Ekzém (foto) - víte, co to je?

jituska91
9. led 2019

Ahoj holky, malé (9 m) se udělal v oblasti plínky ekzém. Myslela jsem, že je jen zapařená, ale má to i na zádech - tam, kde končí plína. Ke všemu už to má i na ručičce - je to hrubý na dotek a na pohled rudý a oschlý. Mám strach :( Nevíte někdo, co to je? Přikládám foto ručičky.

Předem děkuju ❤️

sudylichozrout
9. led 2019

@jituska91 holky to maji obcas taky, i mne se to obcas nekdy objevi na ruce. Nikdy to neni tak velke jako na fotce, ale znam to. Nevim, co to je, nikdy jsem to nastesti nemusela resit s dr., ale pomaha nam promastovani (Indulona, vazelina...) a Bepanthen. Vetsinou je to do par dnu pryc a pak je klidne pul roku klid.

vikinkav
9. led 2019

@jituska91 zkus pokud mas fb skupinu svet non toxic, je tam spousta zajimavych informaci o koznich potizich a jejich reseni.

gruyerre
9. led 2019

@jituska91 Nemusíš mít strach, je to exem, jak píšeš. Mazej ji třeba excipialem a nepoužívejte při koupání kosmetiku. Nezmenili jste práci prášek? Chce to něco hodně setrneho, přírodního. Z toho to být může. Nebo nejí moc sladkého?

jituska91
autor
9. led 2019

@sudylichozrout Dekuju moc! To jsem rada, ze to mivaj i ostatni a ze to mizi :D koupim neco na to promazani, snad to brzo pomuze 🙂

jituska91
autor
9. led 2019

@vikinkav Parada, jdu se tam pridat, moc dekuju! 🙂

jituska91
autor
9. led 2019

@gruyerre Ja mam na excipial alergii, tak mam z nej strach trochu :D ale zkusim neco mastnyho, treba ten Bepanthen.. Praci prasek ma prave porad stejnej a co se tyce jidla, je hlavne kojena, prikrmy zatim odmita a ma vzdy jen par lzicek, tak si rikam, ze leda mozna neco v me strave? Ale taky mi prijde, ze nic novyho jsem do stravy nezaradila.. jim porad stejne, jako v dobach, kdy to nemela. Jeste me napadlo, jestli to treba neni nejakou slozkou tech plin, treba lepidlem.. ale to zas nevysvetluje tu ruku 🤔😅

kittyy17
9. led 2019

Atopický exém. Chce to mazat a mazat. Něčím mastným, krém na opruzeniny v žádném případě. Excipial je dobrý spíš jako prevence, když nahmatás při hlazení suché místo, které se barevně neliší od zbytku. tohle už chce kortikoid, běž na kožní, bude mít pokoj za dva dny, a předepíše super krém Lipobase. Zarudlá kůže je zánět, léčí se hůř.
Nebo zkus dětský krém na obličej do mrazu, Nivea nebo Weleda

jituska91
autor
9. led 2019

@kittyy17 Mockrat dekuju za informace! 🙂 Asi zitra radsi rovnou vyrazim k te doktorce.. kez by to slo bez tech kortikoidu..

petramana
9. led 2019

je to atopicky ekzem ☹️

jennyska
9. led 2019

Ahoj @jituska91 zkus se optat v naší Poradně o ekzémech a jiných dermatitidách Pavly, která Ti ráda poradí a odpoví https://www.modrykonik.cz/forum/category/poradn... . Pavla se svými bohatými zkušenostmi právě v oblasti ekzémů, dermatitíd aj. Ti velmi ráda poradí 🙂

Poradny jsou u nás zdarma a anonymní, takže je můžeš využívat kdykoli.

Měj se fajn 🙂
Jennyska
Modrý koník team

jennyska
9. led 2019

@jituska91 A neboj se, bez kortikoidů to určitě půjde 🙂 Jen je potřeba nastavit správné "mazáníčko" i "papáníčko". Přeji mnoho zdaru!

pribylovapetra
9. led 2019

@jituska91 je to kvasinka (vlastni zkusenost), hlavne toto nemazte,jinak se to rozleze. vysuste to zinkovou masti. na kortikoidy toto 100% neni, ale doktorka vam je pravděpodobně predepise. jinak musite upravit stravu a bud tady na konikovi pohledat stranky o atopickem ekzemu a kvasinkove infekci,tak je to super popsane a je tu i poradna nebo pak ten svet non toxic

kittyy17
9. led 2019

@jituska91 neboj se kortikoidů, není to žádná hrůza. Najdi si kožního lékaře podle hodnocení, my jsme dostali lehoucky kortikoid naředěny v lékárně nějakým krémem. Mazala jsem tři dny, pak zmizelo zarudnutí a mazala jsem každý druhý den, pak každý třetí den, vždy na noc. A ráno tím Lipobase, ten je úžasný. Teď po roce už kortikoidy nepotřebuje vůbec a když objevíme suchou hrubou kůži, okamžitě mažu Lipobase...
Naše dětská si taky myslela, že je to kvasinka, a dala mi na to imazol. Bylo to horší, rozlezlo se to i na hrudník.
Bez určitě na kožní, netrap to dítě nějakým zkoušením masticek, když může mít pokoj za tři dny...

