Dvouroční syn při koupání vyvádí a řve

kacka1992
26. led 2012

Ahoj mam dvourocního syna a ten kdyz se koupe vyvadí a rve.. 😒

iluss
26. led 2012

Tak mu to zkus nějak zpříjemnit - dej mu do vany hračky, kyblíčky, pěnu - bublinky,...... 🙂
A nebo když se bojí napuštěné vany, tak zkus jenom sprchovat.

jop
26. led 2012

@kacka1992 zkus si s ním vlézt do vany ty. Můj syn se jako miminko nerad koupal, ale se mnou mu to nevadilo. Tvůj kluk je už velký, ale třeba by mu to pomohlo.

olgas
26. led 2012

Tak já mám teda taky dvouleté dítě, a teda koupání miluje. Koupe se i půl hodiny a to ho musím z vany tahat. Ale hrajeme si tam společně /i když teď už si hraje spíš sám, a já umývám koupelnu), má tam rybičky, kelímky, konvičku, sprchuje sprchou v lepším případě vanu, v horším celou koupelnu, 😀 . Lehne si na záda a kope nohama, nebo se válí na břiše. Někdy mu dávám pěnu , ať má bublinky. NO ale je to Vodnář a ten asi miluje vodu od přírody.

zdeniii
26. led 2012

@kacka1992 a co zkusit sprchu?

kacka1992
autor
26. led 2012

@zdeniii sprchu? u ty ma zachvat nejvetsí 😒 ☹
@olgas
@jop
Já ho nekoupu koupe ho pritel kolikrat bych tam snima byla ale proste to nejde jakmile tam prijdu zacne hned jeste vic brecet a vylyzat z vany:( ale je to des to takhle poslouchat jak brecí:( a vodu ma vlaznou já nevim proc to tak nema rad:( Má tam i hracky

kacka1992
autor
26. led 2012

a jakmile zacneme mluvit ze se de koupat rozbreci se ☹

olgas
26. led 2012

@kacka1992 a zkoušeli jste vlízt do té vany ty nebo přítel s ním?Třeba by to bylo lepší.Jako nevím co má za trauma, ale prostě každé dítě je jiné. Třeba se ještě ozve nějaká maminka, která to tak taky měla. Já bych to řešila asi tak, že bych ho jenom rychle umyla brala ho hned ven.

zdeniii
26. led 2012

@kacka1992 aha to jsem nevěděla... a dřív to bylo v pořádku, to začal až te%d ve 2 letech??

olgas
26. led 2012

@kacka1992 a kolik vody mu dáváš do vany?

kacka1992
autor
26. led 2012

@olgas
@zdeniii jo zkousela.. ale to jen kdyz byl malej ale ted to asi zkusím,ale nevim:( no on nak myslím nikdy nemel vodu rad ale ted je to teda hrozny jak brecí:(:( mam ztoho nakej spatnej pocit ☹

kacka1992
autor
26. led 2012

@olgas No tak normalne ani ne nak moc ani ne malo...

olgas
26. led 2012

@kacka1992 zkus mu dát třeba jenom málinko vody.

zdeniii
26. led 2012

@kacka1992 nu a nestalo se něco při koupání když hlídali třebas babi s dědou??

kacka1992
autor
26. led 2012

@olgas No,ale stejne ho pak budeme muset osprchovat po samponu a to je strasny rev on porad uz dobry uz dobry? a pta se takhle

kacka1992
autor
26. led 2012

@zdeniii No akorat jednou kdyz ho koupala segra jen proste pustila teplejsi vodu a on ze palí ale ne nak dlouho proste vterinka

berenika39
26. led 2012

@kacka1992 nekoupej ho. fakt. přiznej mu to. řekni mu, že to nevadí, že se nechce koupat. (nakonec, je to fakt takový problém? musí se koupat ? můžeš ho pořádně umýt, opláchnout a je to, nemyslím napořád , ale na přechodnou dobu). počkej nějakou dobu, zpetej se, jestli se chce koupat, a když ne, tak neva - zkusíme to jindy. Jsou věci mezi nebem a zemí, který řešíme zbytečně a zbytečně z nich děláme problémy. on brečí, bojí se, ty máš nervy v pytli...zbytečně. nekoupej ho. přejde to.

zdeniii
26. led 2012

@kacka1992 to taky může být jeden z důvodů, zkus to co radí @berenika39 prostě ho nekoupejte nějakou dobu a uvidíte a nebo bych skusila fakt do té vany nebo sprchového koutu vlézt s ním, prostě mu ukázat že je to zábava...

marty2008
26. led 2012

Nase Kacka tyhle zachvaty revu mnela taky a myslim ze ji byli 2 roky a nic nepomohlo a to mnela ve vane svoje dvojce a nic.prala se snami tak sme ji myli zinkou na pracce a pak byl klid. 😉 .ted radi jak drak i hlavu si polejva a nechce z vany. 🙂

olgas
26. led 2012

@kacka1992 já třeba vyloženě po koupání nesprchuji, omláchnu ho vodou a hotovo. Ale udělej to jak radí holky, buď jenom umýt v troše vodě, nebo tou žíňkou mimo vanu, když to jinak nepůjde.

lu777
26. led 2012

@kacka1992 asi bych to nehrotila, opláchla bych ho a hotovo... za ty nervy to nestojí....
ono ho to zas přejde..

