Dostává při oslavě narozenin/svátku dárek i druhé dítě?

saronka
3. kvě 2012

Měla bych na vás maminky otázku, co máte 2 děti a více, jak to děláte při oslavách narozenin- svátků. Mám staršího bráchu o 1,5 roku a moje mamka nám dávala dárky oběma. To znamená, že ten kdo měl narozeniny dostal větší počet dárků a ten druhý dostal nějakou drobnost. Jelikož se blíží svátek naší Sofinky, tak nevím zda najet na podobný systém s tím, že syn dostane drobnost - i když vím, že mu je to teď jedno, ale až bude mít i on svátek, tak by samozřejmě dostala i dcera malý dáreček. Nějak se nedokážu rozhodnout a zajímá mě jak to máte ve vaší rodině. Díky moc.

cernalu
3. kvě 2012

já mám bráchu o dva roky mladšího a vždycky dostal dárek jen oslavenec 🙂 ani si nepamatuju, že by to mě nebo jemu nějak vadilo 🙂

nadja73
3. kvě 2012

U mych dvou neteri to bylo stejne. Kdyz byly malinke, tak by to tomu druhemu bylo lito, kdyby se ten den svet tocil jen kolem toho druheho, Jsem taky zastancem, ze oslavenec dostane velkou vec, aby bylo jasne, kdo ma narozeniny/svatek a druhy dostane nejakou mensi pozornost, aby mu to nebylo lito, ale na druhou stranu musi vedet, ze dnes je den toho druheho.

radka_h
3. kvě 2012

Já sice mám zatím jen jedno dítě. Ale když jsme byli s bráchou malý, tak dárek dostal oslavenec a ten neoslavenec dostal maličkost v podobě čokoládky. Žádný dary. A ted je to tak i u mého syna a neteře. Vědí, že je oslavenec ten a nebo ta a, že dostanou dárky a neoslavenec dostane čokoládku nebo fakt maličkost, třeba i bublifuk. Žádný vztekání, že chce taky velký dary. Navzájem si to půjčí vyzkoušej snědi a jsou spokojený 🙂

barevka
3. kvě 2012

My jsme tři ségry a nikdy jsme žádnou drobnost nedostávaly, pokud měla jedna něco... A nehodlám to u svý dětí dělat jinak. Myslím si, že je spravedlivé aby děti od mala věděly, že jeden má a druhý ne, ale příště to zase bude opačně. Ukájení drobnostmi mi přijde jako uplácení a zjednodušení. Já zatím tohle řešit nemusím, ale ségry mají obě po dvou dětech a nikdy drobnostmi neuplácely 😉
Dětem to v tu chvíli sice líto je, ale tak už to prostě v životě chodí... 🙂

olicek
3. kvě 2012

Mám 2 děti, staršímu 5 let, mladšímu 1 rok 🙂 . Dostáva vždy jen oslavenec 🙂 . Malýmu je to zatím jedno, co dostane brácha a ten starší se stejně vrhne na jeho dárečky a pak si hrajou a těší se z toho oba dva. 😉 A vůbec mu není líto, že on nedostal, max. řekne, že už se těší, až bude mít on narozky, svátek.............

lamarika
3. kvě 2012

U nás taky dostává jen oslavenec. Stejně si pak dárky rozbalí spolu a společně si spolu i hrají 😉 Svátky nijak neslavíme. Maximálně dostane dotyčný nějakou sladkost, a protože jsou děti zvyklí se spolu dělit, tak ji spapkaj oba 😉

paulie
4. kvě 2012

U nás dostává "ten druhý" drobnost, pže jsou zatím malí a nevím, jestli jsou (zvl. ten starší v období Moje, mojeeeee 😀) schopní pochopit, co a jak 🙂 Časem asi dojdeme k modelu "oslavenec bere vše", ale teď jim dáváme dárky oběma a s láskou 🙂 🙂 🙂 Zároveň tedy ale vysvětlujeme už týden dva dopředu, co to jsou narozeniny, jak probíhají, kolik jim je let, atd. 🙂

pepibubu
4. kvě 2012

U nás ten, kdo slaví, dostane dárek jaký chce a na jaký máme..... Sourozenec dostane lentilky, lízátko, něco takovýho.

