Domácí mazlíček a novorozenec

barca2332003
12. čer 2018

Ahoj holky,
je tady někdo kdo má doma novorozené mimi a pejska ? My máme malého bišonka a za 9 dní mám rodit. Bojím se že bude mimi na štěkot citlivé a jak bude pejsek malou snášet
Děkuji

keicy
12. čer 2018

Když se malý narodil parta se skládala ze 4 koček,3psu(dohromady kolem 40kg), terarijní nepočítám. Občas klid, občas kravál. Jeho štěkot, pobíhání atp.nijal nerušil, spal vždy výborně. Psa je důležité na příchod Monča připravit. Manžel bral plinku z porodnic na očichání a nikdy nebyl problém. Taky záleží jaká výchova, rozmazlování atd.je u tvého psa. 😉

keicy
12. čer 2018

*mimča ne Monča 😂

eviicka
12. čer 2018

To je různé, záleží na povaze psa. My máme už starší, hodnou fenku, ale je na sebe taková citlivá, malý ji nevadil, dokud nezačal lézt, od té doby je raději v bytě oddělujeme. Protože je z něj nervózní.
Jiný pes ale takový problém vůbec nemusí mít.

Jinak miminko krásně spalo, i když jsme s kočárkem rozeštěkali půl vesnice (svého psa ještě utiším, ty za plotem ale těžko).

romiikk
12. čer 2018

Mam stěně narozené na vánoce doma od začátku března v dospelosti 5 kg AmAmaléca se narodila 20.4 ... Amci se bala asi tyden pak úplně v pohodě a je zlatá jen tedy krade dudliky 😁😁 venku rusandy a mladší fena se zklidnila dost v chování takže za mně super a v pohodě

35_a_budu_mamka
12. čer 2018

@barca2332003 My mame doma 2 kocky (z toho jedna se casto mrouska, takze rve jako maly tigr) a velkeho psa (60kg) a musim rict, ze vse probehlo v pohode. Dcerku od narozeni nebudi ani stekot naseho psa, asi byla zvykla z briska😀 Kdyz jsme prijely z porodnice, dala jsem vsem zviratkum doma dcerku ihned radne ocuchat a pejskovi jsem dala do pelechu latkovou plenku mimca, kterou melo pod hlavickou, aby jeho pach mel stale u sebe. Vse v poradku👶🐶😺😺

kamino
12. čer 2018

Když se narodil prcek, tak Komínovi ( westovi ) byl rok a půl. Super chůva, jak Bobeš v ložnici zaječel, už pro nás KOmín běžel, at si toho řvouna uklidníme 🙂 teď je BObešovi skoro 6, jsu to nejlepší parťáci, nechci domyslet, až KOmín nebude.. Tedy celé těhotenstvíjsme Komína na mimino připravovali, zní to blbě, ale tahali ho za uši, ocas, naučili ho, jak mu bude něco nepříjemné, že se má uklidit pod gauč a tam je jeho místo, neexistuje, aby ho tam někdo rušil. To Bobeš ví od malinka, že tam se neleze. A štěkání? Nevadí - Komín moc neštěká, a to párkrát štěknutí - no co, tak dítě usne znovu.. z toho se nestřílí..

xxx3d
12. čer 2018

@kamino ahoj, prosímtě, když máte westíka, může běhat do schodů? bydlím ve 4.p. bez výtahu, uvažujeme nad nějakým plemenem, ne tak křehkým, jako je naháč, nebo čivava, west je jedním z horkých kandidátů jo a ještě jak je to s línáním? (prý plemena co se trimují nelínají, tak...?)
omlouvám se zakladatelce.

priefi
12. čer 2018

@barca2332003 mimi si na pejska rychle zvykne a pokud pejskovi veris, ze neublizi, nemej obavy. My ze zacatku pejskovi nedovolili do loznice s postylkou. Az kdyz mimco bylo starsi, mel povoleni. Ale cetla jsem, ze pro pejska je pry snazsi, kdyz mu druhy panicek prinese na ocuchani po navsteve maminka a miminka plinku od mimca. Ze diky tomu uz pomalu pozna pach mimi a neni pro nej pak sok, kdyz se zvetsi jeho smecka, nebude ho brat jako vetrelce, bude znat jeho pach.

