Dudlík/šidítko - jak naučit?

vercann
25. kvě 2019

Ahojte maminy 🙂

Dotaz je jasnej - máte nějakej fígl, jak naučit mimčo na dudlík? Náš (3 měsíce) ho od narození odmítá a přijme ho jen málokdy. Nevadilo mi to a vlastně jsem byla i ráda, že dudlík nepotřebuje, ale poslední dobou je víc plačtivý a přijde mi, že by ho dudlík uklidnil, protože jde vidět, že jde jenom o potřebu chvilku něco sát - uklidní se třeba klid mu dam prst 🙂

Díky moc za rady

garfulka78
25. kvě 2019

@vercann Nase mala odmitala dudlik taky, vyzkousla jsem 8 ruznych, u nas to nasledne vyresila lahvicka zacala jsem prikrmovat a koupila dudlik MAM, stejne jako lahvicku a s tim uz mala problem nemela. S UM jsem zacala kolem 4 mesice ( bohuzel jsem nemela mleko). Pokud kojis, tak to bude asi vetsi orisek, kazdopadne z tech dudliku co mam je ten MAM air nejmensi, takovej vic placatej, coz asi nase mala potrebovala, ted je ji 6 mesicu a teprve snese nektere z tech ostatnich dudliku a to uz by mela mit vetsi velikost a ne pro novorozene.

emamaira
25. kvě 2019

Zkuste co nejmenší, nám se osvědčil z dm pro 0-2 měsíce, ale syn ho měl tak asi do 6 měsíců 🙂

littleannie
25. kvě 2019

Malý nám taky dudlíky odmítal a vyřešil to až ten nejobyčenější dudlík za 30,- . Pak jsem koupila lepší verzi od značky Bibs a spokojenost!!!

stef9328
25. kvě 2019

Nase mala bude mot taky 3mesice a taky odmita vselijaky vumel,nadavuje ji z kazdeho,mame dm 0-2m, MAM ten nejmensi, NUK nejmensi, Bibs jsem koupila bez uspechu, pp vsem ji natahuje a starsi hned z porodnice dostala MAM a do 2let nevzala zadny jiny nez MAM, ale pak odnaucit byl velkej problem(ikdyz ho mela jen na noc),bylo to peklo,zacala z toho koktat,nastesti se vse srovnalo diky bohu!, takze ted mozna kdyby bylo nejhur,zkusim taky nejaky nabidnout,ale uz v roce proste odnaucit,protoze pak odnaucit je peklo!

6miska4
25. kvě 2019

Avent Soothie tohle vyřešil u nás 🙂

xcassiopea
25. kvě 2019

Ahoj, každý dudlík mimču nevyhovuje, někdo má rád ty anatomické, což ale u mých dětí nebylo, jedno chtělo kulaté latex, druhé kulaté silikon a třetí dudlík prakticky nepotřebuje, je to individuální a u prvního dítěte jsem musela vyzkoušet víc druhů, taky i velikosti. Ale co sedlo všem byl dudlík Baby Nova

petrasipkova1
25. kvě 2019

Nevim, je to zvláštní, první dcera si vzala dudlík taky až jako větší, cca 4.měsíc, zabrala ta stará kytička, byla hodně náročná, uplakaná a byla jsem ráda, měla ho ale dloooouho na usínání. Syn od porodnice dudlík vubec nechtěl, zkusila jsem párkrát a nadavoval ho, takže je už 13 měsíců bez dudlíku, je to někdy náročné, ale jsem ráda že odpadlo odnaučování, kojim na požádání jak potřebuje, usíná u kojení.

puhelin
25. kvě 2019

Ja jsem dcerce nikdy dudlik nedala, proste pro nas neexistoval. Ma me, tak na co dudlik?
Kdyz ho nechce, proc ho nabizet? Ve 2 letech ho budete slozite odnaucovat.

preiba
26. kvě 2019

Nedávala bych. Syn nechtěl, tak jsem nedávala vůbec a to byl hooodne uplakany miminko asi půl roku ve dvě v noci... Pak se to prehouplo a pohoda. 🙂

journals
26. kvě 2019

@littleannie za nas taky jedine Bibs, ale az po 4 mesicich. Zadny jiny dudlik nezabral.

