Dvouměsíční dítě pláče přes den a nemůže usnout 😞

brumla20
27. bře 2016

Ahoj holky, potřebovala bych poradit mám dvou měsíční holčičku a vždycky přes den má problém usnout ☹ pravidelně když se vzbudí prebalim a nakojim a nechám ji hodinku v zhuru snazim se na ni mluvit chci ji uspat brečí pak je přetažená a je to ještě horší ☹ přijde mi náladová ☹ už nevím co s tím mám dělat .. Přes den max.spí 1h v kuse ale v noci usíná bez problémů.. V čem je problém ? Co dělám špatně ? 😲 děkuji

karlajasmine
28. bře 2016

@brumla20 co třeba zkusit kojeni posunout, aby usnula při kojení? Nebo uspavat v kočárku? Nebo houpat? Některý děti mívají přes des problém usnout.. Ja s malým (4,5 měsíců) chodím 2x ven, aby spal, jinak musím houpat v zavinovacce nebo doufat, že usne při kojení..

karlajasmine
28. bře 2016

Jinak doma mi nespí dyl jak 30min, když chci aby spal dyl, musím ven chodit s kočárkem. V noci taky spí krásně -usne hned, kolem 19-20h a spí až do rána, max se stane, že 1-2x nakojim.

simonceli
28. bře 2016

@brumla20 co zkusit satek, nebo manducu? Kocarek bych taky doporucila.

bajana
28. bře 2016

2x denne dlhšia prechádzka... Môj tam vždy vytuhne, mimo kocar spi len ráno 30min....

ladyhacek
28. bře 2016

já chodila na procházku 2x denně spinkal krásně, ale teď v roce jinak neusne což když nesmí doma a je přes den akční je kompikovanější 🙂. Některé děti (i malý) přes den nepotřebují tolik spát. Pokud ti usíná v noci buď ráda > my ,,bojijeme´´ 🙂 Zkus po kojení dát do postýlky a pustit hudbu 🙂

petrasipkova1
28. bře 2016

Taky chodím dvakrát denně s kočárem, i tak teda dcera spí před obědem i po obědě půl hodiny, ale doma neusne. Aspon jsme na vzduchu. Kamarádka chodí s dvouletou dcerkou do kočárku po obědě, už se jí tam skoro nevejde, ale spát ještě potřebuje a doma neusne, chce si hrát, milion podnětů, v kočáru se zklidní a spí. 🙂 Vždyt je to jen chvilka, tak co. 😀

brumla20
autor
28. bře 2016

@petrasipkova1
@ladyhacek
@bajana
@simonceli
@karlajasmine
@karlajasmine Holky tohle vše jsem už zkusila a bylo to na prd ☹ už si přijdu bezradná ☹ zkoušela jsem ji i zpívat koupila jsem ji kolébku a houpačku, šátek atd a vše i ničemu. Už si sama nevím rady ☹ jen mě napadlo kdybych pila nějaký vaj pro dobrý spánek nebo tak něco ( plně kojim) a co občas na ní zabere je kolotoč v postylce ale asi jen na 5min dyl ani náhodou ☹ v lehatku vydrží asi 30min ale neusne hlavně ji tam nechci dávat furt.. Zkoušela jsem si vedle ní lehnout a hladit ale málo kdy to zabere spíš začne brecet ☹ a zavinovacka terno .. V kočárku málo kdy usne jdu s ní na procházku klidně na 2-3h a je vzhůru. Kolikrát v něm i brečí.. Už fakt nevím ☹

karlajasmine
28. bře 2016

@brumla20 Hmm neni treba v kocarku moc oblecena? nemuze ji tam byt teplo nebo zima? Nevadi ji, ze nevidi ven? Mymu chlapeckovi vadilo, ze nevidi ven, tak jsem ho zacala davat do golfek, ktere jdou dat skoro uplne do lehu, tam je spokojenej a spinka.. Tezko radit vid, kazdy dite je jiny, clovek zkousi co muze..

brumla20
autor
28. bře 2016

@karlajasmine teplo nebo zima to ne snažím se ji oblékat podle toho kolik je venku stupňů a to jsem taky zkoušela ji dát do polohy takhle \ a houbny platný ☹

melodygirl
28. bře 2016

@brumla20 každé dítě je jiné, budeš se s tím muset srovnat. Myslím, že už jsi vyzkoušela vše, jak ti tvůj mateřský instinkt řadí, mimochodem ty jediná máš recept jak na své dítě. Není pravdou, že všechny děti jako kojenci pouze jí spí a chvilku jsou vzhůru. Buď ráda, že ti spí v noci. Jak ji bude dozrávat nervová soustava, tak se zas bude rytmus měnit. Ale dá se předpokládat, že tvá dcera bude patřit mezi ty náročnější děti co se týká té základní péče. Sama jsem měla nespavce, kdy od mimi spala jednou denně, v noci buzení po 15 minutách, do dvou let i 10X za noc, k tomu noční děsy a celkově do roka hodně uplakaná. Je to na psychiku náročnější, ale je potřeba to přijmout. Držím palce

