Dvojmesačné mimi a cesta na Slovensko. Máte skúsenosť?

luciakandrova
12. dub 2010

Ahojky.......Mna by zaujimal Vaš názor. S priatelom každú chvílku čakame miminko. Obaja sme Slováci žijúci tu v Čechách, ale rodiny mame na Slovensku. V lete ma priatel celozávodnú dovolenku a mi by sme sa chceli s našim miminkom pochválit a ukázat aj doma........ako všetci ostatni..Len neviem, či je vhodne absolvovat taku dlhu a náročnu cestu s miminkom na Slovensko. To by mu malo byt v lete niečo cez 2 mesiace. Máte s tým nejake skúsenosti? Dakujem pekne.........Lucia

garzonka
12. dub 2010

Ahoj Lucka, my sme cestovali s našimi deťmi tiež z ČR na Slovensko (cca 130 km tam), s našim najmladším sme len 11 dní po pôrode šli tiež na Slovensko cca 150 km a v pohode, v podstate si to nachystáš podla rezimu aky mate (aby bolo napapané a prebalené...), mslim ze cestu prespí. Inak cestujeme bežne, na výlety alebo za rodinou , a vždy v poho, väcsinou v aute spia 😵 😵 😵

garzonka
12. dub 2010

....ale tiež to závisí aj od toho, akú dlhú trasu budete mať pred sebou a ako na tom bude vaše malé...

janula34
12. dub 2010

Luci, ja som cestovala so 14 dnovym synom z SK do CR - stahovali sme sa 😉 - bolo to 550 km a zvladol to najlepsie z nas 😀 Celu cestu prespal, len som ho 2x nakojila, prebalila a bolo. A ked mal necele dva mesiace tak sme na Velku noc cestovali na Slovensko na nejake 4 dni a zase pohoda. A vlastne takto cestujeme takmer kazde dva mesiace. Vzdy vacsinu cesty prespi, teraz ked je starsi ma DVD do auta a pozera rozpravky ked sa velmi nudi. Vlastne len raz bol protivny, prereval mi cestu z BA az do ZH, jasne ze som cestou zastavila, ked sme stali, bol v pohode, ale akonahle som ho posadila do auta, zacal zurit. Proste on vtedy autom ist nechcel a ja som ho nutila 😀 😀 😀 😝
Sama uvidis ake budes mat miminko, ale vacsina deti miluje auto a spia v nom. Drzim palce

garzonka
12. dub 2010

trochu mimo témy ---k tej jazde v aute: jedni naši známi co maju malu dcerku, ktora stale plakavala a najma v noci, tak zrejme uz zo zufalstva aby aspon trochu pospala, nasadli v noci do auta a 2 hoďky jazdili bezcielne po cestách-necestách, vraj vzdy zabralo 😀 😀 😀 ...takto praktizovali celkom dlho, ale bolo to pekne drahe uspavanie 😵

petra.a
12. dub 2010

Ahoj, my sme absolvovali s malym prckom najprv 400 km, to sme si ho u svokrovcov pokrstili a o 2dni sme sli dalsich 350 km na vychod. A o dva tyzdne na to sme sa vracali spat do CR 600 km (to mal 2,5 mesiaca) a uplne v pohode, skoro celu cestu prespal. Chce si to asi zvolit dobry cas na cestu a cestovanie prisposobit babatku.

czica
28. dub 2010

ahoj, my sme cestovali 2 týždne po porode 320km a malá to zvládla úplne v pohode, celú cestu prespala.....kvalita českých dialnic jej k tomu značne dopomohla :D

barcaldine
1. kvě 2010

Ahoj, my sme cestovali tri tyzdne po porode do ciech 600 km, sli sme nocnym vlakom a bolo to uplne v pohode. Hlavne nech ste sami v kupe aby ste tam nemali niekoho cudzieho, to by mohli byt neprijemne.

momin
1. kvě 2010

luciakandrova ahoj. 🙂
Pritel ma na slovensku rodinu a taky sme tam poprve vyrazili kdyz byly malemu 2 mesice... 🙂
Danielek to celou dobu prospal... 🙂 😵
Hlavne ho malo oblec pokud bude horko-coz asi bude kdyz je to v lete..Je to docela silene v tech autech v lete. Radsi min nez hodne-a pro jistotu vem nejakou tenkou prikryvku kdyby malemu/male bylo chladno... 😉

kacamura
1. kvě 2010

já teda takhle daleko necestuju, ale myslím, že mladší miminko tu cestu zvládne mnohem snáž neš starší... když byl malej novorozeně a tak ještě do tří měsíců, v autě okamžitě usnul a spal celou cestu, ale tedka už spí jenom v době kdy je unavenej takže kolikrát v autě prostě nezabere a je to náročnější na delší trasy protože se po nějaké době začn nudit a začne plakat... nehledě na to, že já nemám v autě klimatizaci tak mu je tedka v autě asi i pěkné vedro... ale delší cesty absolvujme s manželovým autem a tam naštěstí klimatizace je, ale abych pravdu řekla nevím jak by ted v pěti měsících zvládl cestu až na slovensko... ale ve dvou měsících by to určitě celé prospal...

czica
2. kvě 2010

no my sme teraz práve na slovensku a veru už to nebola taká pohoda, malá nám uprostred cesty začala "štrajkovať", takže sme hodinu stáli na odpočívadle aby sa ukľudnila....neviem si preto predstaviť ako to bude keď budem chodiť sama bez manžela, asi to bude chcieť veľa trpezlivosti a vyraziť skoro aby sme do večera dorazili 😒

lienka43
2. kvě 2010

tak my chodime na Slovensko pravidelne, s malou sme boli prvy krat ked mala mesiac, cestu planujeme vzdy na jej spanok. Stane sa ze sa nam zobudi ale po chvilke zaspi. Mame 20 mesiacov a sama som si este netrufla ist, teraz je to fajn ze chodime vzdy poobede a slecna spi 2,5 hodiny v aute coz je skoro cela cesta 🙂, ono to cestovanie sa s vekom zmeni. Cim budu starsi tym to bude lepsie. Boli sme dokonca aj tak ze nam v aute nespala, kupili sme DVD prehravac do auta. Po hodine sme spravili pauzu, mala sa presla a pokracovali sme dalej. Ono ak nechceme sediet stale len doma tak si deti musia zvykat....