journals
26. kvě 2019

@puhelin treba proto, ze ne kazda mama chce a muze byt zivy dudlik. Syn dudlik nepotreboval, ale potreboval neco dudat - me. A to jsem brzo s rozzuzlanyma bradavkama odmitala. Takze ja to uplne chapu a taky jsem se snazila najit jine reseni. Nehlede na to, ze bych hodne nechtela, aby si syn dudal palec...

martiina_k
26. kvě 2019

my dudlík zavedli asi ve třech měsících, protože si prcek začal dudat palce a to jsem nechtěla. Každý dudlík nechtěl, byl vybíravý, musíš vyzkoušet, co miminku sedne. Dudlík ho bezpečně uklidnil a pěkně s ním usínal. Odbourali jsme ho nedávno (v roce a třičtvrtě). Měl ho teda jenom na spaní, nelítal s ním přes den po bytě. Odbourání bylo úplně snadné, připravovali jsme se na pár probrečených nocí, ale nic se nekonalo. Prostě dudlík není, tak není. Usínání trvá déle ale jinak v pohodě.

cikitkapb
26. kvě 2019

@journals Jak může být máma živý dudlík, když dudlíky vymyslel kdosi až dlooooooouho po tom, co ženy už mraky let kojily? 🤔 Dětem, co se hodně kojí jde hlavně o ten pocit, že je máma s nima. Ne že mají co cumlat. Děti to tak nevnímají. Můj syn neměl nikdy dudlík v puse, a palce si necucá. 👍🏻

netopejr
26. kvě 2019

Některý děti na dudlík naučit nejdou. Brala bych to tak, když vydržíš nějaký ten týden, zas se to změná, za chvíli může žužlat třeba mrkev. Teď bys ho učila, za chvíli odnaučovala...
(Možná radši nosítko než dudlík.)

journals
26. kvě 2019

@cikitkapb kazde dite je jine. Kdo chtel, ten muj prispevek pochopil

puhelin
26. kvě 2019

@journals Ani moje dcera si palec nikdy nedudlala. Nemela potrebu dudlat nic jineho, protoze jsem byla pobliz. Dudlik je ale pohodlnejsi.
Vsechny deti maji srejne potreby, jen nektere bohuzel musi rezignovat - kdyz misto maminky dostane kus plastu.

jannym
26. kvě 2019

Tak dcera nikdy dudlík nepochopila, ocucala a okousala ho z druhé strany a pak jej krásným obloukem vyplivla, vyzkoušela jsem asi 5 různých druhu a nic, ale palce má do dneska, syn se do dudlíku zamiloval na poprve ... myslím ze ne každé dítě je dudlikove

netopejr
26. kvě 2019

@puhelin S dovolením nesouhlasím: opravdu nemají. Některé dudlík nepotřebují a zvýšenou potřebu žužlat mají v celkem krátkém období. Dudlik jim buď ani nedáš, nebo ho stejně nechtějí. A pak jsou mimina, který žužlají POŘÁD. Doslova POŘÁD. Hned od narození. Pořád. Když nebudou mít dudlík, budou žužlat deku, ruce, cokoli co najdou.
Takže bych to nezevšeobecňovala. Při vší úctě: Tvoje jedna dcera opravdu není měřítko.

puhelin
26. kvě 2019

@netopejr Vzdyt jsou to prirozene potreby. Kazde dite chce maminku, vi, ze pres prso se nasyti, uklidni, uspi. Proc tu potrebu utlumovat dudlikem? Dcerka dudla casto, uklidnovala se tim - pri strachu, bolesti, nervozite, ale je pro me celym svetem, tak ji proste prso dam vzdy, kdyz bude potrebovat. V satku/nositku muzou byt u prsu a mamka ma ruce volne.

journals
26. kvě 2019

@puhelin Tak jsi prostě lepší než my, které prostě chceme žít taky nějak jinak, než být nonstop 24/7 s prsem venku.

puhelin
26. kvě 2019

@journals A jak tomu malickemu vysvetlite, ze do porodu byl u maminky 24/7 a najednou to nejde a mel by si vzit dudlik?
Proto pisu o satku/nositku. S nim je mozne delat tolik veci a nikdo si nevsimne, ze prso neni v podprsence.

journals
26. kvě 2019

@puhelin Vysvětlovat nemusím nic a už vůbec ne tobě 🙂 Nešátkuju a syn se dlouho nosit nevydrží. Každé dítě je jiné.

