Drobná popálenina, puchýř je hnědý. Je to normální?

martimarti
10. čer 2009

Hezké ráno, potřebovala bych poradit:
malá si v sobotu sáhla na sporák a na prstíku jí naskočil velký puchýř, až do včerejška klasicky nafouklý, naplněný tekutinou, ale dnes ráno byl sice splasklý, ale úplně tmavě hnědý. Je to normální? Měla jsem za to, že tyto puchýře prasknou, ale barvu nemění. 😕 😕 Nemáte někdo podobnou zkušenost s drobnou popáleninou a jejím hojením u svého dítěte?

jeudi
10. čer 2009

ahojky sice nemam ale take se mi nezda to ze se puchyrek zbarvil zajdete radeji na kozni..

johanda
10. čer 2009

marti - nemůže to být barvou pokožky pod puchýřem? U popálenin II stupně se je tmavě červená, pokud bylo popálení hlubší. Pokud se ti to nezdá, zajjdi k dr.

shaula
10. čer 2009

No mně se tedy stává, že když se spálím, tak mi puchýř buď sleze, a když nesleze, ale jen splaskne, tak pak ta kůže změní barvu na tmavší a trochu ztvrdne, jakoby seschne, funguje to obdobně jako strup... Martimarti, jak to vypadá? Je to suché, mokré, připomíná to strup nebo to nějak odlézá?

iloha
10. čer 2009

Já se spálila minulý týden o troubu a přesně po splasknutí, to bylo spíš do hněda a postupně to sesychalo, teprve teď už to zase začíná vypadat normálka.
Pokud to nemokvá, pak si myslím, že je to normální 😉

martimarti
autor
10. čer 2009

Holky díky, volala jsem na chirurgii na naší poliklinice, moc hodná sestřička řekla, ať raději přijdu, že se pan doktor na to podívá, byla jsem moc překvapená ochotou a milým chováním.
Takže, asi jak píše shaula a iloha, je to je to prý už zaschlý strup, takže je to v pořádku 😉
Jinak mne osobně to překvapilo, mám popáleniny docela dost často, když se žahnu o troubu nebo žehličku, jsem dost nešikovná 😀 , ale takhle moje spáleniny nikdy nevypadaly, i když byl puchýř, nikdy tak moc neztmavnul, takže proto mne to zaskočilo.
Díky za vaše ohlasy a hezké odpoledne všem 🙂 🙂

shaula
10. čer 2009

Tak to je dobře, posílám malé pofoukáníčko, ať se to brzy zahojí🙂 Ahoj.

iloha
10. čer 2009

uffffff , ahoj 😉

kacka79
10. čer 2009

holky u dítěte zkušenost nemám, ale já když jsem se spálila o žehličku taky to cca po 2 dnech ztmavlo a to se pak tak do týdne oloupalo jako stroupek... no vidět tam nic nemám...žádná jizva
Držím palečky a ať to moc nebolí!!!