Dráždivost, neklid, hlavička do záklonu. Máte to taky?

raculka
24. srp 2006

Tak nám včera na rehabilitaci řekli tuhle diagnozu u našeho 6ti týdenního
kloučka.Budeme muset cvičit a chodit na rehabilitaci.
Nemáte některá podobné problémy s mimčem?

😉

tavimi
25. srp 2006

Tak to by sedelo i na mou dcerku. Akorat jsme s tim nikde nebyly... Jsou ji prave 2 mesice, hlavicku zaklonuje a je velmi drazdiva a vzteka se. Mohla byste mi pls poradit kde presne jste s mimi byla a zda to bylo na doporuceni detske doktorky?

raculka
autor
25. srp 2006

Tavimi-zbytečně se neděste,třeba vaše holčička zaklání hlavu v normě 😉
My jsme byli na běžné kontrole v poradně a paní DR si toho při prohlídce všimla a ptala se mně,jestli nedává hlavičku pořád na jednu stranu.A to dává.
Jen pro jistotu nás pak poslala k paní DR na REHABILITACI+FYZIATRII. No a ta nás prohlédla a dala doporučení zase na nějaké rehab centrum,kam budeme chodit cvičit.Je to prý hodně běžné u dětí,nic vážného.
Taky jsem hledala na rodina.cz v poradnách a více maminek popisovalo naprosto
stejné znaky u těchto dráždivých dětí,ale také třeba ani nikam k DR nechodily.
Kdyby to cvičení pomohlo k uvolnění,byla bych ráda.
Náš malý spí velmi neklidně a špatně usíná,jak je to u vás?

carodkaa
25. srp 2006

mame stejny problem..tadeasek zaklani hlavu,vzteka se spatne spinka a hlavne usina..kdyby ste mela nakou radu co s tim budu jen rada 😉

raculka
autor
25. srp 2006

v pondělí jdeme k paní dr na rehabilitaci,tak vám pak napíšu,co radí 😉

raculka
autor
25. srp 2006

carodkaa- jak starý je tadeasek ?

carodkaa
27. srp 2006

zitra mu je 7.týdnů

raculka
autor
27. srp 2006

carodkaa- nám je 7.týdnů dneska 😉
To naše zlatíčko pořád ještě nespí,mele se v postýlce a má ruku v puse,
jak je to u vás??

carodkaa
28. srp 2006

raculka-u nas se to uz trosku spravilo hlavicku do zaklonu prestal davat ale pres den se pri usinani mele treba 2 hodiny takze nakonec ani neusne a uz by zase papal 😉 jinak po koupani zacina usinat uz taky lip ale nesmi se v ty vane moc rozdovadet..jinak se pak mele treba do pulnoci 😒

raculka
autor
28. srp 2006

carodkaa-máme holt nespavce
ale ten náš zase vydrží v noci dlouho spát, dnes se vzbudil až v 5,30 😉

isacek
21. pro 2006

raculka,carodkaa,

mužu se zeptat jestli už je to usínání lepší a děti jsou klidnější?
Já mám s malou to samé,každý večer řádí a usíná mi až kolem půlnoci,pak se vzbudí ve tři napapá se a pak je zas před sedmou vzhůru!Každý říká
at vydržím,že se to srovná a malá bude klidnější jenže už je to tři měsíce a já už jsem z toho unavená,ani ne fyzicky,ale hlavně psychicky!
Protože ani večer si neodpočinu! 😢

raculka
autor
21. pro 2006

Ahoj Isacku.
Nebuď smutná,určitě to bude čím dál lepší.😵
U nás už se hodně změnilo,od založení téhle diskuze 😀
Prckovi už bylo 5.měsíců a naštěstí spinká celou noc.I přes den na procházce v kočárku si schrupne,takže opravdu velká změna k lepšímu. 😉
Začalo se to měnit kolem toho třetího měsíce.Tak snad i u vás to bude brzy lepší.Můžu se zeptat-snažíte se dodržovat stejnou dobu na koupání,krmení atd? Myslím,že nám to hodně pomohlo,mít ty své denní rituály.Taky nám hodně pomohla zavinka-rychlozavinovačka.Hodně mimi stáhnout a ono se pak tolik nemele.