mucu
4. kvě 2012

u nás teda dostane dárek jen ten kdo má svátek nebo narozky ..nevidím důvod obdarovávat i mladší a nebo starší děti ... 😉

baris
4. kvě 2012

tak to asi budu vyjímka - dárky dostávají obě dvě. a to stejné. Možná je to i tím, že svoje holky oblékám stejně.

ined77
4. kvě 2012

ahoj 🙂 ,
u nás dostává maličkost i neoslavenec, tedy zatím jen starší, maličká z toho ještě nemá rozoumek.
malý je rád, že také něco dostal, byť jen maličkost a vždy hlásí, že už se těší na svou oslavu 😵 .
no a stejně, dárky sestřičky stejně tak nějak pojímá za své 😅 .

vojtisek2007
4. kvě 2012

u nás je to stejně jako u pepibubu - oslavenec má dárek - druhý má drobnost - kindervajíčko,lízo,lentilky....

coxa
4. kvě 2012

Když jsem byla malá dostávali jsme se sestrou dárek jen ta, která byla oslavenec, u našich dětí to probíhá stejně, max. babičky přinesou kinder vejce nebo nějakou jinou drobnost.

schnek
4. kvě 2012

oslavenec dostane svoje dárky, neoslavenci dostanou nějakou drobnost.

safea7
4. kvě 2012

Já to tak dělám už devět let a dělám to ráda.Oslavenec dostává dárečky a sourozenec nějakou drobnost do stovky,nebolí to a radost v očích těch ratolestí mi za to stojí 😉 🙂

ange_de_la_morte
4. kvě 2012

Mám dva sourozence,kdžy sme byli uplně malí dostal oslavenec dárek a k tomu oslavenec i neoslavenci nějakou sladkost , pak když jsme byli o něco větší a to platí do teď jdeme na každé narozeniny na nějakou dobrou večeři + oslavenec dostane dárek

katcha21
4. kvě 2012

Já zatím toto řešit nemusím, ale když jsme byli malí dostal i neoslavenec drobnodst. Pytlík bonbonků, sponky, gumičky, prostě drobnost a přijde mi to tak normální. Nepřijde mi, že by to bylo nějaké uplácení. Jde přeci o to udělat dětem krásný den 😵

lili1986
4. kvě 2012

Jo tak na to si taky pamatuji 😀 Dělali to tak naši prarodiče vždy jak jsem měla narozky nebo svátek dostala moje segra taky dárek ale když měla něco ona nedostala jsem já nic. Jelikož to byl jejich mazánek aby ji nebylo líto 😀 Sice mi bylo 5 ale pamatuji si tu nespravedlnost do ted. Můžeš jednou zapomenout a už bude smutek proč ten druhy taky nedostal. Já bych to nedělala a souhlasím s holkama až dostane jen ten který má narozky nebo svátek.

samik2008
5. kvě 2012

u nás dostává jen oslavenec

mrs.bistra
5. kvě 2012

U nás něco malého dostane i neoslavenec 🙂

blahova_andrea
5. kvě 2012

Jsem z 5 dětí a dárky dostával vždy jen oslavenec. Ale je fakt, že u další generace to naši řeší i těmi maličkostmi. Oslavenec dostane pořádný dárek a ostatní nějakou maličkost (třeba jen lízátko), aby jim to nebylo líto, že nic nedostali. Rozmazlinkování od prarodičů beru, ale já to zavádět nehodlám. Necháme to pěkně po staru.

