Existují mimina, kterým se nošení v šátku nelíbí?

dalmationka
31. pro 2009

Už v těhotenství jsem zainvestovala a koupila jsem si šátek na nošení miminek. Krásně jsem si malovala, jak je to pozitivní nosit mimi u sebe. Když se malej narodil, uvázala jsem si doma kolíbku a strčila ho tam. Chvíli tam vydržel a nebrečel. Pak trošku povyrostl a asi tam měl málo místa a začal se vzpouzet, vůbec se mu to nelíbilo. Tak asi za měsíc jsem ho zkoušela uvázat vertikálně se zajištěnou hlavičkou, ale začal brečet. Myslíte, že mám nějakou naději, až malý povyroste a udrží si hlavičku sám, že se mu v tom šátku bude líbit? Říkám si, až uvidí víc věcí kolem sebe... snad by si mohl nechat říct časem. Máte s tím nějaké zkušenosti? Nebo si mám ten šátek schovat pro další miminko? 😅

mayerka
31. pro 2009

ahoj, taky jsem koupila šátek v domnění, že Jára bude blahem bez sebe 🙂 Vydržel maximálně 10 minut, zkoušela jsem to i později, když už byl větší, a rekord byl tak 2 minuty... Šátek prostě neměl rád..

mayerka
31. pro 2009

Myslím, že u Járy je to proto, že je takovej živější a v šátku nemá možnost se tak hýbat. Nosím na ruce, on po mě šplhá, vrtí se a přetáčí, vypadá to, jako když tahám pytel plnej blech.. 😝

musko
31. pro 2009

dalmationka, može byť, ale ja by som to skúšala ďalej. My sme zas kúpili Manducu a už je aj preč - tam Marek byť nechce, zato v šátku je spokojný. Dávam ho tam hlavne, keď je unavený a nevie zabrať - zaspí a spí aj 3 hodky a ja v pohode vyžehlím, alebo idem von...... Každé dieťa je ale iné.

kubaka
31. pro 2009

určitě je - jsou děti, co mají rády volnost a - je to náturou a temperamentem. Můj v nosítku taky nevydržel, přišel si omezovaný, vzpouzel se. Ani jsem to pak už nezkoušela. Myslím, že to nelámej přes koleno a manducu prodej. Když mu stačí ležet v košíku, za chvíli bude na zemi mezi hračkama.... Nevidím důvod, proč jim nutit nošení, když se jim to nelíbí. Když mu stačíš na dosah a na dohled, komunikace mezi vámi nevázne - není nic lepšího. 🙂

bera28
31. pro 2009

Rozhodně existují. Mně každý šátek doporučoval, prostože mám extrémní nedonošence, tak aby byli co nejvíc u mě a užívali si, ale oni si to fakt neužívali. Vůbec se jim to nelíbilo, tak šel šátek z domu.

dalmationka
autor
31. pro 2009

Jenom se utvrzuju v tom, jak je každý dítě jiný. Určitě ho nutit nebudu 🙂 Když se mu to nelíbí.

dont_speak
31. pro 2009

My šátek máme a taky jsme ho u prvního syna nevyužili. Davídek v něm byl nespokojený a vadila mu později jakákoliv jiná nosítka, co jsme ještě zkoušeli. Co si vybavuji, tak i do zavinovačky byl boj ho uvázat í😀

Druhý syn je klidnější a v nošení ať v náručí nebo v šátku si naopak užívá 🙂

barica
31. pro 2009

U nas je to podle nalady, kdyz ji spravne vystihnu, tak tam hned usne a je spokojena. Jakmile to ale nevystihnu a zrovna na noseni a spani nema naladu, tak nemam sanci, hned se vzteka a vzpouzi... Chce to zkouset a i mamina musi byt presvedcena, ze je to spravne, ditko to vyciti🙂... Ale urcite nema smysl neco lamat pres koleno, kdyz se nosit nechce, tak si alespon usetris zada🙂!

majdula
1. led 2010

Ja bych to jeste nevzdavala, je zatim malinkej, zkus to za dva mesice treba, bude to zase uplne jinej clovicek... 😉

Ja nosila prvni mesic - dva v kolibce (v satku i v babyvaku), to bylo ok, byl mrnavej a tak se nebranil a spinkal tam.

Ve tretim mesici, kdyz povyrostl a zacal cucet kolem (ale jeste malinko), tak uz ho kolibka nebavila, spis ho dost sejrila, ani se do ni uz nevesel, ale nastojato jeste sedet nemohl. Tak sel satek do skrine a cekal... Popravde, byla jsem z noseni dost zklamana.

