Extra jedlík 😃

relaxcc
5. lis 2015
Maminky..všem co tady píšete děti špatně jí. Moje dítě jí zdá se mi moc. Má 15m a bez něčeho v puse nefunguje. Dojí, vidí někoho s jídlem a okamžitě mňam,mňam...A když nedostane tak je kravál...Jsem z toho zoufalá, už raději ani před ní nejíme. Díky za všechny odpovědí.
blecha94
5. lis 2015
Moje dcera je to samé, nejím před ní ani nepiju, a když jdeme na návštěvu, kde nám dají něco na mlsání na stůl, musím mít s sebou kilo křupek, aby neječela. Jinak se vzteká a nikdo se v klidu nenají. :-N Dělá to tak od pěti měsíců a mám dojem, že je to čím dál horší. Na druhou stranu jsem vděčná, že je to tak a nemusím do ní každé sousto páčit. Sestřenice má holčičku, která odmítá cokoliv sníst a když vidím ty boje, řikám si, že zlatej náš Žrout... 😃
werunqa
5. lis 2015
Náš malej má taky 15 měsíců a je to samé..
Dcera byla taky taková, ale pak se to nějak zlomilo a teďka jí jak vrabec.
Jsem ráda,že aspoň ve školce papá hezky 😉 .
Takže dokud dítě jí,tak jen ať jí..asi to mají jako zásoby do budoucna 😃
relaxcc
autor
5. lis 2015
Já vím že bych měla být vděčná, ale aby se to s ní netáhlo dál...nechci jednou slyšet od lékařů že má nadváhu apod. Na návštěvě jí křupky nezajímají 😃 Když jí to své a ona zjistí že má někdo něco jiného, rozežraně to hodí na zem a jde škemrat ...Je mi z ní někdy stydno....Už jsem ji nechala několikrát vyřvat.po parku jsme jezdily s kraválem, v obchodě scéna, ale nezabralo to.😕 jsem z ní fakt na nic.
relaxcc
autor
5. lis 2015
@werunqa A kolik váží syn teď? Jsou stejně staří... Malá se narodila s 4.120g takže se bojím toho aby netrpěla celkově nadváhou...Já nejsem taky žádná štiplina...
werunqa
5. lis 2015
@relaxcc
To nevím,naposledy jsme byli na kontrole v 1 roce a to měl 10kg.Narodil se s 3,7kg.Já jsem hubená i můj,takže si myslím,že se pak spíš vytáhne.Dcera se narodila taky s 3,7kg a je jak opuchlá nit.samá ruka,samá noha 😃
relaxcc
autor
5. lis 2015
Tak já i manžel jsme hodně vysocí, malá taky zatím vypadá že to podědila,ale i přesto se obávám. Vím jak je to dne těžké,když dnes někdo vyčnívá z kolektivu ....Děkuji
valea
5. lis 2015
Taky máme extra jedlíka. Malé jsou 2 roky a 7 měsíců a taky bez něčeho k jídlu po ruce nedokáže existovat. Sní s chutí úplně vše. Klidně i kapky proti kašli 😃 Snažím se nabízet hodně ovoce a zeleninu. Když chci sama mlsa, nechávám si to na okamžiky, kdy spí 😃 Ale zase jsem ráda, že nemusím řešit, co jiné kamarádky, které honí dítě se lžičkou po bytě, aby aspoň něco za den snědlo.
relaxcc
autor
5. lis 2015
@valea tak to máme stéjně...Sní vážně všechno...sirupy,kapky apod.bez problému...Taky nabízím ovoce,křupky,suchary...prostě tak ať to není přeslazené a kalorické...ale stejně, když vidí něco jiného tak chce to jiné 😃 Už se zase tomu směju,ale někdy jsem fakt na nervy...Vozím jí v kočárku otočenou ode mě a ona si tu ručičku natahuje jak nějaká madam...jen ji zvedne a prohlásí!!!!! MŇAM !!!!!!!! Nebo když zrovna má chvilku kdy nejí a nehlásí se a já si dovolím otevřít balíček papírových kapesníku(což ona nevidí když je záda ke mě),ale slyší a okamžitě když slyší ten šustivý ton tak okamžitě to její !!!!MŇAM!!!!! 😃 uaaaaaaa
valea
5. lis 2015
@relaxcc Jo to my to máme už horší v tom, že jde a klidně si přisune židli ke skříni a sama si něco vezme 😃
relaxcc
autor
5. lis 2015
@valea Tak to se mám na co těšit teda 😃
jamia
5. lis 2015
Naše by taky nejradši něco pořád tlačila do hlavy, ale v 15 měsících má 9,3 kilo, takže to neřeším 😃
sonja01
5. lis 2015
@relaxcc My jsme to samé, na návštěve vypadá, že nedostal najíst, vyleze si na židli a sám si vezme ze stolu. V obchodě škemrá rohlík a cpe se, jako by od rána nejedl 🙂 Jinak je větší na svůj věk, každý si myslí, že už má dva roky, jak je velký a zatím má 20m. Říkám si, že je to lepší, než abych s doktorkou řešila, proč nechce jíst a nepřibírá 🙂
sonja01
5. lis 2015
@werunqa syn měl v roce 11,5kg a při narození 2,5kg 🙂
valea
5. lis 2015
Malá byla při narození taky drobínek - 2980g a teď ve 2 letech a 7 měsícíh je to kus ženský se 16kg a 96cm 😃
relaxcc
autor
5. lis 2015
Holky tak jsem se trochu uklidnila...😃 jen radu...dávat teda pořád něco když to vyžaduje nebo nedat ať ví že nedostane pořád...nebo nechat ať to samo odezní? Jinak malá má 15m a 12kg ..cca 82cm....v pondělí jdu k doktorce, tak jsem zvědavá zda budeme prospívat podle těch úžasných tabulek .-D
sedmiteckas
5. lis 2015
U nás je to momentálně to samé, je nám 15 měs a jíme jednou denně - pořád 🙂 v kočárku musí neustále něco žmoulat, obědu sní také hodně...postavově na to nevypadá naštěstí 🙂
m21elis
5. lis 2015
jé, taky mám žrouta, furt musí jíst, občas to vypadá, že jí mořim hladem, teď se mi osvědčily křížaly, vydržej dlouho a sou zdravý,malá se narodila 3,7 kg a bude jí rok a půl a váží 10,5 kg na 83 cm, všechno asi vyběhá, doufám, že jí to vydrží 😃
tereskacz
5. lis 2015
Hlasim se od skoro trileteho, ze se to srovna -tedy vetsinou.

