Dokdy můžu batole nosit? Ergonomické nosítko

rozarka65
24. črc 2010

Ahojky!Mám skoro dvouleté dítko a plánujeme další....s malou hodně cestuji....kočárek jsme už zrušili, protože v něm malá nechce být...v náruči je už také těžká, tak teď budu pořizovat ergonomické nosítko....Jen se chci zeptat, dokdy můžu své batole nosit,až se mi podaří otěhotnět...?Děkuji...🙂

majatob
25. črc 2010

@rozarka65 jo a nosila jsem ho v babaslingu, ale taky jsem musela pridrzovat jednou rukou 🙂 nositko je pohodlnejsi 😉

rozarka65
autor
25. črc 2010

@majatob Já mám vyzkoušenou klokanku, baby vak, elastický šátek, mei tai a krosnu...a teď bych chtěla ještě ergonomické nosítko....co jsem četla, tak by se mi nejvíc asi líbilo nosítko boba, ale to je drahé....☹ A teď jsem si zkoušela v jednom obchodě Manduku, tam mi nesedl bederní pás, nešel úplně úplně dotáhnout....a pak liliputi - to je cenově dostupnější,ale přijde mi náročnější na oblékání...ale byla to jen rychlovka...🙂 Škoda, že se neprodávají na splátky....🙂

terezt
26. črc 2010

Cau holky. Ja Vasu nenosim vubec. Ve 24tt me zacalo pichat bricho - pry napinani vazu a dostala jsem zakaz cokoliv tahat a zvedat. Tak s tim nosenim pozor. Vasik se musel naucit sam lezt i do vysek- zidlicka, autosedacka. Postylku uz jsme odbourali...

pattie
26. črc 2010

Tomu nošení prcka se prostě neubráníš.... malá bude mít dva roky, má přes 13 kg a já jsem ve 12 tt..... ale co mám dělat? Hodně jezdím s golfkama, abych jí netahala, ale pořád jí přenáším - do vany, z vany, na přebalovák, do židličky..... zatím je to v pohodě, tak uvidíme...

jindri
26. črc 2010

dcerku nosím často a co budu moct, nosit jí budu. Stejně to jinak nejde. Akorát zvedám tak, že víc zapojuju stehna. Na to jediný si dávám bacha.
Já spíš řeším, že mi chce pořád skákat po břiše, když ležíme.

radka.m.
26. črc 2010

rozárko-doporučuji honem rychle odnaučit nošení a pak teprve uvažovat o těhotenství,a obzvláště,pokud jsi hubené postavy,ono už samotné těhotenství je pro hubené postavy strašný záhul,natož pak ještě tahání dětí a je úplně jedno,jestli taháš dítě v náručí,nebo v šátku,či manduce... 😉

luthien.k
26. črc 2010

@radka.m, to je trochu přehnané, ne? Když je tělo matky zvyklé na nějakou zátěž, tak i když otěhotní, tak to tělo, pokud je jinak vše v pořádku samozřejmě, to zvládá v pohodě. Mám kamarádky s dětma blízko za sebou a v pohodě, normálně je zvedaly i poponášely a žádný problém. Podle mě hodně záleží na mamince, jak je na tom zdravotně, jak se cítí a hlavně si myslím, že si tělo řekne, co už je moc

radka.m.
26. črc 2010

luthien-budeš se asi divit,ale není to přehnané,zvlášt pro ty hubené!samozřejmě,že každý organismus je jiný,já mám taky plno známých,co děti nosili v pohodě,nikdy by mě to ani nenapadlo,ale v září jdu na operaci páteře,posunula se mi páteř o 11mm,což je hodně a ke každému odborníkovi,co jsem byla,mi řekli,že je to těhotenstvím a záteží při těhotenství,kdybych prý vážila pár kilo navíc,tak by to organismus snesl,taky bych nikdy nevěřila,že to může být tím,prý je i veljá zátěž po porodu nosit děti i třeba v těch nosítkách,nebo šátcích,pokud jsi drobnější postavy,ještě nutno dodat,že jsem nikdy se zády problémy neměla a ted jsem se ocitla v plném invalidním důchodu,ani nevím jak,nechci tím jednoznačně říct,že právě rozárka by mohla dopadnout stejně,ale nikdy prostě nevíš,tak je určitě lepší se tomu raději vyhnout,než riskovat,tedy pokud to jde 😉

luthien.k
26. črc 2010

@radka.m, to mě mrzí, že máš takovou blbou zkušenost, někde jsem četla, že máš fakt málo kg a taky máš hodně dětí, takže ses jich asi něco nanosila, ale myslím, že pro normální postavu a druhé dítě to zase nemusí být taková tragédie...

radka.m.
26. črc 2010

no jasně,že záleží na každém zvlášt,ale jenom si prostě myslím,že pokud je někdo drobnější,tak pokud to jen trochu jde,je lepší se tomu vyvarovat 🙂 😉

rozarka65
autor
26. črc 2010

@radka.m. Ahojky!.-) Myslím, že mám normální postavu - měřím 172cm a váha se mi pohybuj mezi 46 a 50kg...Na zátěž jsem byla zvyklá z práce, pracovala jsem v Jedličkárně 6,5 roku...ale hned jak jsem otěhotněla, tak jsem skončila..radši,bála jsem se....No ale teď to zase celkem přeháním....většinou táhnu těžký batoh na zádech a malou "za krkem"...🙂 Myslím si,že se mi nemůže nic stát...a z toho důvodu jsem začala tohle téma....