barunka1408
12. čer 2018

My ma mě dva jack russelly, 3 a 7 let. Největší ustekanci. A paradoxně psi stekot je snad to jediný na co malá neragueje. Myslím ze už si musela zvyknout v brisku 😂

guinea
12. čer 2018

@barca2332003 Vzpoměla jsem si, že když se kolegyni narodilo dítě, tak koupila svojí fence labradora velmi realistickou plyšovou hračku psa v životní velikosti. Takže příchodem mimina se fenka netrpěla tím, že by se ocitla až na konci hierarchie, měla pod sebou ještě toho plyšáka, a taky mu to dávala "sežrat" 🙂

kamino
12. čer 2018

@xxx3d Nelíná, máme chlupáče, takže se trimuje každých 8 týdnů, trimuje ho chovatelka. Je to parťák, žádná křehulka 🙂 A schodů máme tedy jen 20 , ale dává je v pohodě 🙂 Jsou většinou zdraví a dlouhověcí.. určitě berte s PP - my homáme z Hlásné Třebáně od paní Uxové a super servis.

kamino
12. čer 2018

seznamování 🙂

xcassiopea
12. čer 2018

Máme křížence labradora a švýc. ovčáka. Psi už když jsem byla těhotná tak to věděli a začali mě hlídat o to víc. Podle rad odborníků jsem malou jak jsem přijela z porodnice položia v sedačce na zem, aby si jí psi mohli očuchat, bála jsem se, aby jí neublížili, ale úplně naopak, suprově jí přijali a hlídali jí na střídačku u postýlky, štěkat dokonce když spala začali až u dveří a malá si jak na štěkot tak na studené čumáky zvykla strašně rychle. Teď jsou to její kamarádi a úplně v pohodě. Držím palce

barunka1408
12. čer 2018

@xxx3d promin ze se vkládám, ale máme jednoho z jrt s dlouhou srsti a chodi ma trimovani. Každý den bych si po luxovani mohla usit nový svetřík. Takže bych na to nelinani u psu co se trimuji moc nespoléhala 😂

vanea
12. čer 2018

Máme doma 4 leťáka RR (cca 43kg), seznámení s malým proběhlo opatrně, nejdřív si ho očuchal u mně na rukách, museli jsme dávat bacha, protože je trochu "slon v porcelánu" a navíc z lásky "štípe" zubama + jeho olízání jazykem obsahuje i pacičkování a kdejaké projevy přízně :D takže to bylo prostě opatrně...do kontaktu pak moc nepřišli, ale malého hlídal na dálku, ze začátku vždycky vyběhl z pelechu když malý začal plakat a v noci soucítil a taky nespal :D časem ho to přestalo bavit a teď už u pláče vždycky jen stáhne zadek a uteče na místo, kde má svůj klid... začali se spolu sžívat spíš až později, tak kolem toho půl roku třeba? To byli oba na zemi a pod dohledem šel malý zkoumat=) ale Albert (pejsek) má rád svůj klid a to dětské ošahávání ho moc nebaví, takže samotné je nenechávám a malého nenechávám se po něm válet a tahat ho za různé části těla🙂 a nepouštím ho do pelíšku, ať tam má klid a "bezpečí" 🙂 počítám že budou parťáci až bude malý větší a bude ho umět pohladit a ne ho jen za všecko tahat a škrábat🙂

brusinka91
12. čer 2018

@35_a_budu_mamka OT, ale doporucuju kocky vykastrovat. Prestane rvat, a hlavne se zbytecne vysilovat..

xxx3d
12. čer 2018

@kamino
@barunka1408
díky holky 🙂

kamino
12. čer 2018

@barunka1408 nosím hlavě černé veci a lepivý váleček jsem nepužila asi dva roky 🙂 z Komína chlupy fakt nejdou

soleilll
12. čer 2018

@barca2332003 Záleží na konkrétním psovi a hlavně jak je socializovaný. Podle mé zkušenosti malá plemena jsou víc nerváci, takže různé změny snáší hůř. Čím větší plemeno, tím je obvykle flegmatičtější. Taky fena prý malé děti toleruje lépe než pes. Určitě musí mít pes svoje místo, kam mu dítě nemůže - pelech, miska s vodou. Naopak musí vědět, že třeba hračky jsou dítěte a nesmí si je brát. Zezačátku, pokud si nejseš jistá reakcí psa, je určitě nenechávej osamotě v jedné místnosti.
My měli doma roční fenu MOK, když se narodilo první dítě - po příjezdu z porodnice jsme jí ho dali očichat a pak ještě použitou plínu a jinak si ho vůbec nevšímala. Dokud nevyrostl do té míry, že jí začal lézt do pelechu nebo ji tahat za uši nebo ocas - to vždycky radši odešla pryč. Samozřejmě syn byl od malička vychován tak, že psovi se neubližuje a že ji má nechat na pokoji. V podstatě se o sebe zajímají až tak od jeho 4 let, kdy je schopný si s ní hrát (házel tenisák). Do té doby ji zajímal jen když jedl a ona sbírala drobky ze země pod stolem. 🙂

