Estivillova metoda. Máte zkušenost?

kopcik
11. říj 2008

ahoj máte některá zkušenost s touto metodou uspávání? už jsem docela zoufalá, protože malý - budou mu 3 měsíce - míval večer koliku a uspávali jsme ho proto na rukách. teď si na to zvykl a sám už neusne. jedině v kočárku. ještě se to dá, nevadí mi to zase tak moc, ale byla bych ráda, aby začal usínat sám, protože nosit dítě třeba v sedmi měsících a uspávat ho... asi to nebude sranda. a taky pár posledních dnů kolem toho uspávání tolik nadělá.... když ví, že si ho beru a dám mu cumlík do pusy, tak začne křičet a svíjet se i když je tak unavený, že tak tak udrží oči otevřené. ale nevím, jestli by na něj ta metoda fungovala, protože je hrozně tvrdohlavý a má výdrž. párkrát jsem ho dala do postýlky a křičel půl hodiny v kuse aniž by trošku polevil...

sisinka74
26. lis 2016

Nejlepší metoda pro ty co nechápou, vrazit na týden dítě těch, co už melou z posledního DDDDD

1kristyna22
26. lis 2016

@sisinka74 já mám hrozně náročný dítě, a jsem s ním už 11 měsíců 24 hodin denně. Ještě ho nikdo ani hodinu nehlídal. Nespí beze mě ani minutu, ani přes den. Do půl roku ho šíleně trápilo bříško, takže si na to prostě navykl, kojen na požádání i v noci. Uspávám klidně na ruce (11 kg). Nesčetněkrát jsem byla vyčerpaná. A přesto to nechápu. Protože třeba mě by brečící dítě v postýlce hodilo do stavu totálního selhání.

Ale pokud to někdo dělá a nemá výčitky a je přesvědčen, že dělá pro své dítě to nejlepší, tak budiž. Je to jeho věc. Ale snad nějaká maminka co si přečte tuto diskuzi od toho upustí, nebude poslouchat okolí, ale své srdce.

astyna
26. lis 2016

Tak synovi je rok a separační úzkostí netrpěl. Možná za to může to, že byl od 3. měsíce do cca 8.měsíce téměř pořád nošen, bylo to lepší, než táhat kočárek 🙂 Nebo jeho povaha, nebo kombinace obojího, těžko říct...

1kristyna22
26. lis 2016

@astyna ono se říká, že hodně kontaktu separační úzkost zmírňuje to je fakt 🙂

astyna
26. lis 2016

1kristyna22

Mě zase zasela brouka do hlavy diskuze, že je to zvláštní...Ale je to spokojený akční chlapeček. Když jdu na záchod, zavřu dveře, hlídá, dokud nevyjdu 🙂

dokument
26. lis 2016

Tak následků jsem si žádných nevšimla. Je ještě malej. Kolíky nemival, tak myslím, ze trochu knourani mu neublížil o. To mu víc ubližuje, když se s manželem hadáme. Vidím, ze to prožívá 😕

pajula123
26. lis 2016

@sisinka74 tak ono jsou i jine zpusoby...kdyz jsme zacali mit problemy se spanim my (nad ramec obvykle casteho buzeni na kojeni),nechala jsem nam namichat bachovky a bylo. Homeopatika na miru by take mohli pomoct. Cokoliv,jen ne vyrvat.

agneszka
26. lis 2016

wahu...dekuji ...ja na ně nejsem ,ale sama..mam manzela ,ktery vstava,krmi,uklizi,vaři,nosi,chová,koupe a proste delame vse společne..od narozeni holek...k tomu chodi do prace a také hlida ,kdyz pracovat chci ja...nastesti ja makam doma...ale jen lehce,cca rok . Šiji oblečky pro děti😂😂😂 ,abych si odpočinula a nabrala silu

sisinka74
26. lis 2016

Neříkej??? Věř mi, že až budeš mít náročné dítě tak, jako jsem měla já, tak vůbec nebudeš mít ani možnost otevřít tyhle stránky a už vůbec ne takhle dlouhosáhle diskutovat DDDD

astyna
26. lis 2016

@agneszka

Já jsem si zase začala psát deník se všemi možnými srandovními situacemi s mým malým rarachem. Manžel šaškuje, že to v jeho 18 letech vydáme a jeden výtisk mu věnujeme :o)

PS: já jsem se sem poprvé - na moníka - dostala v 5. měsíci syna, do té doby to byl neskutečný kolotoč...