No a vytahla jsem ho znova az tedka ve 4. mesici zaroven s nositkem (Beco) a zmena velika, prcek je nadsenej, ze vidi kolem, je videt ze se mu to moc libi. Jsem rada, ze jsem pockala a neodpiskala to.

dalmationka
autor
2. led 2010

Chci to za čas ještě vyzkoušet. Myslím, že by malej získal víc podnětů z okolí, než kdyby jen ležel. 😉

ladybird2010
4. led 2010

Ahoj, mám zkušenost s baby vakem a malé se tam nelíbilo, když jí bolelo bříško, nemohla se napínat (měli jsme často bolení), takže šlo o to vychytat správný moment. Jinak jsem od něj brzo ustoupila, protože mě s přibývající váhou miminka děsně bolela záda, Pořídila jsem klokanku perfektně polstrovanou a pevnou na zádech a jsem nadšená. Malá už má téměř 10kg a můžu jí tam nosit třeba hodinu bez bolesti zad a to je to pěkná divoška a pořád sebou háže. Moc se jí tam líbí a nikdy proti nošení neprotestovala :o). Nešlo jí nosit jen když byla velká vedra a měla jen body, zdálo se mi, že má moc omačkané nožičky, tam kde je lemovala klokanka a bála jsem se, aby nebyla odřená jak sebou pořád šije 🙂.

sisi.v
4. led 2010

určitě - třeba té mojí. šátek jsem si párkrát půjčila od kamarádky, ale malá tam nikdy nechtěla být - jakýkoli úvaz nebo měsíc sem, měsíc tam na tom nic neměnil. nesnášela jakékoli tulení, těsné chování, v zavinovačce se málem vztekla atp. - dneska si nesedne na víc než 3minuty...je to asi povahou - zato si teď s oblibou hraje na mimino a chce chovat, což předtím tak nesnášela ... tak třeba až ti povyroste 😉.

evi3
5. led 2010

ani dcéra nechcela byť v šatke ... do tých 4 mesiacov po chvíli protestu vačšinou zaspala, ale len keď sme šli na autobus alebo do obchodu, doma nie, od 4 mesiacov už protestovala zdatne, potom neskor som ju tam skúsila dať pri vešaní prádla, ale snažila sa odtiaľ vyhrabať, takže šatku som predala takmer nepoužitú ... tiež je neposeda, ako malá nebola túĺiaci typ, zato teraz sa tiež rada hrá na "mimiko", chce sa nosiť, ak si sadnem na zem, okamžite na mňa vysadne 😉

meleri
5. led 2010

ahoj,
nám se šátek taky moc neosvědčil..bud jsem to uvázala špatně že se uvolnil, nebo natěsnoa nelíbilo se mu tam...pak jsme koupili nosítko a bylo to o mnohem lepší...tak je asi pravda že některé děti mají rády spíš volnost..ale my se šátkem začali dost pozdě, nějak ve 4 měsících, popravdě si už nepamatuju.

ejcci
23. čer 2011

Ahoj,
já zatím na šátek nedám dopustit, ale 🙂 je tu vždycky ale ...Verunkce jsou jen 3 měsíce...šátek máme měsíc a spolehlivě utišil každý pláč. Používám ho k večeru, když je Veru už unavená a nejde utišit. Jen když už hystericky pláče a já po šátku šáhnu jako po poslední možnosti, tak mi třeba ještě 10min v něm pláče, ale pak usne s spí jako dudek až do dalšího kojení. Nicméně to ALE na začátku znamená, že si nejsem jistá, že to vydrží věčně, že mám počit, že se v šátku v bdělém stavu bude kroutit a že ho budeme mít jen na spaní.

myscha
24. čer 2011

Měla jsem šátek naštěstí jen půjčený, ale nelíbilo se v něm extra ani jednomu z dětí. Oba trpěli hodně na bolení břicha, tak se pořád kroutili a plakali, radši jsem je vždycky vyndala. Škoda, jinak je to bezva věc, ségřin syn třeba šátek miloval a spali v něm mnohem déle než v postýlce.

just_majka
25. kvě 2018

Tak trošku obnovím téma 🙂 Máme půjčené nosítko Tula FTG a malý se teda vůbec nechytá. Přitom je zvědavej, jsou mu dva měsíce a v náručí by se nosil klidně celou procházku, kouká na stromy, na ptáky, no vlastně na všechno 😀 A v nosítku nevydrží snad ani ty dvě minutky 😀 Škoda, myslela jsem, že ulevím zádům a přijdou mi ta nosítka celkem praktická 🙂

eithelwing
25. kvě 2018

@just_majka Doporučila bych vyzkoušet jiné nosítko. Někdy to může být i tím. Ale samozřejmě to třeba chce čas. Naše malá si oblíbila nošení zhruba v osmém měsíci. V manduce, kterou jsme měli původně, se ji moc nelíbilo. Pak jsme pořídili Kagano a tam je malá spokojená. 🙂

normalnimatka
25. kvě 2018

@just_majka jestli se v nosítku necítí ještě nejistej nebo tak... pro ty úplně malý mimča bych volila spíš šátek a až tak od 3 měsíců nejdřív (ale ideálně ještě dýl) nosítko. i kvůli držení hlavy a tak

kejt29
25. kvě 2018

Malej taky neprisel na chut nositku, ale zjistil, ze bud nositko nebo kocar, tak aspon nehulaka. Mam kibi a maly ma 7m. On by totiz nejradsi visitko aby mohl cucet dopredu. Kdyz ho nesu celem vpred chvili na rukach ani neduta.

dominikaromanova
25. kvě 2018

@just_majka, volila bych raději pro tak malé dítě šátek nebo jiné nosítko.

z190
25. kvě 2018

U nás měla Manduca stejný neúspěch... Takže všude jen s kočárkem. Zlomilo se to až okolo 10m a to tak maximálně na hoďku a musela jsem být pořád v pohybu. Teď v roce a půl už je tam v pohodě.