isacek
22. pro 2006

Raculka,
ohledně toho koupání vše dělá pravidelně stejně.Kolem sedmé koupeme pak se napapá a hned vytuhne sama.Jenže tak na hodku a už se nám ji pak nepodaří uspat!A pak řádí až do pulnoci,zkoušeli jsme ji i nechat vyřvat,ale po skoro hodině malá vyhrála 😵 !
I jsme zkoušeli posunout koupání,že jsme ji vykoupali až v devět,ale stejně to nepomohlo!
Tak budem doufat,že se nám už brzo zadaří usínat dřív a spinkat celou noc.
Jinak do zavinovačky ji už nedávám,protože už ji vadí,když je na pevno.
Ale je fakt,že vždycky sebou tak strašně hází a dělá blbosti,že by to potřebovala!

feitka
8. led 2007

Ahoj, taky máme problémy se záklonem hlavičky. Rehabilitujeme a denně cvičíme i doma. Máme 3měsíční Nikolku a po každém cvičení velmi pláče. Utiším ji většinou přiložením k prsu. Musí to být pro ni asi dost bolestivé. Večer nám usíná pouze v kočárku, protože jinak nám hrozně brečela i přes hodinu a pak už měla zase svoji hodinku jídla, takže jsme ji stejně museli vzít. Jak to tady někdo napsal "zvítězila nad námi". Po uspání pak vydrží spát přes 8 hodin - 3x ťukám na dřevo.
Zatím ji také dáváme do zavinovačky, ale myslím si, že už s tím budeme končit, protože už je jí malá. Nikolka je totiž od narození dlouhánka.
😒 😝

raculka
autor
8. led 2007

Feitka-náš klučina při cvičení taky pláče a vzteká se.Já si plánuju cvičení vždycky před kojením,tím ho taky uklidním.Ale čím déle cvičíme,tak se uklidní přece jen rychleji.Už asi ví,že po cvičení už ho nic strašného nečeká,naopak 😵
Já myslím,že cvičení je moc nebolí.Spíše jim jsou nepříjemné ty polohy a všelijaké to vytahávání atd. 😒 .My už cvičíme přes 4 měsíce,pokroky jsou znát,ale pořád to není 100% ☹ .
Můžu se zeptat-kolikrát denně a jak dlouho zhruba cvičíte?
Jinak zavinka už je nám taky krátká 😀

carodkaa
8. led 2007

isacek-nam taky moc v zacatcich pomohla ta zavinovacka,ted uz usina dobre a pomerne v klidu i bez ni.Jen s tim buzenim te nepotesim,taky vsechno delame stejne,koupani,krmeni atd. a usina kolem 9 pak se kolem 1-2 budi a potom zase v 5-6 takze taky nic moc 😒

verejka
14. led 2007

Ahoj holky, my máme 6-ti týdenního chlapečka a minulý týden jsme byli poprvé na rehabilitaci, protože se asi po prvním měsíci u Ondráška projevila takzvaná predilekce hlavičky - otočení k jedné straně. A na druhou ji prostě neotočí, navíc se mu na krčku vepředu udělala z toho "přeležení" boulička. Sestřička nás naučila pár cviků, které doma sami procvičujeme (tak 3x denně). Je to náročné hlavně pro mě, protože těžko snáším jeho pláč. Ale věřím, že ho to snad ani tolik nebolí, jako se mu to nelíbí. Máte někdo zkušenosti s touto "diagnózou" (predilekce)? Jak dlouho může trvat, než se stav zlepší a on začne stáčet hlavičku i na druhou stranu? Bojím se, aby to nemělo nějaký vliv na jeho vývoj - konkrétně na pozdější přetáčení se na bříško, plazení a vzpřimování.
A používal jste někdo polohovací válečky na spinkání?

