Dudlík/šidítko - jak naučit?

vercann
25. kvě 2019

Ahojte maminy 🙂

Dotaz je jasnej - máte nějakej fígl, jak naučit mimčo na dudlík? Náš (3 měsíce) ho od narození odmítá a přijme ho jen málokdy. Nevadilo mi to a vlastně jsem byla i ráda, že dudlík nepotřebuje, ale poslední dobou je víc plačtivý a přijde mi, že by ho dudlík uklidnil, protože jde vidět, že jde jenom o potřebu chvilku něco sát - uklidní se třeba klid mu dam prst 🙂

Díky moc za rady

journals
31. kvě 2019

@bayt Aha, ok - já si představila že si sedneš mezi jogurty a vytáhneš prso 😂 ale nějak mi to k tobě moc podle tvých příspěvků nešlo. Ale ne, že bych nevěřila, že i to je u některých možné

bayt
31. kvě 2019

@journals To asi úplně ne :D Ale tak určitě se stalo, že jsem to prso někde vytáhla i bez šátku. Akorát sem se pootočila, čuměla do zdi nějak, a bylo vystaráno :D

v_ero_ni_ka
1. čer 2019

Moja malá zobrala cumel až okolo 4-5 mesiaca.
BIBS kaučukový.
Teraz má 10 mesiacov a má ho vyslovene len na spánok.
Cez deň si ani nespomenie že má cumel. Nepotrebuje si žužlať prsty ani nič podobné. Samozrejme že keď si potrebuje podrať ďasná kvôli zubom tak má kúsatko. Nežužle všetko čo jej príde pod ruku.

dzogobela
1. čer 2019

@losice moje dite se taky s dudlikem kojilo v pohode do cca 15 mesicu. A pak jsem ji odstavila 🙂 ani jsme za celou dobu nemeli zadny bojkot atd., krom moji blizici se menstruace...
@jednaholkaa nekdo ji vytahne klidne vsude 😀