Dudlík - používat, nepoužívat a proč?

kosarovapavla
17. bře 2014

Zdravím všechny,
používám metody H. Karpa pro utišení novorozenců, jsem s tímto směrem, kterým jsem se vydala spokojená, ale nechce se mi používat dudlík. (Samozřejmě pokud bude něco bolet či nebude nazbyt, tak asi neznám jinou cestu, než vytáhnout dudlík.) Jenom prostě nechci, aby ho dítě mělo celý den, noc, ať je vzhůru nebo spinká a dávat ho vždy, když začne plakat. Co si o tom myslíte??
Okolí na mě kouká skrz prsty - babičky, tetičky a vůbec všechny zkušené matky.... je neúnosné neustále poslouchat - "Kdyby měla dudlik...", tak nepláče.
Děkuji za názory.

chroustinka
18. bře 2014

... hlavne je to dite od ditete, mamina od maminy jina situce. Dudlik existuje tak proc ho nevyuzit. V situaci kdy mam doma ukricene druhe ditko a starsi ditko se zrovna vehementne neceho dozaduje a oba soucasne jeci a jeci nevidim duvod proc tomu mladsimu neulevit aby se uklidnilo kdyz mi jeste nepovi do ho trapi - zoubky, spanek, hlad, ziskam cas a ditko se uklidni a ja mezitim vyresim starsiho a nepraskne mi hlava. Tohle posoudi az maminka dvou a vice deti 🙂 S jednim ditkem navic nedudlikovym a klidnym jsem tez nechapala dudlikove deti ale nijak jsem je nesoudila. Ted uz je chapu, resp. maminy dudlikovych deti. Tez jedno mam.

Takze za me pro klidne nervy a klidne deti dudlickujeme 🙂

laurital
18. bře 2014

Jako u vseho plati-dobry sluha, spatny pan 😉 .
Ja jsem ale spise pro dudlik, znam deti, ktere ho nemely a misto toho pouzivaly palec a to hodne dlouho, protoze na rozdil od dudliku byl porad k dispozici.O vlivu palce, ktery na rozdil od dudliku neni ortodonticky tvarovany, nemluve.Kamaradka se neustale kasala, ze jeji dite dudlika nema, ale ze misto nej tahala cely den v puse lahev s oslazenym cajem, o tom jiz radeji pomlcela 😉 .
Je to na tobe.

kamilka007
19. bře 2014

Já byla taky rozhodnutá dudlík dcerce nedat, ale měla strašně silný sací reflex a když zrovna nespala, pusinkou někde šmejdila a nutila si "prsíčko". Když to na první prohlídce doma viděla naše Mudr., sama mi dudlík doporučila, že by mě prý jinak brzy strhala. 🙂. Po pár týdnech už ho mívala ale jen při nemoci a na spaní, takže to ještě šlo. Nechtěla jsem, aby skončila jako tříletý chlapeček, kterého potkáváme na hřišti s dudlíkem v puse a puškou v ruce.. 😒

xberushkax
19. bře 2014

Já dudlí používat chtěla, pár dní v porodnici, ho syn měl a nevadil mu, ale po příchodu domů ho začal odmítat, takže jsme bez