raculka
autor
14. led 2007

verejka
Tak presne tohle je i naše diagnóza-my ale měli nejen to otočení k jedné straně(na druhou vůbec nechtěl ani za hračkou se otočit 😖) ,ale i záklon.Cvičíme už asi od 7 týdnů a teď už nám je půl roku.Neboj,tím cvičením se to opravdu upraví.Ten náš už dává hlavičku bez problémů na obě strany.Je ale pravda,že když usíná,nebo je nervozní,pořád inklinuje k té preferované straně a cpe si tam palec(dudlík odmítá).Ale to prý je běžné a nemáme se tím nervovat.Na ten pláč už jsem si zvykla 😅 . Doporučuji cvičit před kojením,tím se pak zklidní.Myslím,že je to opravdu nebolí,spíše je to nepříjemné.Co se týče vývoje,tak prý možná o trochu později se to posune,ale ten náš je celkem čipera,takže v porovnání s ostatními dětmi nemám pocit,že by jsme byli nějak pozadu.Neboj,všechno se prý upraví.Lepší,když se začne cvičit takhle brzy.Taky mě ten pláč netěší,ale vím,že to dělám pro jeho dobro.Hlavně do budoucna,aby neměl problémy s páteří a držením těla.
Jinak válečky nám nikdo nedoporučoval,takže bohužel neporadím.
A cvičíte vojtovou metodou? A jak často máte chodit na kontroly?
Už si nepamatuju,jak dlouho zlepšení trvalo.Ale pár týdnů určitě.My ale máme pořád trochu problém s tím záklonem,snad se to taky brzy spraví 😔

verejka
15. led 2007

Raculko, nám se taky neotočí ani za hlasem, ani za hračkou, ani za světlem. Je vidět, že by i chtěl, protože když ho něco fakt zaujme, tak tam "pošilhává" očičkama. Na rehabilitaci nám sestřička řekla, že máme cvičit 6x denně. Jenže mě to prostě tak často nevychází - dopoledne zvádnu cvičit 2x a po spinkání odpoledne už jen jednou. Později jak v pět necvičíme, aby z toho nebyl moc rozdrážděný a pěkně spinkal. Ale mám obavu, jestli to opravdu 3x není málo. ☹ Jak často cvičíte vy? Vojtovu metodu zatím neprovádíme. Byli jsme na té rehabilitaci jen jednou a jsem ráda, že jsem si zapamatovala těch pár cviků, co provádíme. Sestřička se nám snažila ukázat stlačení nějakého reflexního bodu, jenže ani já, ani manžel si úplně nejsme jistí, jestli víme, jak na to. Takže to zatím neprovádíme a necháme si to raději příště ukázat znova. Mimochodem, na rehabilitaci jsme byli pouze jednou a další návštěva je naplánovaná za 14 dní. Což mi teda připadá dost málo. 😒 Vy něco z Vojty provádíte?
Záklon zatím nemáme. I když jsme o tom taky dost četli. Jestliže se vám podařilo odstranit to stáčení, tak se určitě napraví i ten záklon.
A díky za podporu! 😵

raculka
autor
15. led 2007

Ahoj Verejka 😉
My chodíme na kontrolu většinou 1x týdně.Ale záleží to asi od případu.Vím,že lehčí případy chodí méně často,takže asi musíš věřit vaší rehabilitační a třeba máte nějakou lehčí formu než my.Ale na začátku je myslím lepší,kdybyste na kontrolu přišli dřív,právě kvůli tomu,jestli jste to dobře pochopili.Ono není tak úplně lehké se soustředit na více věcí.Ale vy máte na začátku asi hodně jednoduchou polohu.To já teď kolikrát nevím,co a jak mačkat dřív a naše mimi už je starší a tak už s ním občas bojuju 😀
Já jsem na začátku nevěděla 😅 😅 ,jaké vlastně děláme cvičení,až pak jsem se zeptala a je to Vojtova metoda-to jsou právě ty reflexní body.Ale možná jsou i jiná cvičení,nevím.
Když si nejsi jistá,nebylo by lepší tam třeba zavolat a objednat se na dřívější termín? Je to lepší,než cvičit špatně.
My cvičíme 3-4x denně,ale samozřejmě taky se stane,že nejsme pořád doma a tak to nevyjde.Ale snažím se to nešidit 😉 .
Musíme to nějak vydržet,při cvičení mám občas také nervy a je mi mimča líto,ale to se nedá nic dělat.Určitě to ale pomůže,doufám 😉
U někoho se to spraví i bez cvičení.Držím palce,kdybys chtěla ještě nějakou radu,jsem k dispozici.🙂

