Dovážka obědů. Co si o tom myslíte?

12. srp 2020

Holky jaky mate nazor na dovazku obedu pro vas? Mam 13 mesicniho hyperaktivniho chlapecka, v podstate pres den nemam sanci varit. Jakmile si stoupnu k lince, prileze za mnou, chytne se moji nohy a rve. Vecer padam do postele uplne mrtva a moje posledni myslenka je, ze bych měla varit....
Uvazuji o dovazce obedu, ale vnimam to jako vlastni selhani. Co myslite?
Hlavne mi nepiste vy super matky nejlepe se 4 detmi a venkovskym stavenim, jak vse zvladate na jednicku..😂😂

priefi
12. srp 2020

Zkus ho u vaření něčím zaujmout, případně pracujte spolu, trvá to déle, ale jde to 😉 Nevím, jak jsi na tom finančně, ale každodenní dovoz jídla není zrovna levná záležitost. Navíc u nás je sice dovoz jídla z jídelen, který není tak drahý, ale je pouze pro důchodce, ostatní si musí vyzvedávat sami do jídlonosiče

teeerez
12. srp 2020

Je to naprosto super sluzba a vnimat to jako vlastni selhani je nesmysl. Jestli si to muzes financne dovolit jdi do toho a uzivej si maleho v klidu a s plnym brichem 🙂 Nebo treba alespon na par dni v tydnu

antoinet
12. srp 2020

Já myslím, že to jo super nápad, upřímně 🙂 A fandím i úklidu, když to někoho nezatíží finančně.

blondynka400
12. srp 2020

Nebrala bych to jako selhání. Zase na druhou stranu složením a výživově to není nic extra. Nevím, co jí syn k obědu, ale už to není úplně miminko. Co zkusit nějaké nenáročné obědy, co si připravíte dohromady a bude jíst i spolu?... Je spousta receptů, kdy nemusíš prostát dlouhé hodiny u linky, u přípravy může částečně asistovat a tak. A třeba ho tím nakonec i zabavíš .-)

vendes
12. srp 2020

Proč selhání? Ve školním roce chodím s manželem na jídlo do menzy. Dvě jídla má dotovaná, vaří slušně, tak proč to nevyužít. Dceři jsem nosila do 2 let její jídlo. Smyslem mého života není vyvařovat, jsou důležitější věci, kterým ten čas radši věnuji.

me_druhe_ja
12. srp 2020

Pokud je to ve finančních možností rodiny, jsem fanda všech možných pomocí a ulehčení (roznáška jídla, paní na úklid, občasné hlídání prof chůvou atp. 🙂). Takže směle do toho.

monaluza
12. srp 2020

Kdybych na to mela a nasla dodavatele, od ktereho se da jidlo jist a je dost kvalitni i na to, abych ho dala diteti, sla bych do toho. A co se tyce maleho skodice, zkuste tzv. ucici vez (da se snadno vyrobit i doma), prcci to obvykle zboznuji a radi "vari" s mamou...

jjasmina
12. srp 2020

Jako proč ne 🙂 u nás třeba vaří manžel, tak tohle mi odpadá

pabka
12. srp 2020

Nečetla jsem komentáře, jen dotaz. Osobně jsem všemi deseti PRO zjednodušení všeho, co mi pomůže. Takže objednej obědy a vůbec nemej výčitky 😉👍

journals
12. srp 2020

Objednavame restauraci, casto a jako osobni selhani to tedy fakt nevnimam. Naopak hledam i pani na uklid. Mam jen jedny nervy.

klea81
12. srp 2020

A když ti visí na noze a řve, to nějak vadí při vaření? 🙃V tomto věku naše děti kramovaly šuflata v kuchyni, dej mu varecku a hrnec a on se zabaví 😉

marti89
12. srp 2020

Teď v těhotenství s blicíma stavama jsem také využila, ale leze to do peněz - doma si člověk přeci jen uvaří za mnohem méně. A co třeba zkusit vařit na 2 dny (ideálně v době, kdy je manžel doma, aby prcka rozptýlil) a rychlá jídla (třeba omáčky, guláše - knedlík k tomu koupit), něco, co se dá strčit do trouby a na plotně brambory (u toho se stát nemusí, jen vychytat čas uvaření a slití).

