Dřív krásně spal a teď řev ve 4 měsících. Co s tím?

anet9
7. črc 2010

Ahoj, mám 4 měsíčního prcka, dřív krásně spal, jak v noci tak přes den, usínal sám a v klidu. Přes den je hodně spavý, dobu mezi kojením si půlku hrajeme a půl prospí. Už asi týden začíná před usnutím šíleně řvát, postupně to zesiluje a dnes poprvé i před nočním spaní, usnul až u prsu, po odině řevu jsem to vzdala. Myslíte, že ho něco bolí, nebo má jen blbé období? Myslela jsem, že třeba zub, ale nikde nic ☹. Je mi ho strašně líto, když vidím te jeho záchvat. Děkuji za rady...

germik
7. črc 2010

anet - my sme mali tiež šialené obdobie v 4-tom mesiaci, malá plakala uplne brutálne, už som sa bála či susedia nezavolaju sociálku 😖 Tiež som nevedela čo to znamená a asi 3 týždne po tom, čo to začalo sa nam prerezal prvý zub. Potom sa skludnila 😉

petka.k
8. črc 2010

@anet9 ahojky, máme to samé. Zhruba 3 týdny. Už jsem zkusila vše možné, myslela jsem, že roste zub, tak jsem dávala sirup, pomohlo to na jednu noc, pak jsem myslela, že má hlad, zkusila na noc dávat kašičky, opět jedna noc ok a další při starém, poslední pokus byl přestěhování do vlastního pokoje s myšlenkou, že ho třeba v noci rušíme, ale opět jedna noc v pořádku a další spí stále špatně. Usíná sice už lépe, ale stále je vzbuzený už v jednu, ve čtyři, v sedm atd. a to do té doby spával do 4, 5 nebo 6 h. do rána v kuse...takže se smiřuju s tím, že se jedná prostě o jedno období, které se snad brzy otočí 🙂

sturnus_vulgaris
8. črc 2010

Bohužel nepotěším, ale zhruba od toho 4 měsíce se spaní naší malé taky hrozně zhoršilo. Bylo to asi jednak očkováním (blbě ho snášela), pak nějaké rýmy, chřipka,... Ne, že by se do té doby v noci nebudila, ale to buzení mělo aspoň nějakou pravidelnost a po nakojení hned zase usnula. Od toho čtvrtého měsíce ale i špatně usínala, evidentně se jí nechtělo spát. Navíc od šestého měsíce přišlo další zhoršení ("válela sudy" v posteli, a tím se budila, později lozila, sedala si, teď si stoupá...). Nejhorší vlna sice teď pominula, ale pořád to není žádné dobré spaní.
Napadlo mě, jestli by třeba nepomohlo trochu omezit denní spánek, hlavně později odpoledne a navečer, zdá se mi, podle toho, co píšeš, že spí moc. Jestli jsou to zuby, těžko říct. Táňa je měla relativně pozdě (až někdy v 8,5 měsících první), moc se mi nezdá, že by ji zlobily už v tom čtvrtém měsící, kolika to (už) taky nebyla. Možná jsou to nějaké nepříjemné sny.
Asi nezbývá než "vydržať".

amelie001
8. črc 2010

Tím si projde každý,u nás to taky bylo,musí se to vydržet.Tedka po roce,už spíme skvěle a do osmi hodin.-)

kacamar
8. črc 2010

anet9, u nas se spani zvrtlo v 6. mesisich s prvni nemoci (do te doby spala krasne celou noc) a asi te nepotesim, ze to blbe spani trvalo skoro do 2 let a to tak, ze skoro kazdou noc mala byla vzhuru od 2 do 5 😝 zlepsilo se to, az kdyz jsme ji koupili velkou postel...
porad se budi min. jednou za noc, ale to se jen napije (nekdy se chce vycurat) a spi dal 🙂

fem
13. črc 2010

Neviem, ci to uz odznelo, ale moze to byt separacna uzkost, my sme ju v tom obdobi tiez prekonali...bolo to krute po tych 3 krasnych mesiacov spania, take kricanie...ale nakoniec aj to sa stratilo a opat spinkal fajn...tak asi po 2 tyzdnoch...vtedy potrebuje babo mamicku 🙂

lamarika
13. črc 2010

@anet9 u nás to taky začalo stejně okolo toho 4. měsíce a taky se ukázalo, že to byly zuby. . .