agneszka
26. lis 2016

astyna..ja psala neco podobneho synovi,ale jen chvili jak byl malicky a v disoelosti jsem mu to predala..byl prekvapeny a libilo se m u to

1kristyna22
27. lis 2016

Není pravda, že ten kdo má náročné dítě tak nemá čas na diskuze. Já například, když malýho uspim v nosítku nebo na sobě, tak právě můžu mít maximálně mobil v ruce a jinak nic.
A tohle je diskuze o vyřváni a ne o tom jak má kdo náročné dítě. I tak má to náročné dítě důvod proč brečí. I třeba dlouhodobý. A nemůže mluvit. A nemyslím si, že když je dítě půl roku náročné a já mu jeste přidám tím, že ho v tom nechám, že by si najednou důvod jeho náročnosti rozplynul???? To asi ne. Syn třeba nemohl spát kvůli prdum a bolesti břicha a nebo jsem si třeba mohla říct, že to jen hraje a nechat ho vyřvat. Třeba by už spal celou noc. A kdyby ne tak by se třeba jen prevaloval ale aspoň bych se vyspala 😁 nevěřím že by se rvanim dlouhodobé bolení briska vyřešilo.
Nebo to když chce dítě kontakt. Tak tim ze mu ho odepřu a naučím že v noci nebude, tak potřeba kontaktu nezmizí, jen ji to dítě potlačí.

sisinka74
27. lis 2016

To se teda pleteš, to má s náročnosti hodně společného. Když moje dítě nebude náročné, ani o téhle metodě uvažovat nebudu. Ale pokud za 4 měsíce zhubneš 13 kilo, začneš dvojitě vidět a hučet ti v pravém uchu, lítáš po vyšetřeních, samozřejmě s děckem, protože nemáš hlídání a lékaři mají podezření na nádorv hlavě..... Bolesti v kyčlích a kloubech a záda, to ani nepočítám, tak na nějakého Modrého konínka nemáš vůbec čas, myšlenky a už ani chuť tady dávat nějaké odkazy a už vůbec vykřikovat, že ty máš prostě náročné dítě, protože má prdy?????
Moje dítě bylo náročné v tom, že se prostě chtělo JEN nosit. V šátku ale řvala. Chtěla být na mě a abych pochodovala. Tak jsem chovala 4 a půl měsíce a pak ze zdravotních důvodu jednoho krásného dne dopochodovala. Byl nejvyšší čas. Zřejmě bych se utopila ve vaně.
Nebylo to příjemné zahájit tuhle metodu, ale kdybych věděla, jak to pomůže, udělala bych to už dávno. Nemůžeš se na vše dívat jen černobíle. Ty si možná myslíš, že to máš těžké, ale věř mi, že zřejmě nemáš a nepřesvědčíš mě. A tím ukončuji diskuzi ze své strany, protože ty mi určitě zase napíšeš 150 argumentů, bohužel, já dodnes na takové diskuze nemám moc času. Takže se tímto loučím a holky, vy, co jste měly opravdu vážné důvody k tomu, nechat dítě vybrečet, vůbec se tím netrapte. Každá máme jiné dítě a každá jsme jinak stavěna jak fyzicky, tak psychicky. Hlavně nečtěte chytré knížky a nechoďte se radit tady, Řídit se svým instinktem je nejlepší.

1kristyna22
27. lis 2016

@sisinka74 ale to ty taky nemůžeš tvrdit, jaké to já mám nebo ne. A jen proto, že někdo nemá přesně to co ty, to nemůže mít náročné? Tuhle metodu dělají maminky běžně, když chtějí naučit dítě spát, to si uvědom! Si opravdu myslíš, že tohle dělají jen maminky, které mají podezření na nádor v hlavě? Fakt zbytečný tohle. Absolutně jsi to nepochopila.

