Dudlíky a šidítka - silikon či latex? Jaký máte názor?

lenkanemeckova
10. bře 2008

Ahoj maminky... ráda bych se zeptala na vaši zkušenost s dudlíky a šidítky? ... čemu jste dali přednost vy, tedy případně čemu dali přednost vaše miminka? Jaký máte názor na tyto materiály??? Díky moc za každou zkušenost.
Lenka

matilko
2. črc 2009

boobinka, možno by boli dobré suavinex, tie sú také otočené smerom od pusinky, malej to ale asi vďaka tomu vypadávalo, preto má NUK, ktorý doslova nacucne na pusinu, potom ho má poriadne otlačený 😕

gingerlady
2. črc 2009

no tak my mame doma asi 10 dudliku.....a pouzivame jen 2 - oba latex, ktery jsou uz hnusny, olemtany, ale jiny proste nechce😀

gingerlady
2. črc 2009

jo a je to NUK......obcas si da rict s MAMem (taky latex), ale to jen v nouzi nejvyssi 🙂

zitaje
2. črc 2009

celogumeny gommoto od Chicca, najsamlepsi dudel. 😵

gingerlady
2. črc 2009

boobinka: matilko ma pravdu, zkus suavinex, nas maly ho ma, dudlal ho 1x a otlacenou pusinu nemel......zato u Nuka, to je sila😀

boobinka
3. črc 2009

suavinex mame tento: http://wenda001.galerie.cz/3377848-vojtisek#484... u neho se mi zda, ze se mu ohrnuje spodni ret ven, ale je fakt ze po nem nema cervenou pusinku.

Pak mame od MAM tento: http://wenda001.galerie.cz/3377848-vojtisek#484... u nej mi zase pripada, ze ma zbytecne naspulenou pusinu.

Videla jsem siditko od Farlin, ktery mel na ty slinty drazku aby se neudelala cervena pusinka, ale nemuzu ho uz najit.

katka1981
21. říj 2009

Poradte mi kedy treba vymenit latexovy cumel na flasi, dakujem.

juja
22. říj 2009

..my používame len dudlíky NUK ...latex a sudeda tiež tú istú zn. ,ale silikon .. 😉 ...mne sa nuk-y páčia, nie sú také veľké na celú tvár bábätka 🙂

jmisa
22. říj 2009

My používáme MAM silikon.

dahlia23
22. říj 2009

my sme pri lenke začínali s NUKom, lenže potom som ich nikde nevedela zohnať, tak sme prešli na MAM. a keď sme sa prestali kojiť, ešte stále dudkala, tak sme občas kúpili aj Avent. a pre malého som si kúpila úplne malilinké od Aventu. lebo MAM tiež už nejak moc v lekárňach nemajú. ☹

bleble
9. pro 2011

Co hovorite na latexove /kaucukove/ cumliky, ktore su cele z tohto materialu?