puhelin
26. kvě 2019

@journals Vsak mne ne, ale miminku. Ze rezignovalo neznamena, ze takovou potrebu nema.

journals
26. kvě 2019

@puhelin 🙄 Jo, chudinka rezignovaný. Jsem krutomatka sobec, nekojím nonstop, nešátkuju, nelátkuju a ani s náma chudák nespí v posteli. Překvapivě je to zdravé a spokojené miminko. Mě tyhle soudy fakt úplně dostávají. Co se tady člověk z diskuzí nedozví 😀

xcassiopea
26. kvě 2019

Ahoj, možná jsem měla dneska blbej den, ale zdá se mi to, nebo jsou některý příspěvky pěkně jedovatý? Teda nejen v tomhle vláknu, ale všeobecně. Některá mamina chce radu a místo pomoci se dočká akorát jedovatých poznámek, mně konkrétně zvedlo ze židle, že místo mámy dostane plast do pusy. Já nechtěla nikdy svým dětem dávat dudlík, ale měla jsem mateřské mléko u první holčičky měsíc, a bylo ho od začátku málo, pak jsem měla dvojčata a mléka nebylo ani pro jednoho a po třech týdnech už ani dvě kapky za půl hodiny moření s odsávačkou na každém prsu. Šátkovala jsem a dělala jsem co bylo v mých silách a k dudlíku jsem sáhla, že už jsem nevěděla jak první holčičku utišit aby mohla v klidu spát, u dvojčat jsem dudlík dávala už v porodnici kvůli zamezení přidušení a jedno dvojče prostě dudlík nechtělo, jen občas na usnutí a pak ho plival, ale i u něj mi časem taky pomohl když měl "horké chvíle" a chování po krmení nestačilo, pak byl klidnější a jak usnul tak ho zase vyplivnul a bylo to. Když bolí zoubky, má ho podstatně delší dobu, a zdá se mi spokojenější. Jestli maminka zkouší vše, co by mohlo na plačtivé období zabrat, může to být dudlík, nebo taky nemusí, respektuju všechny názory, ale proč ta jedovatost, to si sem chodí někdo léčit svoje splíny?

jednaholkaa
26. kvě 2019

Ja dudlana nedavam, ale kdyz pak jedu v tramvaji s kocarem, a mala spusti, tak musim vystoupit. Vsude clovek kozu nevytahne, ze jo 🙂)

ah1234
26. kvě 2019

@puhelin by som rada vedieť čo by si robila mať moje dieťa čo od narodenia naznáša blízky fyzický kontakt, nechce byť v nosítku... A cumlík jak sa mu občas páči. Má 7.5 mesiaca a vie si ho sám podať už nejaký ten týždeň, ja mu ho nestrkám.. ale keď si ho od malička zoberiem k sebe že ideme sa "mojkať", tak záchvat jak keby epilepsiu mal, jačí, kope, bráni sa.. položím na zem/do postieľky a je kľudný, cumel pocumle a smeje sa.. joooj fakt neviem čo by tvoje parádne vyhlásenia na základe výchovy jedného dieťaťa robili mať doma môjho Richarda 😂😂😂 nehovoriac o tom že napríklad matky čo majú aj nejaké tie povinnosti ťažko majú 24/7 na to byť na dieťati nonstop zavesené.. a nie, nie všetko sa dá robiť s deckom na hrudi.

puhelin
27. kvě 2019

@ah1234 Vsak ani moje dcera nesnesla noseni (ani satek, ani nositko). Do 4 mesicu jakz tak, pak konec, nesnesla tesny prostor. Ale kojeni pro me bylo prioritou, proto jsem dudlik nenabizela (je jen male procento deti, kterym dudlik kojeni nepokazi) a namahala jsem se bez neho.

losice
27. kvě 2019

@puhelin No a kdyz ja jsem odkojila sve deti do roku a pul, a obe mely dudlik a kojeni pohoda, tak co nam z te male statistiky vyplyva? Ja bych teda mohla tvrdit, ze dudlik kojeni nekazi, ale nedovolim si generalizovat, protoze vim, ze moje deti nejsou meritkem pro jine deti...

puhelin
27. kvě 2019

@losice Pak jste je odstavila?