willaardonn
12. čer 2018

Zalezi na psovi, nas Mikes (maltezak) je nervak a ma rad svuj klid, nema rad, kdyz ho nekdo vyrusi v pelisku a pod. takze doma je radsi oddeluji, pripadne interakci dohlizim. Venku si ale se synem (2 roky) hodne vyhraji - syn hazi micek, pes mu ukradne micek a decko s revem za nim utika a prosi, aby ho vratil :D Porad ale synovi pripominame, ze ho nesmi tahat za casti tela, nesmi mu do misky s jidlem nebo pelisku atd. Mikes ho ale od mala bral jako soucast smecky, napriklad “branil” kocarek, kdyz sel kolem jiny pes, ted to dela i u 3mesicni dcery.
Svagrova ma labradora a ten je zase flegmous - jeji deti po nem lezli, tahali ho za vsechno, nic mu nevadilo, take deti strazil u postylky.

sell1
12. čer 2018

@brusinka91 naše kočka je vykastrovana a rve nonstop i tak :D s výjimkou par hodin kdy spi. Kdyz je vzhůru, je to na odstehovani. A takhle je to od doby co máme syna. Dřív mu chodila mnoukat pod postýlku, teď aspon mňouká před pokojickem a me u hlavy.

dvojka
12. čer 2018

@kamino pejsek kouká jako by říkal :,, A to je co ? "

esufi
12. čer 2018

Pětiletý nekastrovaný kokr + dvoutýdenní mimino. Z porodnice vzal manžel malého čepičku, pes si ji očuchal. Když jsme dorazili domů, manžel zůstal s malým v autě, já se šla přivítat se psem, Po vítání jsem ho vzala na vodítku ven, dali jsme vajíčko s malým na zem a nechali očuchat. Pak jsme teprve šli do baráku. Vše ok. Se psem chodím aspoň jednou denně i já, z pravidelných rituálů jsme neustoupili. Mazlím se s ním pravidelně, jen miminko nesmí olíznout mimo chodidla...Povel "pozor, miminko" zná už z těhotenství (tj. neskákej mi po břichu/nepacičkuj pupek...). Nežárlí, vše ok.

kamino
12. čer 2018

@dvojka taky si to říkal 🙂 tohle je úplně první kontakt po převozu z porodnice 🙂 my tedy jsme méně úzkostliví, olizoval prcka krom obličeje všude, jak prcek začal lézt, tak měli i společné hračky 🙂

lida9
12. čer 2018

podle me kdyz budes v pohode, bude i pes v pohode brat situaci...sveho pejska znas a toho prcka co je na ceste poznas, urcite budete fajn parta, hlavne se zbytecne nestresovat!

malecek
12. čer 2018

Já jsem si kdysi pořídila Žofinku z útulku a už jsem čekala Honzíka ale ještě jsem to nevěděla, Žofka mi lehavala u břicha a když jsme mimco přinesli domu chtěla se zjancit jak moc ho chtěla vidět a ocichat, nechali jsme ji ho ocichat a olíznout a byla to láska na první pohled. Týdny spala u postýlky a nehla se od něj, když kniknul hned pro mě šla. Byla fakt úžasná. Teď už jen mame starší bulinu a ta děti zbožňuje tak uvidíme co bude.nasi mají mladého psa tam taky doufáme že bude vše v pohodě.

cherris
12. čer 2018

My měli zděděného jezevčíka se separační úzkostí, jenom řval, malýmu to nevadilo. Ale dalšího psa si pořídím nejdřív v důchodu, byl to očistec, miminko v klidu, za odměnu a já se v noci stejně budila kvůli čoklovi 😔

malecek
15. čer 2018

@cherris no tvl, to by mě asi kleplo

vercahb
15. čer 2018

My mame fenu,americkeho staforda, vedela driv nez ja ze jsem tehotna a i na zaver vedela driv jak ja ze budu rodit 😃 po prichodu z porodnice jsem se s ni nejdriv privitala ja, ale uz tak koukala kde je ten novy prirustek, vajicko s malou jsme dali na zem, sla se zjancit, obihala ho ze vsech stran a chtela do male porad strkat cumakem, i kdyz byla v zavinovacce, tak do ni porad chtela vrtat =) teprve az jsem mela malou rozbalenou a ňafina si ji ocuchala "naholo", stacilo nozicky, tak se uplne sklidnila, zjistila, ze to neni novy mazlik jako nahrada za ni, ale dalsi clovicek a od te doby ji hlida, upozornuje nas kdyz se neco deje, a je takovy tichy spolecnik cely den =)