Dudlík jí padá, pořád ho podávám. Co s tím?

ver.kuc
29. led 2009

Zdravím všechny a prosím moc o radu.

Je nám 14 dní a potřebujeme dudlíka. Papáme asi tak 4x za noc, kojíme cca 20 minut, pak přebalit a šup do postýlky. Ale malá je po papání tak probraná, že potřebuje dudánka. Jenže ani ten jí neuspí. Když ho nemá, tak hledá a pak se rozpláče. Když ho dostane, tak chvíli podudá, pak jí vypadne a rozbrečí se. Takže vstávám mezi každým kojením asi tak 20x, abych jí dudlíka dala zpátky do papulky, pak třeba až po hodině eventuelně usne. Nicméně po této anabázi mi zbývá tak slabá půl hodinka do dalšího kojení 😕

Nemáte někdo nějaký tip jak toto vyřešit? Děkuju.

iluss
28. únor 2010

lucie: moje malá prvníí tři měsíce dudlík vůbec nechtěla, pořád ho odmítala. Chtěla dudat jenom moje prso, což bylo docela dost náročné a taky potom bolavé. Ale ve třech měsících nastal zlom a zničeho nic ho přijala. Naučila jsem jí to tak, že když dudala prso a usnula u něj, tak jsem ho vytáhla a rychle tam vrazila dudlíka. No a když se probudila, tak zjistila, že místo prsa dudá dudlíka a už jí to tak nevadilo a od té doby dudá 😉

A jsem moc ráda, že má dudlíka, protože jí vždycky rychle uklidní a přestane plakat.
jinak zkusili jsme různé druhy a tvary a nelíp jí vyhovoval silikonový NUK.

lamarika
28. únor 2010

ver.kuc. Nebo ještě skus nakojit z jednoho prsa, pak přebalit a pak ještě přiložit k druhému. Pěkně se ti ududlá a bude hezky spinkat i bez dudlana. Já to tak dělala a fakt supr 😉