Domácí vážení miminka, je to nutné?

mrazulkav
15. led 2013

Ahoj,
sama miminko nemám, takže jsem bez zkušeností... Momentálně (teď v úterý večer) celá manželova rodina řeší, jak zvážit švagrova synáčka. Doma mají jen malou kuchyňskou digitální váhu, na které jim to nejde. Ptají se, jestli nemá nějaká kamarádka, která už dítko má, váhu doma...
Je to opravdu nutné? Včera je propustili z porodnice a s kojením údajně nemají problém...

ela9
15. led 2013

Ahoj ja vahu mam jsem s ni spokojena a vazim na ni jiz druhe ditko. Nejsem silenec a dite vazim kdyz je male jednou tydne a od dvou mesicu jednou za mesic, vaha je spolehliva a dobre se pouziva. Jja mam soehnle profesional do 20kg coz je na hodne dlouho.

jasekd
15. led 2013

@mrazulkav Ja to uplne chapu. Nas syn byl spavy, nechtel jist, mel zloutenku, nepribejval. Z porodnice nas pustili v patek pred Velikonoci a byly to pro me nejhorsi Velikonoce. Clovek zvyklej na reci, jak deti rvou hlady, moje nervalo, nejedlo... takze jsem taky vazila, ze zacatku na stare vaze po nas, pak jsem si koupila cca za 1200 Kc Sencor. JInak nemam tuto znacku rada, neprijde mi kvalitni, ale vaha byla OK a moc mi pomohla. Ty prvni dny jsou narocne, kor kdyz se jedna o prvni a navic nestandardni dite. Dceru jsem si prevazovala uz treba jen jednou tydne nebo kdyz jsme mely kojici krizi, ale ona byla jina, budila se na jidlo, pribejvala, sice nijak zavratne, ale pribejvala. Pro srovnani, s ni jsme byli na porodni vaze cca za tyden, s klukem za 4 tydny, coz uz bylo dost sileny 😝

marton
15. led 2013

@mrazulkav pokud není miminko nedonošené,tak mi přijde vážení zbytečné.Jiná věc když jsou problémy s kojením a miminko nepřibývá.Ale jestli si to vzala švagrová do hlavy,tak bude vážit 😉 .

zamilovanadonej
15. led 2013

@mrazulkav Mně to taky přijde zcela zbytečné, pokud dobře pije mléko....Tak si ho švagr může jít zvážit do jednoty na klasickou váhu na salámy 😀 ne, sranda.

romcovaklarka
15. led 2013

@mrazulkav Podle mě je to nanic, pokud nejsou nějaké potíže. Já jsem v jednu dobu pojala pochybnosti, jestli malej přibírá, protože mi z ničeho nic začal hodně blinkat a přišlo mi, že i málo pije. Tak jsem si váhu na týden půjčila v půjčovně a převažovala před a po kojení, kolik pije - mě to třeba uklidnilo, a zas byl klid. Jen tak pro nic za nic ale je to podle mě zbytečné.

maruja
16. led 2013

pokud je miminko zdravé a donošené, stačí vážit na kontrolách u pediatra. A pokud normálně pije tak to není potřeba. Slyšela jsem, že někdo dá na kuchyňskou váhu pekáč a váží mimino tam, ale za sebe si to nedovedu představit 😉 doma jsem nevážila

evlyn
16. led 2013

@mrazulkav obě děti jsem převažovala jenom jednou za týden u doktorky na poradně. S kojením problém nebyl - starší teda vždycky pil hrozně dlouho - i hodinu, oba se dožadovali jídla ve 2-4hodinovych intervalech. Ale byli schopní si i loupnout třeba pauzu pět hodin - když se zabrali do spánku.
Pokud si není jistá a myslí si, že by jí to pro klid duše pomohlo (jí, ne rodině 🙂 aby mohla prudit s hladovým mlíkem), tak váha se dá často i jenom půjčit - u pediatra, nebo v porodnici, popř. v mateřských centrech - ať zkusí popátrat v okolí.

betelgeuzz
16. led 2013

@mrazulkav pokud není problém s kojením, tak stačí vážení u dr. Ale když chtějí mít jistotu a občas mimčo převážit, stačí dát na kuchyňskou váhu plech, nebo pekáč a tak mimčo zvážit. Takhle jsem vážila starší, která se narodila s nízkou porodní váhou, nevěděla jsem jak přibírá, tak jsem si ji každý večer zvážila. U druhé byl problém s kojením, nepřibývala, potřebovala jsem vědět, kolik vypije a na tohle vážení už kuchyňská váha nestačí. To jsem si pořídila kojeneckou.

babulinkab
16. led 2013

taky jsme měli malou digitální váhu, na ni jsme dali kuchyňské prkénko, na něj přebalovací podložku a mimi opatrně zvážili...s kojením jsem problém neměla, ale prostě co 2 dny před koupáním jsme mimi vážili, jen tak pro jistotu, že kojení opravdu stačí....

mrazulkav
autor
16. led 2013

děkuji moc za reakce... chápu, že někdy je pak člověk klidnější, když vidí, že miminko opravdu přibírá... Ale pokud vím, žádné problémy nemají, malý je donošený (sice menší) a nevím, kde vznikla ta večerní panika (přece jen 3 telefony za večer je trochu moc)... Už nějakou váhu sehnali, tak snad budou klidnější 😉