ilonne
5. kvě 2012

V naší rodině se vždycky dával dárek jen tomu, kdo měl svátek, narozeniny. Tak to nejspíš budeme dělat stejně. Jak tak nad tím přemýšlím, tak nejlépe zařízené to bratránek se svojí ženou - mají tři děti narozené okolo stejného data, tak slaví narozeniny dohromady 😉 . Ovšem k svátkům stejně dostává jen ten, kdo má zrovna svátek.

gabadan
5. kvě 2012

Dostává jen oslavenec, přiznám, že když jsme slavili první narozeniny dcery a syn už měl víc jak tři, trošku jsem se bála, jak to vezme, ale byl skvělý 😵

mates22
5. kvě 2012

Dárky jen oslavenec, ale zúčastnění dětští neoslavenci obvykle od někoho dostávají nějakou tu sladkost......

sarihy
5. kvě 2012

Ahoj, když jsme byly se ségrou malé, babičky vždy dávaly dárky i neoslavenci (myslím, že naši nedávali nic..). Mně se tato praxe nelíbí, takže jsem chtěla, aby u nás dostávala dárky pouze oslavenkyně...ale trochu nám to nevyšlo - starší dcera má svátek týden před narozeninami té mladší, no a navíc mladší holčička má svátek na Den dětí...Ale to se holt nedá nic dělat. Každopádně se aspoň snažím/budu snažit to odlišit, aby holky pochopily, proč dostává dárky i ta druhá; hlavně kvůli narozeninám té starší, která bude dostávat dárky opravdu sama. JInak když už bych chtěla podělit i to druhé dítě, tak určitě ne sladkosti, to se mi abslutně příčí, spíš nějakou knížkou.

weri1
5. kvě 2012

nevidím důvod, proč by měl dostat dárek i neoslavenec....jednou má narozeniny, svátek jeden-dostane dárky a pak zase druhé dítko....tak to prostě je.

babulinkab
5. kvě 2012

ano drobnost dávám i druhému

a nejvíc se mi líbí, že na tuhle otázku odpovídají maminky, co mají jedno dítě 😅 😅 😅 😅 😅

katka_mel
5. kvě 2012

Já mám ségru a u nás dostával jen oslavenec. Popravdě jsem o tom, aby se dávalo i druhému dítěti, ani neslyšela. Proto mě překvapuje, kolik vás tady píše, že dávají něco menšího. To že dostane druhý bonbon nebo čokoládu nebo lízátko od dalších návštěv beru jako pozornost. Kdyby přijeli i jindy mimo oslavu, tak tu sladkost přivezou stejně a všem dětem. 😉

crca
5. kvě 2012

U nás jsou narozeniny naštěstí vyřešené 😀 a když má jeden svátek dostane jen čokoládku,nebo Kindervejce jen ten kdo má svátek,ale rozdělí se s druhým 😉 Divné mě toto řešení nepříjde-i mě to napadlo,ale my když byli malí,tak dostával taky jen oslavenec a nemám z toho trauma 😀 ,ale ty malé děti je něco jiného,ty to ještě pořádně nechápou,ale u nás se aspoň naučej dělit 😀

pumuckl
5. kvě 2012

Já mám zatím jen jedno dítě, ale kamarádka má dvě holky (6 a 9 let), takže když měla jedna narozeniny, tak jsem jí nesla dárek a té druhé, aby jí to nemrzelo, jsem přinesla nějakou sladkost. Svátky u dětí kamarádek neřeším. U svých prcků k svátku zajdeme všichni do cukrárny nebo někam kde to ten "oslavenec" bude mít rád a tím pádem si to užijí oba. Narozeniny budou mít oba ve stejným měsíci (pokud si dvojka moc nepospíší ven), tak bude pravděpodobně jedna velká rodinná oslava. Tatínek má narozeniny 10dní po prvním prckovi a 6 dní a před termínem druhýho 😀 , tak to nebudu muset řešit. 😀