Dráždivé dítě. Jak se vyvíjí? Na co dát pozor?

lidu
26. srp 2008

Ahoj holky, u nasi male nam byla stanovena neurologem diagnoza "znacne drazdive mimi". Ted je ji 11 mesicu. Chtela jsem se zeptat, jake s tim mate zkusenosti, jak se takove mimi vyviji, na co si u nich dat pozor apod. Dr. nam ji sdelil az v 7 mesicich, rekl, ze takove mimi nemaji rady hluk a jine vzruchy, ale jinak nam nic neporadil. Pediatricka jen rekla, ze takove mimi maji casto syndrom ADHD - hyperaktivni, dost me to vydesilo. Jako mala byla strasne moc ukricena, je v podstate dosud, dost se vzteka, strasne malo spi apod. Je to s ni narocne. Porad mi nekdo?

susane81
23. dub 2009

Ahojky, tak já byla opět včera v Hypernově a opět malá začala ječet a ječela skoro celou cestu domů. Schválně jsem si to stopla a ječela na plné kolo 20 minut. Fuj, mně to zmůže víc než kdybych celou noc nespala. Jak tady kdosi psal, taky se u toho děsně potím, psychika 😠 . Jinak kromě tohoto ječáku (když jsem ji vzala na ruce, tak byla hned zticha, ale jinak až skoro nemohla dýchat, jak ječela) brečela za celých 24 hodin 24 minut po 1,2 minutových intervalech, takže pohodička. Třeba při oblékání apod, což už je normální.

Chtěli jsme jet s manželem na dovču, ale takhle s malou se bojím. Sice chytne tenhle ječák jednou za pár dní, ale co kdyby ho chytla zrovna v daný den 😝 😀

sisstin
6. srp 2009

lada82. tady to máš 😉

stana888
19. říj 2009

Ahojky,paní dok. nám také říká,že máme dráždivé dítě 😖 ,máme velké problémy s usínáním,spíme velice málo a na noc musíme mít stále svázané ručičky( je nám 3 měsíce a týden),abychom se vůbec alespoň chvíly prospali! ☹ ☹ Poraďte,máte s touto diagnózou také zkušenost?? 😉

zuzannes
20. říj 2009

ahoj Stana, zkušenost bohužel mám 😖 Špatné usínání (nejčastěji na míči), krátké spaní (přes den 3krát max 30 minut) a k tomu dooost pláče to u nás trvalo cca do 5 měsíců. Musim zaťukat, ale už se to výrazně zlepšilo. I ten spánek je lepší..v poledne občas i 2 hodky v kuse a bez uspávání, jen položim do postýlky, odejdu a většinou usne...to byl dřív jenom sen. A co je u nás teda další velká změna je kočárek....do 6 měsíců to byly v kočárku hysteráky, no a teď v něm malá krásně usne (jednou dopoledne a jednou v podvečer). Jen se nám teď trochu zhoršilo usínání večer, ale to je spíš věkem...od osmého měsíce se u nás projevuje vydatně separační úzkost. Tím tě (i ostatní) chci povzbudit, že se to časem upraví a zlepší, tak držim palce ať je to co nejdříve 😉 😉

stana888
2. lis 2009

Moc děkuji za uklidňující zprávu 🙂 . Náš Davídek už začíná alespoň lépe spát v noci,ale přes den je to 🙄 !! Spí jen venku v kočárku ,ale musí se s ním jezdit,jakmile zastavíme,je vzhůru! Taky jsme byli na vyšetření na neurologii,ale prý máme zaplaťpánbůh jen permanentního nespavce-jinak ale zdravého!Tak snad se někdy dočkáme i spaní přes den,třeba v postýlce! ☹ ☹ ☹ 😀

janinunina
11. lis 2009

ahojky,
stana kdyz byla mala ve veku jako vas maly meli jsme to take tak...az ted pred tydnem se ji spani upravilo pres den a dokaze spat i dele...odpoledne by mi doma ale neusla...to s ni ven musim..do kocaru..jak se vyspi,v kocare uz byt nechce a placka..

