Energetická spotřeba se počítá podle věku nebo váhy?

mami29
16. lis 2011

Holky chci se zeptat, mam 3mesicni miminko s delkou a vahou pul rocniho miminka. Zacal se mi v noci casto budit hlady ( cca po 2hodinach). Staci mu jeste moje mliko na jeho vahu. S vahovymi prirustky nemame problem. Chci jeste mesic vydrzet nez zacnu alespon s kousickem kase na noc.

brisalek
16. lis 2011

Nektery dr. rika, ze jak prekroci 6kg nemusi mu kojeni stacit. Dcera se narodila 3950g, ve 3 mesicich uz mela 7,3kg a zacala se v noci silene budit . Dr. mi furt rikala, ze je"tlusta" a ze hlady to neni, ale ja myslim, ze bylo. Kojila jsem plne az do 6 mesicu kdy mela 9,3kg, ale vstavali jsme v noci kdy spala od 22 do 5h asi 6-10x. Takze dneska pri vaze okolo 7kg bych zacala prikrmovat UM at si kazdy rika co chce.A protoze dcera flasku vubec ve trech mesicich uz nechtela vzit do pusy chtela jen prso, tak bych urcite uz od narozeni sem tam mezi kojeni zaradila piti s flasky odstrikaneho mlika.

Spotreba urcite podle vahy!

pani_haf
16. lis 2011

Ahoj, já myslím, že pokud jsi ochotná vydržet to noční vstávání, tak bych ještě příkrm v podobě kaše nedávala. Ani UM, je to škoda. Můj syn byl kojený do 21. měsícea od narození se v noci X krát budil, kaše nepomohla, ba naopak, břicho měl jak balón a budil se stejně. Záeží na tobě, jak to cítíš 🙂

giselka
16. lis 2011

Ahoj, může to být růstový spurt, ten bývá kolem 3. a pak ještě 6. měsíce. Za pár dní by se to mělo spravit samo 😉

llluckaaa
16. lis 2011

Zkus se zavedením příkrmů vydržet až do půl roku. Škoda odbourávat kojení tak brzy. Třeba se nebudí hlady ale z jiného důvodu. Moje devítiměsíční se v noci taky budí hrozně často, ale přes den jí pěkně a taky dobře přibírá, takže v noci najíst nedostává.

pajapoj
16. lis 2011

Taky se přikláním k tomu spurtu. Náš malej měl 6 kilo v 6ti týdnech a plně kojenej byl do půl roku (to měl 8,5 kg). Teda týden před půl rokem jsem začla dávat večer po kojení na dokrmení kašičku v domění, že časté noční buzení zmizí a ono nezmizelo. Je to o zvyku toho mimča. Příkrm bych neunáhlovala a vydržela kojit 😉
takovýhle spurty jsme taky měli, kolem 6 týdnů a pak v tom 3. měsíci a opravdu se to upravilo snad do 5ti dnů max. týdne. A nemá třeba jen žízeň, nemáte v ložnici moc teplo?

coxa
17. lis 2011

naprosto souhlasím s @pajapoj jak kdybych to psala já - od začátku do konce 🙂

helcenka
17. lis 2011

Já myslím, že je škoda začít malýho přikrmovat. U syna jsem začala přikrmovat až po půl roce, to už byl teda na UM. V půl roce měl skoro 9 kilo.
Dcera byla teď plně kojená do 5,5 měsíce, pak jsme začali dávat jednou denně zeleninku, protože jsme měli problémy s kakaním, ale kdyby tyhle problémy nebyly, tak bych ji plně kojila do půl roku, možná déle. Teď se taky budí různě, někdy je to 10x, jindy 6x, taky se nám stalo, že vstávala jen 4x. Hlady to určitě nebude, spíš se chce "přitulit" k prsu nebo má žízeň. A kašičku jsme taky asi před týdnem začali dávat, protože je to jediný příkrm, teda kromě ovocno-zeleninové svačinky, který si vezme. A noční buzení máme stále stejné...
Dcera teda nepřibírá tak rychle jako syn, v půl roce měla 7,1 kg, přibírá pomaleji, ale hlad nemá, myslela jsem si to, tak jsem ji kojila víc a ona mi pak pořádně blindila, protože byla "přepitá".