účelem přesunů něěkam, jinak mazlíme a mazlíme🙂)), oni na webu píšou, že se musí přidržovat, ale zase se to nemusí složitě zapínat a to dítě tam ládovat a pak vyvlíkat 😉 . pokud je dítě furt nahorudolů, tak by to účel mohlo splnit 😉

rozarka65
autor
24. črc 2010

@berenika39 Ty se máš..já ji to snad brzo odnaučím, i když nevím jak....nebo z toho nošení vyroste...🙂

berenika39
24. črc 2010

bé je správně🙂)))))

brumdinka
24. črc 2010

no my máme právě odzkoušenou tu klokanku - na výlety to bylo ideální - ale nosil spíš manža 😀

jinak ten můj 6 ti letej je taky takovej mazel, ale už ho netahám - sem mu vysvětlila, že už je velikej - má 20 kilo a že už to fakt nedám 😀 a ted´když čekáme druhý tak už vůbec ne - ještě ho musim naučit mejt si nožky ve vaně, normálně ho zvednu a umeju mu je v umyvadle - ale s pupkem se tam za chvíli fakt nevejdu 😀

rozarka65
autor
24. črc 2010

@brumdinka 🙂 No já už to někdy moc přeháním, když jsem naposledy táhla batoh a malou, dohromady to byla půlka mojí váhy, tak to jsem byla vyřízená.... ☹ Malá je hodně rozumná,ale tohle je těžké ji vysvětlit...ale až se mi podaří otěhotnět, tak to snad pochopí... 🙂 Jinak moc gratuluji!! 🙂 A děkuji za rady...🙂

rozarka65
autor
24. črc 2010

@berenika39 No to doufám... 🙂 Děkuji za rady...je fajn se takhle poradit...že mě to nenapadlo dřív... 🙂

berenika39
24. črc 2010

@rozarka65 tak at se vám brzo zadaří🙂, hezký večer.

rozarka65
autor
24. črc 2010

@berenika39 Děkuji... 🙂 Také přeji hezký večer.. 🙂

misakri
24. črc 2010

no já myslím, že si malá zvykne a hodně rychle.. 😉
prostě ji nebudeš tak moc tahat a bude.. zvyknete si obě.. já otěhotněla, když bylo dceři 13měs a v pohodě.. ze začátku se dá zvedat normálně, jak už roste bříško, tak je to obtížnější.. a pak už prostě nezvedat vůbec.. 😉
a přesně, jak píšou holky.. tvé malé jsou už teď 2 roky.. za 2-3měs už může být vše jinak.. a než budeš mít pupek, jéééééé... 😵 😵 😵

rozarka65
autor
24. črc 2010

@misakri 🙂

kirkee
24. črc 2010

Ja kdyz jsem otehotnela, davala mi doktorka takove ty obecne rady, co bych mela a nemela delat, tak jsem ji rikala, ze mam ale trochu strach z toho, ze muj malej je nosici dite, ze ho porad taham v naruci a ona se smala a rikala, ze to nevadi, ze telo matky je na to stavene, tak to neresim, proste dokud to pujde, budu ho tahat, a az to nepujde, tak ho tahat prestanu 😉

rozarka65
autor
24. črc 2010

@kirkee Děkuji za názor.... 🙂

reynocek
25. črc 2010

Ahoj, tak si dovolím taky přidat svůj poznatek. Synovi budou za necelý měsíc 2 roky a jsem cca v 5. měsíci těhotenství. Malého jsem nosila od začátku těhotenství. Spíše teda na ramenou "na koni". Koncem 3. měsíce jsem měla zdravotní problémy, takže jsem dostala zákaz nosit cokoliv těžkého, včetně syna. A musím říct, že přesto že Ondra je můj velký mazel a pochovat samozřejmě chce, tak mu stačilo vysvětlit a teď už jen připomenout, že má maminka v bříšku miminko a nemůže ho nosit, že ho pochová jen když sedí. A Ondra se s tím doposud vždy spokojil a počkal, až budu sedět. Jinak kočár ani jiné "odpočívací" pomůcky nepoužíváme asi od 19. měsíců. Je to spíš "chodící a objevovací" typ. Jen když jedeme někam hodně daleko nebo když někde chodíme dlouho venku, tak si vypomůžeme golfkami. Ale pokud jde s námi tatínek, tak synovi "postačí" ten 🙂