msunny
15. led 2007

Ahojky holky,tak my taky cvičíme Vojtu. začali jsme už v porodnici,ale podle toho,jak mi toukazovali tam,jsem na to neměla nervy,takže jsem s malym cvičila tak1-2x za den. Teď co jsme doma,tak jsme začli chodit na rehabiulitaci a sestřička mi ty samý cviky okázala trošku jinak a malej už u toho ani tolik nebrečí- Když jsme měli jenom jeden cvik,tak jsme ho měli dělat5-6y,ale to bylo jen pět dní,pak nám přidala druhá cvik a to celé máme zvládnout4-5. A je fakt,že se mi u toho malej občas i uklidní. V porodnici mi to vysvětlili tak,že musím na malýho mačkat a tady mi sestřička řekla,že nemám mačkat,jen trošku vyvinout tlak. Kdybych mohla nějak pomoct nebo poradit,tak stačí napsat 😉
Tak hodně štěstí s mimískama a hlavně pevný nervy

verejka
17. led 2007

Tak my asi zatím cvičíme něco jinýho než Vojtu, protože fakt cvičíme, nic nestlačujeme ani nemačkáme. 🙂 Protahujeme svaly, masírujeme ztuhlý kývač.
Každopádně na tu příští kontrolu půjdu připravená a se spoustou otázek...

jandalinka
8. črc 2008

Obnovuji toto téma!!! 🙂
Malá mi začala už třetí den zaklánět hodně hlavičku dozadu a dělá to hlavně,když se vzteká,je unavená,chce spinkat nebo se jí něco nelíbí.,No,jsem z toho trochu vedle.Jsou nám už skoro 8.měsíců a tady se v diskusi píše,že máte problémy u několikatýdenním miminku,hm.Tak nevím,co se děje?!Ten záklon je opravdu až tak razantní a prudký,že ji někdy ani neudržím v náruči a cukne sebou.Má nebo měl někdo podobné problémy?Mám vyčkat,zda se to změní?Jdem příští týden k mudr.tak nevím,zda se zmínit. ☹ 😕

lendy1
9. črc 2008

jandalinka, v tomhle věku bych řekla, že už je to normální. mám zkušenost s tím neklidem a zvýšenou dráždivostí, které se ale brzy srovná a ve vašem věku už je to spíš jen tím vztekem a únovou, být tebou, nedělám si s tím starost 😉

schwarzovka
9. črc 2008

malej to dělá taky, když je přetaženej a nemůže zabrat, tak se v posteli takhle zaklání...myslím, že je to v pohodě 🙂

janocka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
laterna
16. čer 2009

Mě včera doktorka říkala, že se malej zaklání a kouká přes hlavičku dozadu, a proto na něj nemáme mluvit zedadu a dávat mu za hlavu věci, které by ho mohli zajímat. Nevíte někdo proč to vadí? Co se může miminku stát když bude zaklánět hlavu?

shaula
16. čer 2009

Dráždí se tím centrální nervová soustava. Přesněji řečeno, záklony a propínání do luku jsou znakem dráždivosti CNS.

laterna
23. čer 2009

Aha, díky. Ale stejnak moc nevím co to je dráždivost CNS.

momin
23. čer 2009

No nam to taky dela a vubec me nenapadlo ze by to mohlo nejak vadit..... 😕

miona
24. čer 2009

Jandalinko máme za sebou 3 měsíční terapii vojtovkou (4-7M), právě kvůli záklonu, teď už je v pohodě a stejně tohle začal zase dělat (v 9M), takže já osobně si myslím, že to není nic nenormálního 😉 Ono se jim tímhle taky dobře "zdrhá" z náruče 😀