Držení a manipulace s 5měsíčním miminkem

marketa_sob
22. lis 2017

Maminky, prosím, potřebuji poradit... Už před porodem jsem narazila na tento článek https://www.modrykonik.cz/blog/eficenka/article/pohled-fyzioterapeuta-choditka-hopsad-gblmer/ Se článkem se ztotožňuji, malou samozřejmě neposazuji, nepřitahuji za ruce. Ale - nevím, zda vadí, když já sedím a ona je opřená o mě. Snažím se, aby neměla záda rovná a byla spíše prohnutá, ale i tak si nejsem jistá, jestli ji tím neškodím... Můj druhý dotaz je, od kdy nosíte dítě vertikálně? Od narození se jí snažím zvedat podle Kiedroňové "na zajíčka", ale zhruba od 3 měsíce už mi to moc nevyhovuje. Více se hýbe, já se bojím, že mi spadne z předloktí. Navíc je už dlouhá a těžká, že už ji tak unesu jen stěží. Takže od té doby, co drží hlavičku, tak ji nosíme převážně vertikálně.

jipe
22. lis 2017

@marketa_sob Pokud je dítě při opření o tebe jakoby podsazené a má kulatá záda, tak je to ok. Vertikálně jsem začala nosit ve chvíli, kdy si syn stoupnul (sednul si až potom), do té doby jsem to výjimečně tolerovala v období mezi kleknutím na čtyři a stoupnutím. Nosila jsem v klubíčku nejčastěji, tygřík mi nešel. Zvedala jsem na zajíčka nebo navalením. Potom jsem nosila i v poloze, kdy máš dítě položené hrudníkem nadlani a opřené zadečkem o sebe, čelem od sebe - může hezky koukat a posiluje svaly

marketa_sob
autor
22. lis 2017

@jipe moc děkuji, kouknu na to klubíčko a zkusíme to natrénovat 🙂