rozarka65
autor
26. črc 2010

@radka.m. Budu držet pěstičky,ať Ti dopadne operace dobře...

luthien.k
26. črc 2010

@rozarka65, tomu říkáš normální postava, jo? To je spíš postava modelky 😉 😀 Normální postavu bys měla, kdybys vážila o deset kilo víc 🙂

shaula
26. črc 2010

@rozarka65 Luthien má pravdu, i když počítám váhu 50 kg, tak máš BMI 16,9, což je podváha (při 46 kg to vychází dokonce jen 15,5 😲 ) BMI při normální váze je 19-25 😉

rozarka65
autor
26. črc 2010

@shaula ale jím normálně, někdy až moc...🙂 Někdo mi říkal,že je to kojením...

luthien.k
26. črc 2010

Jojo, při kojení se to krásně udržovalo... 😉

radka.m.
26. črc 2010

rozárko-no,holky mají pravdu,normální váha to není 🙂 ,takže na tvým místě na sebe fakt dej pozor,já měřím 166cm a vážím 45kg,takže taky normální váhu nemám a přitom když mě chytne žravá,tak toho sním daleko více,než můj manžel,ale ty kosti jsou prostě u hubených chatrnější,teda ne kosti jako takové,ale kostra 😀

germik
26. črc 2010

aojky, ja som sa raz pýtala v poradni velmi skuseneho gynekologa ako je to s nosením batolata v tehotenstve a odpovedal mi toto:

Dobrý den,
dlhodobá opakovaná námaha je riziková z potratu, ale nikto Vám nespočíta presné riziko, určité telesné šetrenie je namieste

takže možno vam to pomože 😕 ja som sa noseniu malej neubránila, chodí mi len 3 mesiace a naštastie je to bez následkov

shaula
26. črc 2010

Ono je hlavně nošení a nošení - myslím, že tady na poslední stránce se to moc nerozlišuje. Zakladatelka se ptala na nošení v nosítku - tj. to chápu jako nošení po delší dobu, a tomu bych se raději snažila vyhnout a řešit to jiným způsobem. Druhá věc je běžná manipulace s dítětem, tj. zvednutí do vany, apod. - tomu se i při nejlepší vůli vyhnout nemůžeme, takže je zbytečné se tím nadměrně trápit. Určitě pomůže alespoň dodržovat určité zásady - jak už tu někdo psal, používat při zvedání hlavně nohy, ne záda 😉

meleri
27. črc 2010

rozarko,

jsme na tom podobně, s tím že já nosím malého už poměrně dlouho takže je na to zvyklý a i když se mu blíží pomalu ty dva roky tak je v nosítku rád. ale u vás nevím, jestli se vozil? nic méně bys to možná mohla dobře využít místo krosničky třeba na tůry....páč my máme obojí a krosnu jsem měla na zádech jen jednou a myslela jsem že mi upadnou ramena i záda. kdežto nosítko je fajn, je to stejné jako těžší batoh. tlačí to ale nebolí.
já jsem teprve v 5 tt, a je pravda že v poslední době mě nošení vyčerpává, takže nosím tak obden a po rovině, lesy atd. jsem už vzdala. třeba se k tomu vrátím v druhém trimestru.
neboj, tělo ti samo řekne kdy toho bude mít dost!

rozarka65
autor
27. črc 2010

@radka.m. No jo, to je těžký...myslím si, že se mi nemůže nic stát....jsem nepoučitelná, dokud se něco nestane...☹ Ale po tom, co jsi o sobě napsala, se budu víc snažit...🙂


rozarka65
autor
27. črc 2010

@meleri Malá se nechtěla moc vozit v kočárku...vozila jsem ji ,jen když byla maličká a jen co to šlo, tak jsem nosila...bylo to pro mě i svým způsobem ulehčení...u nás na procházky do přírody to na kočárek moc není a máme dva pejsky...A krosna je o zvyku....první týden jsem také myslela, že mi upadnou záda, ale pak už pohoda....🙂 Jen když tam nacpu nákup, ta je to "síla"...🙂 A je pravda,že tělo si řekne...dneska jsem táhla do knihovny knihy a malou za krkem...bohužel měli zavřeno,tak jsem to táhla i zpátky a byla jsem ráda, když jsem dorazila domů, ale to bylo tím, že jsem to dnes bohužel dostala,tak první dva dny jsem neschopná...🙂

rozarka65
autor
27. črc 2010

@shaula To je taky pravda, že záleží, jak se zvedá...já nad tím nepřemýšlím a prostě zvednu....Nevím, jak rychle se nám to povede...ale kdyby se to povedlo rychle, tak se možná vrátím zpátky ke kočárku, myslím na to cestování...a místo těžkého batohu si udělám malou zásobu věcí u rodičů...🙂