dvojka
9. led 2019

@kittyy17 nemyslim si, že právě kortikoidy jsou hned zapotřebí, ale dneska s oblibou někteří kožaři tyto zázračně masti velmi často používají. My jsme taky v rukou takoveho byli a už nikdy více.

@jituska91 U nás se teda hodně osvědčila linola fett a kortikoidy třeba nebyly 🙂, později na promaštění Lipobase repair pomohl obnovit kožní barieru, ale u těch ekzemu to někdy bývá běh na delší trat. Určitě bych neváhala nahlídnout na ten odkaz co ti sem dala jennyska

zuzzik82
9. led 2019

@jituska91 u nas na neco podobneho zabralo na radu kamaradky telove mleko Dexeryl. Doktorka nam predepsala Linolu apod, ale to nefungovalo. Zasla bych ale na kozni, podobne vypada i impetigo, to jsem mela ja, a to bez atb masticky nezmizi.

jituska91
autor
10. led 2019

@petramana Toho jsem se bála.. děkuju za odpoved 🌷

jituska91
autor
10. led 2019

@jennyska Jee mockrat dekuju! 💕 Pred chvili jsem napsala. To je skvely, ze tu jsou primo takovyhle poradny! 🙏🏻✨

jituska91
autor
10. led 2019

@jennyska Dcera toho zatim moc neji, takze to papanicko asi ted hlavne u me, ze? 😁 (je kojena). Jinak dekuju za odpoved 🌷😊

jituska91
autor
10. led 2019

@pribylovapetra My uz prave zkouseli Sudocrem, ale ten nezabral..doktorka nam ho doporucila v dobe, kdy to jeste vypadalo jako opruzenina.

jituska91
autor
10. led 2019

@kittyy17 Moc dekuju za odpoved, moc rada slysim, ze u vas je to uz dobre a staci jen prevence 😊 Snad to u nas bude stejne 🙏🏻

jituska91
autor
10. led 2019

@dvojka Dekuju moc za cenny rady! 💕 na ten krem kouknu. A ten odkaz je super, vubec jsem netusila, ze je tu na to primo takova poradna ☺️✨

jituska91
autor
10. led 2019

@zuzzik82 Dekuju moc, kouknu na ten Dexeryl 😊👍🏻🌷

jennyska
10. led 2019

Ano @jituska91, jestli je kojená, tak hlavně u Tebe. Tam si myslím, že Pavla poradí i probiotika (pakliže to bude ekzém), protože celkem dobře zabírají a jsou při ekzeémech zázrakem (vlastní zkušenost - dítě s AE, kojené i odstavené). Nicméně během kojení by to omezení ve stravě nemělo znamenat drsný detox, ale spíše jít na to postupně, eliminovat potraviny a sledovat ekzém 🙂 Já to vzala zkraje dost hrr a teda bylo mi místy dost slabo - proto jsem musela např. navýšit sacharidy atd. Nicméně, Pavla Ti určitě velmi dobře poradí 🙂 Držím palce!

pribylovapetra
10. led 2019

@jituska91 sudokrem ne,ten synovi taky nesedl. zinkovku treba herbacos z lekarny

jituska91
autor
18. led 2019

Mockrát děkuju všem! Dceři už ekzém skoro úplně zmizel! Mám šílenou radost! Děkuju ❤️
Co jsem nakonec udělala?
- vyměnila pleny (místo Dada teď máme Bio DM)
- vynechala jsem mléko, lepek, vejce a cukr (je skoro plnně kojená)
- detoxikovala jsem pračku a nahradila prací a uklízecí prostředky netoxickýma (Sonnet)
- začala jsem brát probiotika
- mažu zinkovou mastí + zinkovou mastí s propolisem od firmy Včelařství Horákovi
- koupu dceru v dubové kůře jednou za dva dny
- místo vlhčených ubrousků otírám při přebalování buničinou namočenou v dubové kůře

Nevím, co z toho zabralo nejvíc, možná kombinace všeho. V kaźdým případě jsem šíleně šťastná, že už se dcera netrápí ☺️

-