Ten nas byl strasny jedlik odnarozeni, opravdu hooodne baculate mimco, ve dvou mel obri brich a druhou bradu. Kdyz uz to bylo fakt moc, musela jsem lhat, ze uz papani neni, protoze kdyz dojedl, rval, ze chce jeste, i kdyz uz si pridaval trikrat, bala jsem se, ze bude tlustej a ejhle ve trech prislo vybirave obdobi - tohle nechci, nechutna mi to, je to kyselyyyy. Nenutim ho to jist, ale nic jineho nedostane, tak se trochu srovnal. Kdyz jsou knedliky, tak nastoupi stare dobre obzerstvi, ale neni to kazdy den🙂
bartovka83
5. lis 2015
Presne tohle znam velmi duverne. Dcera od mala velky milovnik jidla. Bohuzel je na ni vse videt. Znam spoustu deti, ktere jedi mnohem vice a jsou hubeny jak lunt. My takove stesti nemame. Dnes je dceri osm a bojujeme s nadvahou. Chodime i na pravidelne kontroly, kde ji hlidaji. Stoji to stasny usili, jakmile ji neco nechci dovolit, tak strasna scena, nafoukla huba a tak pod. Dnes vidim, ze jsem to mela zaseknout vcas. Rika se, ze jak se do trech let muzete ovlivnit, jak se dite bude stravovat a ja tomu verim. Pak uz to jd velmi tezko. Velice vas chapu a rozhodne neodsuzuju, ale snazte se s tim neco udelat vcas. Pak je to moc tezke. Navic takove deti jsou pak tercem posmechu y to neni dobre. Ale zase na druhou stranu, pokud ma vase dite to stesti, ze se to na nem nepodepisuje a ma normalni vahu, tak bych to nijak dramaticky neresila. Spis pozvolna. Preji hodne stesti.
petrasipkova1
5. lis 2015
ja mam 4 mesicni holcicku a vazi uz 8,5 kilo, je jen kojena, fakt nechapu kolik chce mit v roce, ale za chvilku ji asi ani neunesu 🙂 takze ty vahy tech vasich jedliku se mi zdaji uplne krasne.
werunqa
6. lis 2015
@sonja01 Ti co mají při narození menší váhu prý přibírají rychleji 🙂
cabo
8. lis 2015
@relaxcc budte naprosto v klidu! Syn je to stejne, od narozeni. Dnes ma 16.mesicu. Pri narozeni vazil 3,95kg, v roce mel 13,4 kg a 83cm. Ze zacatku jsem to taky resila, pribiral rychle, sestra mela vzdy reci. Pak jsem si rekla kaslu na to, potrebuje to dostane to. Nedavam casto sladké, jinak zobe snad vse .....
Nasnida se, za 10 min jdu snidat ja a uz je to ham ham ham.
Nejlepsi je, kdyz jsme venku a jedeme kolem lavicky u ktere dostaval nekdy svacinku tak hned je to ham ham mnam. 😉
cabo
8. lis 2015
@petrasipkova1 tak jsem se sla podivat do prukazky a syn mel ve 4 mesicich 8,23 kg..... 😉 Kolik meri? Muj mel 69,5cm. Ale tedy byl na UM od neceleho jednoho mesice.
barulina
8. lis 2015
Ja sama mela diky jidlu v roce 15 kg.doted je jidli moje zaliba 😃 dcera je po me tez se furt cpe.alea pryc 3 roky a vazi necelych 14 kg.ta decka to vilitaji.a furt lepsi nez kdyby nejedla
tereskacz
9. lis 2015
Jsem si vzpomnela na vtipnou story 😃
Chtela jsem sveho syna naucit, ze by misto toho zrani mohl poslouchat sve brisko (to mu byly 2). Jime u stolu a ja cas od casu si pohladim brisko a reknu, jeste nemam plne brisko. Tak v polovine jidla (ackoliv jsem mela pekny hlad) jsem si pohladila brisko a rikam "ja uz mam uplne plne brisko! Uz nebudu papat"). A co na to muj zravy syn? Beze slova si prisunul muj talir, dojedl to po mne a pak dojedl to svoje" 😃 😃 😃 Jako by mu nestacilo, ze mi vzdycky sni snidani 😉

Sem začni psát odpověď...

Odešli