karlajasmine
28. bře 2016

@brumla20 Jo, obcas to nejlepsi co clovek muze je proste prijmout fakt, ze tvoje dite je takovehle, a ze s tim nic moc nenadelas 🙂 Kdyz budes v klidu a budes s tim smirena, tak se zklidni pres tebe i dite... ale nezmenis to no, nekdo ma spave dite, nekdo nespavce... ty mytusy o tom, ze ''miminka akorat spi'' jsou fakt nesmyslny... kdyby se radeji psala pravda, ze nektery deti holt nespi :D

ladyhacek
28. bře 2016

@brumla20 není jí teplo? my malého když jsme přišli z porodnice dávali do zavinovačky - občas brečel ale po týdnu se stala neuvěřitelná věc 🙂 > usnul a vzbudil se s křikem rozvinu zavinovačku (ještě v postýlce) že ho tedy nakojím a on v momentě rozvinutí zase usnul > od té doby opravdu moc nenavlékám (ale i teď v roce kdy má overal a lehkou deku tka se budí 3x za noc a zabere jen kojení dudlík a flašku po mě háže (opravdu suveréně jí po mě hodí) A je naní vidět, že chce spát? Třeba nemá potřebu - já tedy pak už poznala kdy chce spát a tak a také to tralo asi 2-3 měsíce než jsme se zžila > žádné šestinedělí už jsem si přišla neschopná že se s miminkem maminka zžije během 6 něděl a já nic.
A co piješ přes den? jiank zkus meduňkový čaj je jen šálek denně. Hodně sil ono se to srovná jen vydržet (rok dva 😀)

23363
28. bře 2016

Já ti poradím knihu Klidné spaní a uspávání... Byla jsem na tom stejně jako ty, jenže u nás se nespalo ani v noci...Je tam mnoho rad a hlavně je tam dobře vysvětlený spánkový cyklus u dětí... U nás na noc zabral bílý šum a přes den kočár. Hlavně se chtělo rozhodnout pro jednu praktiku a nestřídat... Jinak je mimi zmatené a vlastně neví, co se po něm chce...

valmaxa
28. bře 2016

zavinout pevně - ale fakt pevně - takové ty rychlo zavinovačky jsou k prdu.. hlavně ruce, aby s nima pak ve spánku nemohla šermovat.. viz např

https://www.youtube.com/watch?v=2Gr7n9O32SQ

takto zabalenou s ní hupsneš na gymnastycký míč a uhoupeš.. při dobrým provedení zabere a každý dítě!! jestli si zvykne neřeš, prostě to ber tak že musí spát a sama to neumí, zabrat - mám takový exempláře doma 2... večer když je tma nehoupu ale uložím.. a jinak musí z toho vyrůst, z té podrážděnosti, starší byl v klidu v 8 měsících a mladší už v 5 měsících. ale jakmile se naučíš to dítě uspávat při prvních známkách únavy - budeš mít pak doma spokojené mimino ;)

bylinka36
28. bře 2016

Mám úplně stejný problém, přes den mi spí jen 2x 20-30 min dopoledne a to ji musím uhoupat a pouštět přitom bílý šum (nejlépe tekoucí vodu) a pak hodinku po obědě v kočárku, ale to zase nesmím zastavit a déle mi tam spí opravdu vyjímečně, tak nehrozí nějaké delší procházky, výlety nebo nákupy a sem tam si dá 20-30 minut tak hodinku před koupáním. Taky mi trvalo dlouho se smířit s tím, že jsem prakticky pořád doma zavřená s dítětem se kterým se nedá ani nikam jet, pokud tedy nechci chodit mezi regálama s dítětem v náručí. Bohužel šátek i nosítko u nás propadlo, vadí ji, že je natěsno připláclá ke mě. Jen se modlím, aby druhé bylo jiné nebo mě odvezou rovnou do Bohnic 😉 ...

milius
28. bře 2016

@bylinka36 moje malá spala první tři měsíce krásně, 2 - 3 hodiny několikrát denně, prostě tabulkově 🙂 pak se něco stalo a začala spávat od 3 měsíců až asi do roku cca 30 minut 6x denně!!!! to byla hrůza a to jen v kočárku, buď doma nebo venku. usínala s pláčem, budila se s pláčem. byla jsem zoufalá. asi v 8 měsících spala 3 - 4 krát denně po 40minutách, ale nastala situace, kdy nemohla usnout v tu dobu jako obvykle a vynechala spaní - a ejhle, pak usnula krásně sama při pasení koníků a spala hodinu a půl!!! přišla jsem na to, že čím častěji ji uspávám, tím kratší dobu spí a tím míň je vyspaná. na nový režim si musí navyknout, může to trvat několik dní, ale u nás to zabralo. neříkám, že to zabere u tebe, u nás zabralo.

brumla20
autor
28. bře 2016

Děkuji holky :-* nějak to zvladneme 😉 musíme 😀

bylinka36
28. bře 2016

@milius Ona si řekne sama že chce spát, začne mžourat a třít si ručkou očička a je nevrlá, tak ani nemám na výběr, že bych ji nedala spát. Ale ona je po manželovi, jemu stačí bez problému pět hodin spánku a je luxusně vyspaný 😠 , což mě by zabilo 😉 . Naštěstí v noci spí dobře, sice se budí co 2 nebo 3 hoďky na kojení, ale tím sáním se znova uspí, ke konci si párkrát zadudlá a je do pěti minut znova tuhá a jelikož spí mezi námi v posteli, je to snesitelné a taky to asi nebude trvat věčně 🙂 ...