journals
12. srp 2020

@klea81 tebe by bavilo v tom varit? Me teda ne. Nehlede na to, ze mam i strach, aby se mi prcek u nekterych veci pri vareni pletl (riziko opareni atd.). Ale treba nekdo ma takovou povahu a je mu jedno kdyz mu vriska dite u nohy 🤷🏻‍♀️

blondynka400
12. srp 2020

@journals ani sebeaktivnější dítě ti nemusí vřískat u nohy, ono se to fakt dá. Jen je potřeba dítě zapojit, nevařit nic náročného.... Ano, někdy to trvá déle, je větší bordel v kuchyni, ale co.... Dítě se tím učí řadu věcí... Za mne jíst denně jídlo z "restaurací" prostě není dobře, na to se mám asi moc ráda 🙂 Navíc dítě musí taky něco jíst? To bude jíst taky něco, co mu objednám?....

klea81
12. srp 2020

@journals tak vaření není o zábavě, ale o najezeni se, ne? Pokud dítě vresti, tak se asi nudí. Nejsi ty ta matka která má kuchyňské skříňky na zámek, aby dítě náhodou něco nevytahlo? Nevím no, naše si už samy hráli s legem nebo lozili po bytě...to bude asi nějaký hlubší problém. A jak píšou holky uvařit se dá i za 20 min, tak holt teď nedělej svíčkovou 😉Já bych to zkoušela i s vresticim, třeba když zjistí, že nereaguješ přestane ho to bavit. A to nejsem typ, co by nechal dítě brečet, ale není mu 13 dní, ale 13 měsíců a už by mohl zvládnout sedět a koukat nebo si hrát vedle tebe. Pro naše děti byla kuchyň herna, nic jiného je tak nebavilo jako kramovat nádobí.

cysticka
12. srp 2020

@teeerez moje rec 🤘

klea81
12. srp 2020

@blondynka400 přesně tak, předražený a presoleny hnus a dát za něco lepšího půl výplaty bych fakt nedávala dlouhodobě. Nebo si navar večer, když pohlida manžel... Nevím no, tohle jsem řešila v šestinedělí ne v roce 😇

klea81
12. srp 2020

@journals 13m vřískající u nohy bude asi PAS nebo ADHD, běžně tohle teda děti nedělají a to jsem vychovala 4 😉

madamas
12. srp 2020

Já jsem to měla podobně, mám prostě povahou ,, nesamostatné dítě" svým způsobem se to projevuje i teď v šesti letech, naštěstí teda už ne vřískáním. Sice už teď jíme v práci/ve školce ale když sem tam vařím tak ho musím bavit povídáním, pomáháním, úkolem nebo prostě legem v kuchyni..v tom batolecím věku jsem ho hold někdy nechala vřískat když hraní s nádobím apod nestačilo, bezpečnost vyřešila ohrádka, ze dvakrát do týdne jsme se sešli s manželem v restauraci ba oběd když pracoval poblíž..pracuji celý život v gastroprovozech a upřímně, nechci jíst pětkrát týdně jídlo o kterém nevím kde, z čeho a jak se vyrábělo 🤔

zuzka151
12. srp 2020

Jsou děti a Děti, je kuchyň a Kuchyň, je byt a Byt, je lednice a Lednice, je muž a Muž. Ty, co mají hodné děti, co jim spí klidně 12 hodin denně, bezpečnou velkou kuchyň, kam můžou vysypat lego, pustit pohádku, dát ohrádku, neustále plnou lednici, protože si můžou kdykoliv zajet autem v klidu na nákup a muže, který jim kdykoliv pohlídá, nebo dokonce uvaří, Ti budou říkat, že máš vařit. Ale pokud máš protivné dítě, které tě nenechá ani nakoupit, ani zajít na záchod, natož uvařit oběd v malé či nepraktické kuchyni, raději si aspoň občas objednej jídlo, odpočiň si a místo neustálého stresování se s dítětem si spolu najděte aktivitu, u které se aspoň trochu naladíte na stejnou vlnu. Prospěje vám to oběma.