a nebo ho zkusit na něco nalákat..dát míň vody a třeba ho nechat kreslit těmi voskovkami co jsou do vany? třeba by ho to rozptýlilo....

nemá nervy z něčeho jinýho??? ono to nemusí být konkrétně z toho koupání, může mít stres třeba z něčeho v rodině nebo byla nějaká změna, hlídání něco se událo a může se to projevovat třeba tímhle....
my takhle při stresu doma měli různé potíže s jídlem, usínáním, nočníkem apod....

jinak starší se hodně bál vody, koupali ho v porodce sestřičky 2 týdny a byl vždycky pak moc uplakaný 😒 doma se bál, pomohlo pouštět pořád to samé CD s relaxačními písničkami pro miminka...
to ho roztýlilo, soustředil se hodně na to CD a už tak neplakal a postupně si zvyknul...

lu777
26. led 2012

nebo mě ještě napadají homeopatika..... ty jsou pomalu na všecko, tak určitě by se něco našlo na strach nebo přímo na strach z koupání apod....

nebo bych ho zkusila omýt jen tak v lavorku, ať si tam stoupne, koupit nějakou pěknou žínku a může se otírat sám, třeba by ho to bavilo....

weri1
26. led 2012

přesně jak píše @berenika39 nekoupej ho.....nějakou dobu, vždyť to není povinnost ne? a zkoušej se denně ptát, jestli se chce koupat, když ne, nech ho být a otři ho jen žínkou.

kacka1992
autor
27. led 2012

@berenika39
@marty2008
@lu777
@weri1 No tak dekuju vsem.. Asi radsi skusime tu zinku protoze todle se neda ydrzet sem vzdycky nevní co jse tam deje ☹ no my zadny pastelky nemame do vany a ani nevím kde se to kupuje ale mozna by to byl dobrej napad🙂) on si rad maluje.. No zmena stehovaly jsme se tedka cca tak pul roku... Jako s pritelem a Filipkem...

marty2008
27. led 2012

Na ty pastelky bacha mi je mame a barvý vodu uz sem musela nekolikrat mnenit vodu jak jeceli ze je tam eéé 😉

jimmy1
27. led 2012

@kacka1992 Ahoj 🙂 máme úplně stejný problém 😉
jenom se zmínilo slovo koupání, nebo se táta vyslíknul jen do trenek, tak hysterák jako blázen, brečí, třepe se, volá "Koupat nemusíme". Já na nervy, táta na nervy, dítě hysterický ☹
Tak jsme prostě nějakou dobu (3 měsíce?) každý den večer jen vzali do umyvadla, umyli hlavně potřebné partie. To šlo úúúúplně v pohodě. Vždycky říká "umyvadle jo, koupat ne". Jednou za týden nebo dýl, prostě jak to bylo už neúnosné, tak do sprcháče (vanu nemáme) do vaničky nebo do kyblíku, přetrpět hysterák a umýt vlasy. Martínek volá "Hotovo, hotovo" no prostě masakr.
Pořád vysvětlujeme, říkáme, že se musí občas vykoupat celej, že vlásky taky potřebují umýt, že je to zábava se koupat... bla bla bla...
A minulý týden najednou zlom 😵 na začátku sice pláč, ale pak seděl ve vaničce a hrál si s lodičkou, konvičkou a kačenkou!!! Nepustili jsme ale vůbec sprchu!!! vlásky jsme opláchnuli mističkou s vodou a všichni jsme to přežili bez úhony 😵 A byl na sebe pak táááák pyšnej, že to zvládnul 🙂 říkal "koupali, Martínke hrál s konvičkou, plakal trošičku" 😵
Přeju pevné nervy a ať se vám to podaří nějak uvést do přijatelného stavu 😵
Teď (dneska nebo zítra) nás čeká koupačka znovu (čekám na tátu radši) a uvidíme 🙂 Dám pak vědět 😉

kacka1992
autor
27. led 2012

@jimmy1 No my to mame uplne stejne ten rev a tak,je to des... No my ho taky budem mit zinkou a proste jednou zacas to bude muset zvladnou a taky chci skusit koupit ty voskovky do vany to si myslím ze by ho bavilo,ale nevim kde.. No dneska se dem podivat do mesta tak se tam nekde mrknem.. 🙂 No my to mameuplne stejne jako vy akorat nam do toho jeste krici nechci a dobry..?

martaska78
27. led 2012

Já měla "hysterickýho" synka, hlavně když jsme sprchovali hlavu od šamponu, potom pomohlo, že si přes oči dávál žínku a řev ustal. Malou jsem sprchovala od malinka i přes hlavu, řehtali jsme se u toho, jak je to super a ta problémy nedělá 😉 , Zkus ať si něco dá na oči (plínku, žínku, ručník), možná bude mít lepší pocit, u nás to zabralo 😀

reynocek
27. led 2012

@kacka1992 Ahoj ... já jen info k těm voskovkám do vody. Kdyby jsi je nikde nesehnala, my je kupovaly v Popronu (www.popron.cz).

kacka1992
autor
27. led 2012

@martaska78 Jo stou zinkou to skusím🙂
@reynocek dekuju hned na to mrknu 🙂

kacka1992
autor
27. led 2012

@reynocek jsem hledala v koupani a nikde je nemuz najit:(