Doktorka a její poznámky k našemu miminku

matyldik
17. únor 2018

Ahoj,taky se některá setkáváte s tím,ze vaše doktorka,ale i známí,...mají poznámky k vašemu miminku- Obrik,takové vykrmene dítě jsme tu dlouho neměli,budulinek,otesanek?
Malej má 65 Cm a 7 kg v 5 měsících,nabiral dost zezacatku-i kilo a půl za mesic,ale narodil se malinký a chutnalo mu.. nikdy jsem nekojila po méně jak 2 hod a teď poslední mesice Kojime tak max 7xdenne... nikdy nedostal UM.. zkratka holt kojim smetanu.. ale tyhle poznámky mě vždy vytaci...

belleelle
17. únor 2018

@matyldik tak ono diteti neporucis. Velky teda dluhy, rozhodne neni. V pul roce se zdvojnasobuje porodni vaha, coz taky tedy neni nejak vykrmeny. Zacnete dokrmovat, uz to bude min. A s pohybem rake

luciebx
17. únor 2018

7 kg v 5 měsících je přeci ok ne. Moje malá na 8 týdenní prohlídce 6 kg. A taky poslouchám hlavně od moji mámy které samozřejmě odpovím z plných plic ze mám ubrat na kojení atd. Prez den taky kojim co dvě hodiny ale v noci spime ukázkově i 5-6 hodin v kuse. Na ostatní kašli. Ať si říkají co chtějí

nikdo17
17. únor 2018

Muj maly ma v 7mi tydnech 6740 gramu a 61 cm...takze rozhodne vas neni zadny otesanek🙂

matyldik
autor
17. únor 2018

Porodni váhu zdvojnásobil už ve 2,5mesicich 😁
@luciebx téměř všechny kamarádky kolem měly osmikilove deti v půl roce,takže nechápu,co všichni mají 🤷🏽‍♀️
@nikdo17 a taky se vás všichni ptají a pak mají blby řeči?

nikdo17
17. únor 2018

A je kojeny a dr sice rika ze je tlustoucky ale tot vse. A tlustoucky opravdu je ale ja to neresim

nikdo17
17. únor 2018

Ne blbe reci u nas nejsou. Mame jeste starsiho dvouleteho chlapecka ktery mel 1300 gramu pri narozeni a bylo to s nim hodne narocne a ve dvou letech ma teprve 10 kg a 81 cm takze kazdy je rad ze druhy chlapecek je opak a je krasny cvalicek. Jen se vsichni smeji a i my ze se za chvilku dorostou a budou jak dvojacata🙂

sobist
17. únor 2018

Jo. 🙂 Alex má skoro pět měsíců a 9kg (porodní váha byla 4780g), je kojený, ale od začátku přikrmuju UM. Podle doktorky je v pořádku, roste po svém, protože prostě byl větší (já měla 4,5kg při narození. Věřím, že to vyběhá, až bude moct. 🙂
Co mě ale vytáčí, a to fakt neskutečně, je neustálé porovnávání co má po kom. -_- Po kom má nos? Proč má tak velké nosní dírky? Po kom má uši? Po kom má oči? Nemá moc velkou hlavu? To mě fakt točí do běla.. naneštěstí i ostatní děti v rodině neujdou takovým poznámkám, protože mají moc velký apetit, nebo jim odstávají ouška, nebo já nevím co.

normalnimatka
17. únor 2018

no jako promiň, ale to nemáš lepší věci na práci, čím se zabejvat a kvůli čemu se rozčilovat?🙂)))

matyldik
autor
17. únor 2018

@normalnimatka a ty asi taky ne,než mi odpovídat na něco jiného,než jsem jsem se ptala? 😉

@sobist chápu,u nás je to obdobně..akorát teda poslouchám,po kom má ten podbradek a po kom nemá vlasky atd 🙂

