Dvouleté dítě bojkotuje nočník. Máte na to fígl?

kalu
21. únor 2009

Ahoj holky, moc prosím o radu.
Moje malá bude mít za měsíc 2 roky a stále se nám nedaří chodit na nočník. Prostě naprosto to odmítá. Jinak je to abnormálně aktivní, stále veselé a bystré upovídané dítě, na svůj věk velmi šikovná, ale tohle nám prostě nejde. Ona ví, co je "Čí" a "Blé" , ale nechce to dělat do nočníku.
Když jí na něj posadím, tak řve jako pavián, jakoby seděla na střepech a vyloženě to zadržuje, stále se snaží si stoupnout a vyčůrat se vedle nočníku na zem.Vyčůrat se nám už několikrát povedlo, vždy když jsem jí tam držela "násilím" a ona už to prostě nevydržela- následovala obrovská pochvala a sama to šla se mnou spláchnout a byla spokojená, ale příště jakoby nic a řve znovu naplno.
Jsem z toho už nervózní a taky z mojí mámy, která do mě neustále šije, jak je to možný, jak jsem neschopná, že jsem jí to nenaučila, jaká je to ostuda , že my jsme ve 2 letech už šli do jeslí a neexistovalo, abysme měli pleny atd.
poraďte mi prosím, jestli jste někdo měl podobný problém s dítkem- jakým ůfíglem" se vám to podařilo naučit ? Nechci jí tam držet sedět násilím, abych jí to ještě víc nezošklivila, ale když jí tam nepřidržím, tak ona se tam ani nenechá posadit.

j.a.n.u.s.
21. únor 2009

A proc ho nepreskocite? Kup nastavny prkynko a hura na opravdicky zachod, ja kvuli tomu nalepila detskou tapetu na bok ve vysce oci...obrazky o kterych se daji povidat pribehy, nebo basnicky....pak jsem ji z toho nemohla dostat....my uz nocnajs jen v noci v posteli...pres den velky zachod...jestli muzu poradit, kup to prkynko co se dava nahoru na desku, abys ji nemusela zvedat, polozit detske prkynko a potom zas na to toaletni...strasne to zdrzuje...
Hodne stesti. 🙂

kalu
autor
21. únor 2009

Dík za radu, určitě vyzkouším, vidíš, to mě ani nenapadlo 😀
okolo záchodu se jí hrozně baví motat, když tam někdo je vevnitř, tak volá za dveřma "čí,čí" a strašně jí baví splachovat- třeba by to mohlo fungovat dík moc 🙂

daduda
21. únor 2009

kalu, podobné to bylo u nás, náš malý taky nočník nebral na vědomí, až jsme zjistili, že se mu na tom obyčejném blbě sedí, tak jsem obětovala další penízky a koupila mu jiný, je to takové křesílko a ten nočník je vyndávací, tak se mu líbil, že začal na něj chodit sám,
janus ahojky, tadí dobře, ale u nás to nefungovalo jen z toho důvodu, že máme záchod vysoko a i s tím nástavným prkýnkem se bál na něm sedět,

ale vyzkoušej co můžeš, hlavně ji do toho netlač, protože to nepomůže

andrea73
25. únor 2009

my máme tu redukci i se schůdkama, takže to je super, že si na WC může dítě vylézt samo...bohužel u nás je to na prd, stejně tak jako nočník, bojkotuje prostě úplně všechno 😒 . Taky spoléhám na to, že se to prostě jednou naučí...

paja
26. únor 2009

Holky, už jsem to psala na jiné diskuzi: přečtěte si tenhle článek, moc mě ukldnil. Taky mám doma téměř dvouletého syna, který rovněž odmítá nočník. Tak na to mrkněte:
http://www.mladazena.cz/scripts/detail.php?id=3...

kristi
26. únor 2009

paja, no vidis....a proto jsem stale klidna, zacneme na jare...

andrea73
26. únor 2009

díky Pájo, jsi mě uklidnila 😅

benetka
7. bře 2014

@paja Díky za zajímavý článek o chození na nočník.