Dvouletá dcera si v polospánku motá a trhá vlásky

ally8
11. srp 2016

Dcera se už jako miminko uklidňovala před usnutím tím, že si hladila a motala vlásky. Když byla u mě v posteli dělala dredy na hlavě i mě. Ráno jsem to hodinu rozčesávala. Doteď mi vždy jen ukázala, že má zamotané vlásky a já jí to rozčesala, ale teď za mnou přijde a má utržené vlásky v ruce a dává mi je. I v noci jsem si všimla, že si za vlasy tahá. Máte zkušenosti co s tím ? Jsou jí dva roky a vlásky má pořád na ježečka 😒 Což o to, nemusím mít doma princeznu, ale mám strach aby si nenarušila nějak vlasové kořínky. Jinak to nedělá třeba ani ve stresu ani ve vzteku, spíš jen fakt v posteli před spaním nebo v tom polospánku v noci.

betelgeuzz
11. srp 2016

Tak tohle dělá i moje 5letá, při usínání si namotává vlasy na prst, v posteli pak nacházím chomáče vlasů. Ale nenapadlo mě to řešit, podle mě si stejně vytrhne vlasy, které už moc nedrží, kdyby to rvala násilím,tak by u toho neusnula.

bajuliss
11. srp 2016

Ahoj 🙂 ja se tak jako mala chovala taky...ale nejak me to casem preslo (to trhani vlasku) ...ale to namotavani na prsty mi zustalo doted...delam to nevedomky a nacapu se u toho...ale to namotavani nejak neresim,,,,je mi 23 a nemam nijak poskozene vlasy, nebo korinky...

bajuliss
11. srp 2016

Jinak me jeste napadlo....delala jsem au pair v Recku...(holcicka 2,5 roku) ...mala usinala jen vedlw nekoho, a mackala a hladila mu licka....bez toho neusla...snad co hodinu se budila, protoze vedle sebe nenasla licka...jeji mama uz byla nestastna...mala pak kazdy vecer usinala jen se mnou, taxem si to vzala do parady... Sla jsem s ni do obchodu, kde mely takove ty antistresove balonky...a ja ji vysvetlila, ze licka uz moc boli, a ze velike holky maji misto licek takove balonky.... a ze si muze vybrat balonek, jaky se ji nejvic libi, a ze to budou pro ni "nove licka" ...vybrala si balonek, dva dny to slo trosicku hur... ( po chvili chtela at prijdu a dam ji moje licka... Ale ja vzdy rekla neco treba ze vyzelim dve tricka a prijdu... A do te doby spala )..ale pak si zvykla a uz usinala krasne sama s balonkem...treba by pomohla taky nejaka nahrada... Nejaka vlasata panenka, nebo neco... Zkus vyzkouset, treba to pomuze...

ally8
autor
26. srp 2016

bajuliss zkusím. Už jsem ji dávala plinku, ale ta ji nebere -🙂 možná ta panenka zabere.

andy6230
2. únor 2023

@ally8 dobry den, pokud si zpravu prectete, muzete mi ruct jak to s malou dopadlo? Moje 22mes to stejne, pred spanim si saha do hlavy a trha vlasky. Dekuji