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

1kristyna22
27. lis 2016

A napíšeš, že není náročné, když má dítě jen prdy? Viděla jsi někdy dítě s kolikami? Od toho se odvíjí celej první půlrok jeho života (i když i ted to občas má), když nepochoduješ a nehoupeš i v noci, tak řve a když ho nechceš nechat řvát, tak to prostě děláš. I když jsem na to dítě úplně sama, tak to prostě vždycky nějak šlo. Tak mi tady nikdo nebude tvrdit jaký já to mám nebo nemám. Můj názor je, že by mě nic nedonutilo to udělat, moje dítě je pro mě všechno. Nevím zda je to dobře, ale mám to tak. Ahoj.

ladyhacek
9. pro 2016

@pajula123 namíchat bachovky? Můžu se zeptat co to je? A jak to pomáhá ? 🙂

Někdy mám už fakt chuť o dát do té postýlky ať se vyřve > ale jak ho znám tak by možná řval celou noc . Uspávání už jsme vychytali - nechám ho ve vaně chvilinku déle > stejěn při vyndávání pořád řval > voda je už hodnš vlažné a chce z ní sám pak zabalím a dám flašku a on usne 🙂. Ale i ve 20m se stále v noci budí 2x-3x > když je dobrá noc - o špatné psát snad ani nebudu. Chce pít - dostane čaj (zkoušela jsem i UM koelm půlnoci) a neusne beze mě - chce mě. Manžel je proti spaní v naší posteli, ale na dnešek jsem ho tam nechali - sejně se budil a ještě se roztáhnul tak, že jsme se s manželem nevyspali.
Spí sám ve svém pokojíčku a ve velké posteli v postýlce nám řval tak ho asi od 7m usávám na velké posteli a nechávám tam - do roka byla matrace na zemi aby nespadnul, teď už umí slézt, vylézt a nepadá 🙂.

Je tady někdo kdo praktikoval tuto metodu na ,,velké dítě´´ pomohlo to se odpoutat od matky a by spal cellou noc? Příští rok nastupuji do práce a opravdu ráda bych se vyspala a už nevím co. Nechce se mi ho nechat brečet je mi ho líto, ale pravdou je, že někdy už nemůžu a na tuto metodu si vzpomenu 🙂

astyna
9. pro 2016

Holky, já, když tadu čtu, jak si holky stěžují a pak kouknu na jejich příspěvky a hlavně četnost, tak mám vážné pochybnosti 😀

astyna
9. pro 2016

Některé dítě je řvoun, jiné ubrečené, nosivé až příliš...V našem paneláku jsem zažila všechny alternativy. Z pohledu souseda byla nejhorší uřvané dítě - ten ultrazvuk, kterým čestoval sousedy několik měsíců v kuse - to trhalo až srdce. Nehledě na to, když jsem jeho matku potkala ve výtahu s tím mým kliďasem.

Tady se nedohodnete, matka - která je se svým dítětem jen sama, to samozřejmě vidí jinak, než matka, která má kolem sebe zástup příbuzenstva nebo podporujícího manžela. To může být jedno dítě, ale X možných názorů.

Já mám syna teda zlatíčko - čitelný odmalička, mne si oči = chce spát, dělá am am = chce jíst, táhá si za tepláky = vyměnit plenku, donese autíčko = chce si hrát atd. Pro mě brnkačka. Hlídala ho tchýně - hrůza, prý byl jak divočák, neposedí, nepohraje si. Pro mě klasika, že ho mám pořád za patama, ale mě to nevadí, on je hyperaktiv po mě. Já taky dělám víc aktivit najednou, např. nyní píšu sem, do toho poslouchám televizi, mobil na hlasitý odposlech a řeším se šéfovou dnešní statistiky 😀 1 dítě = X názorů. Pro někoho je dítě středobod světa, někdo chce dělat i něco jiného a už jsou tu problémy...

1kristyna22
9. pro 2016

@astyna 😂 to je opravdu měřítko. syn má už skoro rok, takže si i sám hraje občas. A předtím, když jsem s ním šlapala v nosítku aby se vyspal, tak mobil je to jediné co jsem u toho mohla dělat.
třeba ted mi usnul u prsa a spí mi na levé ruce.
jsou různé názory ale nechat křičet miminko je poškozování. o tom se nedá diskutovat.

astyna
9. pro 2016

@1kristyna22

Ono když budeš mít manžela, který povozí venku, umí nakrmit a nebojí se přebalení, není problém nic 🙂 On člověk může mít kolem sebe plno lidí, ale přitom být sám...Ne každá matka bere mateřství jako svůj Olymp. Já svého chlapečka zbožňuju, ale ráda se angažuju i jinak. Nikdy jsem neuměla šetřit, takže musím víc vydělat.

Cítíš se poškozená? já ne, a to mě máma nechávala vyřvat běžně.