meleri
28. črc 2010

rozárko,
tak to jsme na tom fakt podobně..tady je to samá příroda, a kopce, na to bych musela mít nějaký terénní kočárek nebo co, jestli vůbec něco takového existuje... 😅
hele jestli jsi zvyklá na tu krosnu a nic ti to už nedělá tak proč to měnit? navíc píšeš že tam i šoupneš nákup? páč u toho erg. nosítka je to zas blbé že budeš muset bud na břichu nést batoh s nákupem nebo si pořídit takovou tu tašku na kolečkách....fakt nevím co ti poradit...🙂

rozarka65
autor
28. črc 2010

@meleri Ahojky!Jenže krosna je jen na kratší vzdálenosti nebo na výlet....ale když jedu někam dál..nebo na delší dobu, tak toho potřebuji víc sbalit...Teď už sice nevozím plínky atd.,ale když mám sbalit věci pro malou, pro sebe, hygienu, nějaké hračky..no vždyť to znáš sama....🙂 A když jedu delší trasu vlakem, tak s sebou beru ještě třeba nočník....🙂 Proto chci sehnat nosítko, které navíc můžeš sbalit a mít v batohu....🙂 No a ty kopce jsou hrozné....u nás do terénu s kočárkem chodil jen taťka, já bych si netroufla.....🙂

meleri
28. črc 2010

rozarko,

aha tak to chápu, to moc praktické není. záleží kolik za to chceš dát. já to riskla a koupila sem Manducu. možná by se něco takového dalo sehnat z druhé ruky na inzerát? znáš www.noseni.cz...jsou tam i inzeráty holek co prodávají jak šátky tak i nosítka...já zkoušela mei tai ale moc mi to nešlo. Manduca je jednodušší. super je asi i to Ergo ale s tím nemám zkušenosti.
jo tak s tím naším kočárkem to je fakt masakr...navíc se může jenom kde je cesta jak už je les tak to je na nic..a je fakt že nakonec na těch zádech to člověk snese líp než funět s kočárem..

rozarka65
autor
28. črc 2010

@meleri 🙂 Náš taťka to bral i přes les i louku a to i v zimě...radši jsem ani nechtěla vědět,kde všude byli...🙂 Co jsem četla, tak nejvíc se mi líbilo nosítko boba,ale ta cena...☹ A navíc si to opravdu musíš vyzkoušet...našla jsem obchůdek,kde jsem si mohla vyzkoušet manduku (je možné koupit i na splátky)a liliputi (cenově nejepší)....u manduky byl velký bederní pás...a liliputi bylo trochu složitější na zapnutí...ale byla jsem tam sotva pět minut...bylo mi to blbý,že si to tam zkouší,když nebudu kupovat...☹ Šátek jsem měla jen elastický a mei tai jsem měla také,ale také úplně nevyhovovalo...teď ještě koukám na aukro na Alpino,tak uvidíme...🙂

hupcza
28. črc 2010

tak já opravdu nosila (místo kočáru na pochůzky do města, na nákupy ..) jen do cca 15tt..pak už mi to nedělalo dobře ....asi ejdiné rozumné je poslouchat své tělo
ale takové to poponášení furt ...nevím, jak bych to jinak měla dělat - vytáhnout z autosedačky, zanést ke košíkům, posadit, nakoupit, vytáhnout ...když jdeme k dr. nesu z parkoviště ...
poslední týdny míň, protože víc a víc chodí, ale přes frekventovanou cestu nebo když spěchám, prostě nesu
nedělám u toho žádné prostocviky - chytnu a jdu 🙂 ....je to provozní věc, kterou prostě nejde změnit (zaplatit si nosiče? 😀)

casiopeia
29. črc 2010

Určitě je nejlepší poslouchat své tělo. teď při poslední kontrole mi bylo řečeno ať malou netahám vůbec. Ale to je prostě nemožné. Ale takové to když jdeme bez kočáru - stejně z něj totiž vylézá. Že chce jen tak najednou nést, to jí fakt nenosím. Má svoje nožičky a běhá jak ďas tak proč nosit.

ygreen
29. črc 2010

já tedy mluvím za sebe, ale když nejsou v těhu nějaké problémy - tvrdnutí, krvácení, riziko potratu, apod, tak bych to tak neřešila. Můj syn měl už ve 2 letech 18kilo a je to fakt batolátko - kočárkuje, plínkuje, donedávna měl noční mlíko, a zvedám ho pořád - kočárek, dřív postýlka, jídelní židlička, nákupní vozík apod. Navíc mám teď doma prvotřídního mamánka, tak po mě pořád leze, válí se po mě, hopsá na mě, mazlí se a tak. Teď už mě občas jeho mazlení na břiše zabolí, protože dcerka už je v bříšku veliká. A omezuju ho v těchu prudkých pohybech, ale snažím se to udělat tak, abysme se mohli mazlit a malej neohrožoval malou. A v ruce ho tahám skoro pořád. Snažím se to brát přes ruce a nohy. A naučila jsem se ho aby mě držel kolem krku, takže se mi sníží jeho váha.