V noci se mi budi permanetne..dnes kazdou hodinu ☹ pres den hodne place...staci poodejit a uz place..nebo se ji neco nezdari..proste cokoliv...dnes mi predvedla hodinovou scenku...sousedi si museli myslet,ze ji vrazdim...kdyz byla mala,jak mivala vecerni scenky,tak na nas i bouchali...blazni,magori...asi jejich dite nervalo...
nekdy jsem z toho uz opravdu na masli..nevim co s ni...v naruci se kolikŕat uklidni,ale noohu ji nosit porad prece...polozim a rev..jsem z toho nestastna...pak se s pritelem akorat tak pohadame☹

rimmel
11. lis 2009

no baby ked vas niektore tak citam hovorim si ze ja mam ake stastie 😲 inak citala som dakde ze v priemere dieta place 30min denne. Moj nastastie ak aj zaplace tak o par sekund ho viem utisit..kokso ale kebyze mi place 10min.vkuse asi by som si hodila maslou ja to nezvladam..plac.. :D drzim vam palcne a pevne nervy!

dvojka
11. lis 2009

rimmel-30 minut denně?Kéž by 😵

momin
11. lis 2009

Kez by.... 😎 taky vasi mali maji obcas pres den-nas maly to ma po odpolednim spani-takovou naladu ze co vezme do ruky to zahodi a rve u toho. Nebo lezi na zadech a je v klidu,prekuli se postavi se na 4 a zacne rvat!! Tak at si na ty 4 nestoupa kdyz tak nechce byt ne?! 🙄

dvojka
11. lis 2009

momin-taktak,přesně takhle to vždy říkám Anetě.Proč to děláš když to nechceš 😲 🙄
A nejlepší,teda nejlepší spíš nejhorší je,když už má tu knouravou(což je u nás často)a ona se jako na potvoru vždy někde bouchne a je doražená 😝

momin
11. lis 2009

Ja sem tu psala nekdy v dubnu..ale to byl maly malinky-mel mesic tak to nedelal nic naschval-to sem pochopila az ted jak je vetsi....,ale ted jak se umi vstekat a tlacit ze se be ten brek 🙄 To ani neni brek. Proste se vsteka no...

lucie_praha
10. bře 2013

Zdravim vsechny maminky drazdivych deticek, take jedno mam. Zajimalo by me, jak dlouho trva, nez drazdivost zmizi. Dceri je 10 mesicu a mame zejmena problemy se spanim. Pres den sama usnout nezvladne a i s mou dopomoci je to tezke. Kdyz usne pri kojeni, ani ji nedavam odrihnout - jsem rada, ze vubec spi. Vetsinou se pak hodne budi a musim ji houpat. Pokud neusne u prsa, musim ji nosit v nositku po celou dobu spanku, coz pri 8,5 kg po dobu 1 - 1,5 hod neni legrace. Hlavne mam zacinajici pupecni kylu, takze bych to delat nemela. Ale jinak proste nezabere a po urcite dobe zacne hystericky kricet, kdyz je opravdu unavena. V kocarku vydrzi az od te doby, co sedi, ale nikdy v nem nespi. Vecer usne, kdyz ji asi 45 min hladim, ale pak se probudi minimalne trikrat (spise casteji) za noc. Je to samozrejme lepsi, nez kdyz byla malinka (prvni 3 mesice plakala non stop), ale je to pro me i tak fyzicky narocne. Denne ji masiruji, cvicime, klubickujeme, chodi plavat, coz ji rovnez uvolni. Je to tak asi lepsi, ale stale dost slozite. Casto si kladu otazku, jak dlouho jeste musim vydrzet. Uz melu z posledniho.

nikolletta87
18. bře 2013

@lucie_praha Když tak čtu vaše potíže, tak my tuto "diagnózu" asi máme omylem. 😀 Zpočátku měla třesy a byla velmi lekavá. Teď už se akorát neustále hemží. Když náhodou leží bez hnutí (fakt se to stává minimálně - v bdělém stavu tedy), tak kontroluju, jestli jí něco není. 😀 Myslela jsem tedy, že je to normální, ale paní neuroložce se to nelíbí a tak budeme cvičit Bobath koncept. 🙂 Prý na zklidnění. Tak jsem zvědavá. Pokud ji nebolí bříško (a to nás zatím ještě zlobívá) nebo není unavená, tak je to miláček usměvavý. 🙂

bastamama
1. čer 2017

Obnovuji diskuzi uklidnete me prosim nekdo ze to prejde malej ma pul roku a je to cim dal horsi v klubicku neudrzitelnej cviceni ho nervuje v kocaru uz nevydrzi reflux se nelepsi a ted uz rve fakt od probuzeni i v noci ;(

6miska4
20. říj 2017

@bastamama Tak jsme tu s touhle diagnózou asi samy. My máme teprve 3 měsíční. Od pondělí budeme cvičit Vojtovu metodu, která na to prý také pomáhá. Tak jsem na to zvědavá... 🙏

kacabenka
30. srp 2018

Prosim jak vam lekar urcil drazdivy vyvoj podle ceho dekuji