pajula123
12. srp 2020

@zuzka151 👏

mimco
13. srp 2020

@klea81 tak určitě, proč ne rovnou diagnózy 😂😂😂
Buďte ráda, že ani jedno z vašich dětí nebylo uřvané.
Ta moje teda byla a překvapivě je zdravá😱.

xenie131
13. srp 2020

mit na to penize jdu do toho taky. zabiji to spoustu casu, porad premyslet co varit.... selhani to urco neni. radeji sem s detmi. muzem nekam vyrazit a tak.

martt
13. srp 2020

Určitě si ne selhala. Znám spousty žen, které si nechávají jídlo posílat a to mají o dost větší děti a nechodí ani třeba do práce, ale prostě neuvari. Jestli na to máš finance tak proč ne. Spíš bych ti poradila aby jsi se podivala po okolí kdo tuhle službu všechno děla. Pokud chceš kvalitní jídlo většinou jsou donaskove služby z restauraci, ale tam to většinou bývá dražší. U závodních jídelen se spíše poptej lidi , kteří u nich berou jídlo jestli se to dá jist. Jinak se treba zkus poptat jestli takovou službu nenabízí některá ze školních jídelen. Sice školní jídelny nesmí používat koření, jako je pepř a pod. Ale měli by to mít složený podle výživových norem.

lora1987
13. srp 2020

Taky jsem o tom premyslela, mame ve meste rozvoz z jidelny, cenove by me to nevyslo nijak hur a kvalita jidla je tam taky dobra. Byvala bych do toho sla, pak mi to ale prekazila synova alergie na mleko, takze bych musela varit alespon pro neho a to se mi uz nevyplatilo. Ale na stara kolena s tim dovozem pocitam 😂 Varim sice rada, ale nesnasim to delat z povinnosti a jeste se zaskodnikem na noze.

surikata131
13. srp 2020

Není to selhání! Pokud máš tu možnost, tak proč ne, místo toho se můžeš věnovat malému nebo sobě. Ženská nemusí za kaźdou cenu lítat jak hadr na holi, když si můžeš trochu usnadnit život, tak neměj výčitky

surikata131
13. srp 2020

@klea81 ty jsi teda dobrá, na základě jednoho krátkého příspěvku diagnóza na počkání 😀👏 myslím, že na to se autorka neptala, jestli podle nás její dítě nemá náhodou nějakou diagnózu 🙈

j.a.n.i
13. srp 2020

@blondynka400
@klea81
@madamas Tak doufam, ze vase deti nechodily do skolky a celou zakladku jim varite aby nemusely jist ty hnusy... Takhle smahem odsuzovat jakekoliv dovezene jidlo.

madamas
13. srp 2020

@surikata131 mě kamarádka pedagožka říkala, že kdybych chtěla, tak si na toho našeho histeráčka v pohodě vybehám diagnózu 😀( říkala to ve vtipů). A světe div se, vyrostlo z něj celkem normální, ano citlivějsi, dítě a diagnózu nemá..a jak říkám, já si to usnadnila párkrát do týdne restaurací a nestyděla jsem se za to 😉

madamas
13. srp 2020

@j.a.n.i sama píšu že jsem si to párkrát do týdne usnadnila restaurací, takže šmahem neodsuzují každý dovoz..jen jsem už viděla kde co (kuchaře s průjmovým onemocněním apod.) Ono se řekne že gastro provoz je sterilní, ale realita je mnohdy jinde. A taky píšu že teď jíme ve školce a v práci..ve školce je to hlídané a v mojí nynější práci do kuchyně vidím a je to ok 😉 Hodně se tu píše o finanční dostupnosti a to je taky kámen úrazu, neboť tady platí že levně a kvalitně dohromady moc nejde.. buď máte levné doprodejové suroviny nebo si připlatíte za kvalitu a fresh (zdravé krabičky apod.)