1kristyna22
9. pro 2016

@astyna já věřím, že kdybych chlapa měla, že to bude jinak, ale názor na tyto věci bych nezměnila. uvidíme jak to půjde dál, zatím se máme fajn. ale až mi skončí rodičák, tak jsem zvědavá s prací, jak ho budu vyzvedávat a tak. ... to bude bez chlapa na prd

@ladyhacek ztratí v tebe důvěru, tím že ho necháš vyřvat neodstraníš tu potřebu tvé blízkosti, kterou chce, jen ho donutíš aby si ji řešil sám, protože zjistí že at řve sebevíc tak ty nereaguješ. můj názor.

dokument
9. pro 2016

@ladyhacek no, on je na to jeste malej, jeste ti asi nebude spat celou noc. Nas zacal spat celou noc az ted, kolem tech 3 let. A to ne kazdou noc. A co vim, tak to tak ma vetsina deti. Vsechny urcite ne, ale hodne deti jo. S tim nic neudelas asi. On se treba vzbudi, sedne si na postel, chvili kouka a zase spadne do perin a spi dal. Nekdy se probere vic a vola me. A tak 🙂

pajula123
9. pro 2016

@ladyhacek Ja to neumim vysvetlit 🙂 michala nam je na miru pani Lida,pise i tady na MK. Povidani o bachovkach ma na svem webu:
http://bachovkypraha.cz/co-jsou-bachovky/

pajula123
9. pro 2016

@ladyhacek predtim jsme meli dlouhe na nervy uspavani,ted je to vyrazne lepsi,i kdyz mu rostou zuby. Beru ja i maly-taky jsem mela problem spat.

ladyhacek
9. pro 2016

@pajula123 děkuji a myslíš že by pomohli aby spal celou noc, spíš mě na ty nervy 🙂. Nám se už podařilo vychytat uspávání - dokonce dnes mě odstrčil a´t jdu z postele aby se mohl uvelebit - dřív jsem tam s ním ležele teď jsem tedy seděla u postele. v 19h koupeme a v 19:30 spal 🙂 hodně pomohla ta vana a ten pevný režim co jedeme 2m

pajula123
9. pro 2016

@ladyhacek to nevim 🙂 nas taky nespi celou noc,budi se na kojeni.

alicesky
9. pro 2016

Tedy chápu to zoufalství, ale "nechat vyplakat" - ??? Píšete že se svíjí, nemá stále koliku? Kolem tří měsíců koliky prý vrcholí, naše holčička trpěla opravdu hodně a některé dny skoro proplakala, někdy jsem plakala s ní ze zoufalství. Přijde mi normální že malé miminko neusne samo, vždyť bylo naprostou většinu své existence v nepřerušeném kontaktu - a také metabolismus není schopen vydržet 7-8 ( i 6) hodin bez příjmu potravy a vylučování. Vím, že to je strašné, ale zkusila bych vydržet a zangažovat nějakou pomoc třeba přes den, abyste si odpočinula. Ranné vazby formují celý život člověka, a nejisté citové vazby (které Estivilova metoda a jí podobné vytváří) nejsou zrovna dar. Hodně štěstí.

novissova
16. led 2018

Ahojky, obnovuji toto téma. Zajímalo by mě, kdo jste zkoušel tuto metodu, zda ji aplikovat pouze na noční spaní, nebo je možné ji dělat vždy, tzn.i při dopoledním spánku?

mecki
14. lis 2018

@novissova I když už vám to asi nepomůže, my používali i při denním spánku

maximaty
14. lis 2018

Pročetla jsem i starší příspěvky, a pořád a znova se nepřestávám divit, že pořád ještě existují lidi kteří toto obhajují a praktikují. Malého jsem první dva roky pronosila, spal se mnou v posteli a teď u druhého to nebude jinak. S tím rozdílem že tenkrát jsem na něj byla opravdu sama. Ted jsme na to dva, a ani jeden z nás si nedovede představit nechat plačící dítě. Fuj.... vždyť to je tak krátké období v našem životě, kdy nás ty děti tak intenzivně potřebují, a pro ně jsme celý svět... prvorozenemu je 12, strašně to letí a ač je hodně kontaktní dítě, už mě vlastně nepotřebuje... A jak ráda bych ty časy vrátila, kdy mě potřeboval... ač byl nošené dítě, kdy mi tolik lidí rikalo že bude nesoběstačný zavislak, nic t toho není pravda . Právě naopak. Je odjakživa sebevědomý kluk, školka, škola, kroužky, tábory, nic není problém. A ty první dva roky jeho života, kdy jsem s ním byla 24hodin denně a věnovala mu všechnu energii, byly NAKONEC to nejkrásnější období.