@nikdo17 aha,tak to jste určitě radi,ze klucik krásne přibírá a papa 🙂

elinkal
17. únor 2018

Nas malej byl fakt tlusty mimino, kojila jsem prvni ligu, mel apetit a doktor nas vzdy jen pochvalil, kojeni se proste neda nejak prepisknout. Navic ted ma rok a pul, beha a je to uplne jine dite, spis vysoky hubenourek, hele u mimin vahu vubec neresit, tam je dulezite jen aby pribiralo.

tynka9
17. únor 2018

Náš má přes 7 kg a je mu 2,5 měsíce. Narodil se jako průměrné miminko 3,5 kg. Takže vy jste myslím úplně v pohodě 😉

petrasipkova1
17. únor 2018

Naše pediatra ne,já tam vždycky přišla s tím,že není možný jak moc přibývá, kilo a půl měsíčně a ona mě chlacholila,že je to super, že to vybeha a ať jsem ráda. No měla pravdu, teď dcera má 2,5 roku pryč a 15 kg. V roce měla asi 13 😂

natysnovec
17. únor 2018

@matyldik Ahoj,znam...a mooc dobre...neni to prijemne znam to...ono to prejde...mysli si o prd... A nech je vykecat...je to preci tvoje krasne miminko a to je hlavni.

ladyhacek
17. únor 2018

já zkušenosti nemám z velkým dítětm vždy byl hubený a 7kg na 5 měsících se mi zdá krásné! Dohledlaa jsem naše míry > Takže 5 měsíců míry:
64cm (47cm) a 6,63 kg (2,74kg) Kojené dítě si vždy řekne co potřebuje a na nějaké řeči bych nedbala. Klidně se ti může stát, že pak budeš ráda, že něoc váží. Syn ve 3 letech 13,5kg teď po nemoci 13kg. Sestra mojí známé také kojila a sny byl opravdu pěknňoučký > na půl roce 9-10kg? Přesně nevím, ale dala nám nějaké poděděné věci a syn to tedy nosit nemohl do body by se na šířku vyšel 2x 🙂, ale nepadalo by mě říct, že ona má tlusté dítě a halvně až se začnou hýbat tak váha půjde nahoru už pomaleji.

iccc
17. únor 2018

Neřešit, nás měl v pěti měsících 8,2kg a pak už se spíš jen vytahoval v roce už jen 9,7kg

viridie
17. únor 2018

Jóóó,náš boubelák měl v 6m rovných 11kg a to čistě z mléčných pramenů ode mme 🙂 Poznámky o tom,jakej je tlusťoch/obrovskej/takovejmakovej, jak ho nemàm tak kojit poslouchàm denně, o útrpných pohledech mé mámy ani nemluvě 😀 Obrň se,vypouštěj to a usmívej se. 🙂

japerinka7
17. únor 2018

Mates má v 5ti měsících skoro 9 kil a 68 cm (3400g/51cm). Paní doktorka si pochvaluje, že je takový pěkný a šikovný půlroční miminko 😀 Jo a je kojený! 😉

ivuska1986
17. únor 2018

@matyldik nemyslim si, ze je to hodně, většina dětí, které znam, tak maji v peti mesicich okolo sedmi kilo, některé i více

mialagia
17. únor 2018

Doktorka ani známí neřeší.. Nechápu..změnit doktorku? Vůbec nemá cenu se tím zabývat, zvlášť když je dítě plně kojene..oni se stejně pak vytáhnou jak maj víc pohybu a začnou papat i zeleninku..😊

almara2
18. únor 2018

Naše doktorka takové řeči naštěstí nemá. Na mých dětech by si jinak zgustla, dva měli porodní váhu nad pět kilo,takže 7 kg měli mnohem driv

kachnicky
18. únor 2018

To znám, jen teda ta doktorka mě vždy uklidnila, že spojené dítě není tlusté.... U nás jeli hlášky : ježíš ta je pořádná, to kojíš smetanu ne?, no to je andělíček, bože ta je těžká, kolik proboha váží?, jo a pak začnou ty porovnávačky 'ona má 8 kg?To Verunka měla na roce.. Vždy mi z toho bylo smutno, oni to kolikrát tak nemyslí, ale prostě matka co vidí své dítě jako středobod vesmíru to slyšet nechce😢

