Dvou a půl leté dítě nechodí na nočník

luccindahorakova
15. říj 2012

Naše dcerka Lucinka,které je dva a půl roku,stále odmítá chodit na nočník a na záchod.Už mi dochází nápady,jak ji k tomu motivovat ☹ A protože v září má jít do školky,začínám z toho mít docela hrůzu.

helcas
15. říj 2012

ahoj, září je ještě daleko a některým dětem to trvá prostě déle.. my máme 4 letého syna, který nemůže ve školce spinkat, protože se při spinkání počůrává a taky čekám, že by to už konečně mohlo skončit..doktorka to bude řešit až v 5ti letech

petrunka01
15. říj 2012

@luccindahorakova vždyť jeto skoro za rok,to je moře času.Ona na to přijde,jen bych ji moc nenutila,jen ukazovala-třeba panenka jde na nočník,plyšáček jde na nočník.Popřípadě bych zkusila koupit nějaké pěkné kalhotky a dát jí je,možná by ji to motivovalo,že by je nechtěla mít mokré,kdyby se jí líbily...

luccindahorakova
autor
15. říj 2012

To mě také napadlo s těma kalhotkama.Dostala se svou oblíbenou Kitinkou a když se jí je povedlo počůrat,vážně se na mě podívala a prohlásila:Lůla umyla Kitinku.

petrunka01
15. říj 2012

- 😀 😀 😀 tak to je teda vtipná🙂...jinak teda roztomilá holčička

luccindahorakova
autor
15. říj 2012

Děkujeme 🙂 Já si také myslím ,že to nějak dopadne...Jen za všech stran slyším,že už je velká a že je to má vizitka a tak dále.Hlavně od maminky mého manžela,ale to je asi normální,že ty babičky musí mít navrch.

vendullka
15. říj 2012

@luccindahorakova Naše Lucinka začla chodit nanočník také až po 2,5r, ale pak to šlo docela rychle. Měla jsem malo krabičku s lentilkami, takovou hezkou plechovou, aby se jí líbila, a věděla, že za každé vyčurání nebo vykakání na nočník si může jednulentilku vzít. Do dvou týdnů byla bez plenek a o opravdu🙂

luccindahorakova
autor
15. říj 2012

@vendullka Tak tomu říkám rychlost 😀

kapradina
15. říj 2012

@luccindahorakova ahoj.to ještě neřeš.ona na to dojde.hlavně nenutit. 😉

beruska24.9.
15. říj 2012

@luccindahorakova - dcerce jsem sebrala plínky přes den na doma ve 2r.+4m., prostě jsem oblékla jen tepláky, po určité době (podle hodin) zkoušela na nočník (někdy sedla, někdy ne), x-krát za den jsem převlékala. na procházky ven, na cestování, na spaní jsem plínky dávala. trvalo ji pomalu 3měsíce, než si začala říkat a nehody se omezily na minimum. teprve potom jsem postupně zkoušela na krátké procházky bez plínky, náhradní oblečení sebou, později cestování (vícero náhradního oblečení) a nakonec přes prázdniny zvládla i denní spaní bez plínky. v necelých 3 letech nastoupila do školky, spí tam od druhého dne, asi 3x nehoda během spánku, ale to prý se může stát a dokonce u některých dětí nástupem do školky zhoršit.
takže času máte hodně.... nenutit, zkoušet a hlavně - moře trpělivosti!!!!! u nás to bylo, na můj vkus, hodně náročné.