majatob
25. črc 2010

ahoj 🙂 tak ja mam deti o dva roky a starsiho jsem nosila cely tehu 🙂 myslim, ze to telo uz je na to zvykly a pokud nejsou priblemy, tak neni potreba cokoli menit 🙂

romana29
25. črc 2010

Prostě řekneš, že ji nosit nemůžeš, že čekáš miminko a hotovo, dítě to pochopí 😉 .
My měli kočárek - sporťák, na konci listopadu jsem otěhotněla a v zimě pro mě bylo šílený, ač bez břicha, vozit malýho na sporťáku, všude hafo sněhu. Tak jsme to nějak přežili a na jaře říkám, Danečku maminka čeká miminko, nemůžeme už vozit kočárek, jsi velkej kluk, budeš chodit pěšky....během pár dní si na kočár ani nevzpomněl.
Samozřejmě ho občas vezmu na ruky i když má 20 kilo - když ho dávám a vyndávám z vany, když v noci brečí a chce spát u nás atd., ale to jsou pár vteřinové záležitosti.
No a mě máti nosila, protože jsem měla rok a půl, když se narodil brácha a žádný problémy z toho nebyly, tělo je fakt zvyklý - ale určitě né tak, aby jsi s břichem nosila dvouleté dítě, jen ať chodí pěkně po svých 😉 , neboj určitě to zvládne.
Přeji rychlé otěhotnění a pohodové těhotenství.

rozarka65
autor
25. črc 2010

@reynocek Ahoj, děkuji...když jdeme ven nebo na nákup, tak je to celkem v pohodě....ale když cestujeme nebo když je unavená, tak je to horší...Ale je celkem rozumná, tak snad pochopí i tohle...A jak už mi tu bylo řečeno, je pravda, že to řeším trochu předčasně...🙂 Než se mi podaří otěhotnět, tak to ještě může chvíli trvat a pak už se třeba ani nosit nebude chtít....🙂 Držím pěstičky a přeji, aby bylo vše v pořádku!🙂

rozarka65
autor
25. črc 2010

@majatob Ahoj, děkuji...🙂 Je pravda, že když bude bez problémové těhotenství, tak by to mohlo být v pohodě...Ale když jsem čekala malou,tak se tam objevil hematom...a to jsem děkovala mojí obvodní lékařce, která mi napsala neschopenku hned, jak jsem zjistila, že jsem těhotná a kterou mi odmítla napsat moje gynekoložka...moje práce byla náročná na zvedání....Takže záleží na konkrétní situaci...🙂

rozarka65
autor
25. črc 2010

@romana29 Ahoj...no malá kočár nikdy moc nemusela.....a já ji v tom nošením podporovala, takže když začala chodit, tak jsem brala kočár jen na delší cesty, aby se mohla po cestě v klidu vyspinkat.....Původně jsem chtěla po třech letech jít do práce kvůli penězům,ale nakonec jsem se rozhodla, že nechci,aby byly děti daleko od sebe...doufám, že se nám to brzo podaří....děkuji..🙂

majatob
25. črc 2010

@rozarka65 to nikdy predem nevis jaky bude dalsi tehotenstvi 🙂 ja mela u prvniho hematom 2x, hospitalizace atd.nic moc, byla jsem rada, ze lezim...po druhe to byla naprosto bez problemu 🙂 takze uvidis podle situace 🙂 holky maji pravdu, ze dvoulety dite uz pochopi hodne, ale taky hodne cestujem a vim jaky to je kdyz je utahanej apod. a kocar po ruce zrovna neni.. 😉

shaula
25. črc 2010

@rozarka65 Ono je zase ale dobře, že o té situaci přemýšlíš už teď, aspoň si ujasníš co a jak, a nebudeš to muset řešit pak 😉 A je fakt, že za chvilku se malá může chovat jinak než teď... Prostě si všechno jen nech projít hlavou a pak počkej, jak to nakonec bude. Každopádně držím palečky, ať se Vám to brzy povede 😵

rozarka65
autor
25. črc 2010

@majatob 🙂

rozarka65
autor
25. črc 2010

@shaula 🙂