Dvouletému dítěti už nedávat UM, ale kravské mléko?

teofilie
23. pro 2012

Ahoj a dobrý večer. Mám dotaz, pro někoho možná směšný, ale nerada bych něco udělala špatně. Určitě nechci na své, skoro dvouleté, dceři šetřit. Jen si nejsem zcela jistá, zda není už zbytečné, nebo dokonce nevhodné dávat jí umělé mléko. Můžete mi, prosím, poradit, kdy je vhodné přejít na kravské mléko? A v případě, že to vhodné je, tak jaké? Myslím tím polo nebo plnotučné a případně i značku. Moc děkuji a přeji příjemný večer. 🙂

aneta0707
23. pro 2012

ahoj, ja sem posledni co muze radit, moje dite ma kvuli alergii kravsky uz od roku, ale myslim ze ve dvou letech to nemuze ublizit... jen bych nedavala plnotucny, tolik tuku preci jenom nepotrebuje 🙂

ivular
23. pro 2012

Dle doporučení WHO by kravské mléko nemělo být zařazeno dříve než v 9 měsících věku, protože má nízký obsah železa (navíc špatně vstřebatelného) a naopak vysoký obsah bílkovin a sodíku (až čtyřikrát větší než v mateřském mléce). Od 12 m lze kravské mléko používat při přípravě potravin, od 18 m i podávat k pití.
Je vhodné preferovat plnotučné mléko - jednak je svým složením bližší mléku mateřskému (to obsahuje 4 % tuku), jednak má ve srovnání s odtučněným mlékem přece jen nižší obsah zmiňovaných bílkovin.

coxa
24. pro 2012

Ahoj, já jsem dávala UM právě do 2 let oběma klukům a pak už jsme přešli na kravské. 😉

brisalek
24. pro 2012

myslím, že záleží jen na tobě, kravské se může od 1 roku, ale určitě plnotučné. Cholesterol a tuky jsou základním satvebním kamenem buněk a děti z něj rozhodně nebudou tlusté🙂.

kveta1
24. pro 2012

Kravské mléko se může od 1roku věku dítěte a určitě polotučné,plnotučné se nedoporučuje! Ale klidně můžese začít polehoučku a dávat třeba ke snídani kravské a v dobu kdy je dítě zvyklé tak UM.Určitě nedoporučuji skok hned přestat s UM a začít kravské.Ale třeba během 14dní pomalu ho začít vysazovat 🙂 a ve dvou letech už není třeba mít strach🙂

zuzi82
25. pro 2012

Já dávala polotučné asi od roku a půl, kdy syn UM začal odmítat. Rozhodně už kravským mlékem neuškodíš. 😉

jmisa
26. pro 2012

Klidně bych dávala plnotučné, ale jen pasterované (nemá tak dlouhou trvanlivost), přijde mi to lepší než to trvanlivé ošetřené UHT.

Syn ve dvou už UM nepil, protože ho přestal někdy v roce a půl pít, ze dne na den se rozhodl.

My hodně kupujeme i z automatu (ikdyž, co chodím do práce, tak se tam tak často nedostanu), a to má pak lepší chuť.

amallie
26. pro 2012

Říká se, že UM je lepší, než kravský mlíko do cca 3 let, tak pokud máš na UM peníze, dávala bych to, kravský má v jogurtech, sýrech a podobných věcech
Moje dcera mléko nesnáší, tak vlastní zkušenost nemám, ta nepozře nic bílé barvy, co připomíná mléko

zazana81
26. pro 2012

My zvládáme v pohodě kravské od dvou let, ale není mléko jako mléko - určitě je lepší to "čerstvé" z chlaďáku, než to, které vydrží půl roku. Teď v zimě, kdy je dcera věčně zahleněná a mléko jí nedělá moc dobře místo něj dostává čaj s mlékem a medem.

ankava
26. pro 2012

my jsme přešly v 19 měsících z mateřského rovnou na kravské, malá UM prakticky vůbec nechtěla pít, pokud to dítě snáší, ve dvou letech bych už to neřešila. Podle mě doporučení " odborníků" dávat UM do 3 let, je pouze velké podporování výrobců UM. Za mého dětství jsme pili kravské od roka a prakticky jsem za celý život nebyla nemocná. (musím zaťukat)

kmotrice
26. pro 2012

já dávám kravský cca od roka a půl a žádný problém sem nikdy neměla, ted jsou mu 2r+3 měsíce a jedinej problém je že bych potřebovala před barákem uvázanou krávu 😀

myia
26. pro 2012

Tak za nás, moje dítě je průtokáč na mlíko. Do roka a půl dostávala klasické UM - nutrilon, průběžně jsem to začala střídat. Vzhledem k tomu že dítě by v této době mělo už normálně jíst (pestrou stravu) dostávala třeba ráno UM když chtěla po obědě dala jsem polotučná mlíko a večer UM, to jsem dělala tak 14 dní. Vzhledem k tomu, že moje dítě moc nechtělo jíst, zjistila jsem že po normálním kravským mlíku měla dřív hlad a mohla jsem jí dát normální jídlo ještě jakoby navíc. Takže zkráceně - dávala bych normálně obyčejný mlíko, plnotučný nebo polotučný. I dnes kdy jsou dceři dva a půl je schopná za den vypít litr mlíka.

zuza01
26. pro 2012

My dáváme plnotučné mléko cca od roka, UM malá prostě nepije. Ve dvou letech už bych se nebála. A že se nedoporučuje plnotučné? Jak kdo, já dávám jen plnotučné 😀

monikabie
26. pro 2012

Starší měl už v 18 měsících kravské sám se "odstavil" z UM. A mladší zatím ted v 18 měsících pořád UM tak uvidíme jak dlouho. Znám ženský co dávají UM i ve 4 letech🙂 Ale to není můj případ🙂 Každopádně kravské 2 letému dítěti neublíží🙂

margeta
26. pro 2012

My přešli okolo 2 let na plnotučný kravský.

cuma
26. pro 2012

malá v roce přešla ze dne na den na kravské polotučné - Um měla stejně jen ráno a prostě ho nechtěla a žádný problém

baris
26. pro 2012

Starší dcera sama přešla z UM na kravské ve 20-ti měsících, mladší dcera má v únoru 3 roky a stále pije ráno a večer bebu. Kravské mléko nechce. Tak to neřeším. S manželem jsme se už smířili, že bebu budem kupovat ještě hoooodně dlouho 😀 😀 😀 😀 😀

zdezli
26. pro 2012

Dceri jsou 3 roky a stale pije UM, kravske ji nechutna a ja jsem rada, ze pije alespon neco. Pije HIPP Bio Combiotik pro deti od 2 let (zijeme v Nemecku - zde ho prodavaji, v CR nevim, zda je take9

vrana80
20. čer 2017

ahoj, moja mladsia dcera ma uz 2r a 8mesiacov a este stale pije Amilk bifido mliecko, vyskusala raz kravske a vobec jej nechutilo 🙂