Dvouleté dítě hodně pije. Je to normální nebo to něco značí?

aurelie34
3. lis 2019

Hezký večer, mám dvouletého syna a ten hodně pije. Nejvíce je to v noci kdy se budí i co půl hodinu a vždy chce pít. Je schopný za noc vypít 700 ml. Pokud mu nedám tak dokáže brečet i půl hodinu a není k utiseni. Pokaždé pije plnými doušky, ne že by si jenom cucnul. Přes den toho také vypije hodně, určitě těch 700 ml možná i litr. Myslíte že to je v tu noc hlavně zlozvyk nebo mu může být i něco ze zdravotní stránky? Byl dlouho kojeny skoro do 20 měsíců, tak si říkám jestli si tím nenahrazuje prso. Pokud by to byl zlozvyk jak ho to mám odnaučit? Už jsem přemýšlela že mu dám do vody něco co mu nebude chutnat (citron, ocet) ale zase nechci nic podcenit pokud by to třeba značilo nějaký zdravotní problém.

puhelin
6. lis 2019

@aurelie34 Nektere mamky sve deti spani o samote "proste nauci".

K dotazu. Urcite bych test na cukrovku nechala udelat, pro svuj klid. Popr. jestli mu treba jen neni teplo v obleceni, nebo po prikryvkou. Moje dcerka taky nekdy v noci pije. Kojena byla 28 mesicu, z toho 22 mesicu v noci. Za hlavou ma lahev s cistou vodou, Avent s brckem, ale to brcko ma vyndane, tak si v leze lahev obrati a pije sama. Uz je zvykla si ji podat sama, staci ji jen natahnout ruku. Spime v loznici vsichni 4 v jedne posteli (3m miminko, 2,5leta dcerka a my dva s manzelem) a maximalne nam to vyhovuje. Pro me je naopak nepochopitelne dat takhle male dite samotne do pokojicku a nechat ho tam v noci vystrasene, pokud by se probudilo.

alcar
6. lis 2019

@aurelie34 predstav si, ze jsem tohle resila hned po tydnu, co jsem si dovezla z porodnice domu po dvou mesicich dva rvouci nedonosence. Jeden aspiroval MM a dusil se a volali jsme rychlou. A ani pote jsem si sve deti nebrala do postele. Je to kazdeho volba...i tvoje. Ale pak tady nefnukej, ze to mas tak nebo onak. Tohle musis vyresit ty sama...bud ho naucis pit v noci z flasky nebo k nemu budes “vstavat” (jak ty rikas). Ja 2 roky vstavala (jakoze fakt vstavala az k postylkam) k dvojcatum, i jsem je v noci prebalovala a v roce a pul uz se umeli napit v noci sami. Jak rikam...jake si to udelas... Dokud nebudes sama chtit, my tady na MK ti muzeme psat co chceme. Porada s lekarem je namiste, ale na diabetes bych to nevidela. Je to blby zlozvyk priziveny tebou... ac tohle cist nehces...bohuzel.🤷‍♀️ A je mi jedno, jestli spi s tebou v posteli nebo ne. Spis ho ved k samostatnosti v jinych vecech.