kachnicky
18. únor 2018

*kojené

linee
18. únor 2018

Ja myslim,ze te ani tolik nestve reakce lekarky nez to, ze to poslouchas z kazde strany.Booze,co ja bych dala u prvniho za takto prosperujici dite!!!
Uplne se na to vykasli,jeste prijdou chytre srovnavaci recicky od rodiny a okoli.A nebude jich malo.Mas zdrave dite,to je hlavni,na zbytek kasli,navic,k dr.nechodis obden,ne?;)

matyldik
autor
18. únor 2018

Přesně,holky...
doktorka nám nutí zeleninu už od 4.mesice...takže jsem se poprvé odvazila ji vzdorovat a nechat to na nás,kdy zavedeme první lžičku. Uz jsme ji měnili jednou,první mi “zakazovala” kojit po dřív jak 3,5-4 hodinach,ze malý přibírá 350 gramu tydne..dost mi to vzalo,ale teď už se tomu smeju,jaká to je s prominutím kráva..a tahle doktorka je jinak ok-malého vyšetří,jen ty kecicky by si mohla nechat 🙂

marketa11112
18. únor 2018

Nase msla ma 7 mesicu 69 cm a 8,2 kila.....zacina jist lepe prikrmy, tak ted zase pribere. Pri narozeni mela tri kila...kojim. 12 x za den.....jsem pysna na to, ze je pekna...syn byl spis hunenY,tak ja si ted uzivam...obcas poznamka padne...a ja se spis zatetelim radosti....

sarkar
18. únor 2018

@matyldik tak já to mám zas opačně, dcera je podle všech hubeňour...ale přitom jí celkem dost a rozhodně nestrádá, ale prostě je aktivní a má asi rychlej metabolismus. To si nevybereš no. Kdybys měla průměrný dítě, tak snad asi začnou všichni říkat, že je to hrozný, že máš úplně obyčejný dítě...😝 Kašli na to, ty víš nejlíp. Za dva roky z toho vyroste a ani nevzpomeneš na nějaký poznámky doktorky...

apollena
18. únor 2018

Tuhle vahu (bez 200g) mame taky i vysku a synovi jsou teprve 4 mesice 😁 doktorka naopak chvali. Je plne kojen.

popelka1984
18. únor 2018

Můj synek měl při narození 3720 g a 52 cm, po prvním měsíci byl na UM né teda zcela a ve 3 měsících vážil 6 kg a v 5 měsících měl přes 8 kg a měřil 70 cm. Byl to pěkný puclíček, ze začátku kvůli žloutence nechtěl jíct tak to potom pěkně dohnal 🙂 Taky doktorka říkala že je pořádný, neměl takové ty klasické faldíčky ale byl takový naducaný obzvlášť v obličeji. No a po roce zase začal "hubnout" a teď skoro ve 4 letech říkají že je hubený.

mialagia
18. únor 2018

@matyldik na to se taky v klidu vykašli..nám taky doporučovala od 4 měsíce příkrmy, ale malá absolutně nezájem..papat začala až v 7. měsíci..je to tvoje dítě já s ní ani nepolemizuju a udělám si co cítím, že je to pro malou ok..

linee
18. únor 2018

@matyldik ted je to tendence u vsech doktoru. Kdyz ti dite pribira malo, doporucuji prikrm od 4.mesice, aby rychle vyrostly. Kdyz zase pribiraji hodne, tak nasazuji prikrm, protoze pry po zelenine tolik pribirat nebudou. Ja bych to nehrotila. Jinak jsem podobne rady mela take. Navic uplne jine, nez mi rikaly sestry v porodnici (samozrejme skolene laktacni ligou). Takze prvni dite, vystresla co a jak a pak nevis, co mas delat. Opravdu se vykasli na to, jestli malemu chutna, koj i dale, v nejhorsim reknes, ze prikrmy jeste odmita a nebo zkusis, je to na tobe, ale nehrotila bych vubec. Nic mu neunikne, at se rozhodnes pro to ci ono🙂