Extra pohyblivé miminko 🙂 Mám ho mírnit?

maminkazelvinka
2. bře 2011

Ahoj maminy náš klouček se sám otáčí z bříška na záda a opačně od 14dnů máte s tím zkušenosti?Nwevím jestli bych ho neměla trochu mírnit(balit do zavinovačky,podepírat polštáři),aby se mu třeba nekřivila páteř?už ve4dnech se sám otočil zprava doleva a od 14 dní když ho dám na bříško se za pomocí nožiček bezproblému otočí na zádíčka.Zajímavé je že sílu má jen v nožkách -všechno dělá němi když je na bříšku odráží se němi už i pomalu na lezení(máme 5 týdnů)ale nepovede se protože se vůbec nezapře za ručičky) tak co myslíte nechat ho nenechat se tak tetelit?

peetrunka
3. dub 2011

@maminkazelvinka Naše malá se začala otáčet ve 2měsících a to nám říkaly, že je strašně brzo.o) Tak já bych malého klidně nechala, jen ho hlídala. Když se otočí na bříško, tak tam má asi ručičky skrčené a tak, ne?? Tak mu pomáhala, hlavně ho teda rozhodně nikde nenechávala samotného, když se otočí a nezvedne dost hlavičku, můe se udusit. Položí hlavičku do plínky nebo do dečky, apod. My měli chůvičku, takže dokud nekoníkovala hezky, nechávala jsem ji to dělat (otáčení se) v postýlce se zaplou chůvičkou.o)
Plazení se asi brzo naučí, my se plazily asi od 3měsíců, normálneě je to myslím až po půl roce!
A co se týče svazování, tak to jsme dělaly...na noc rozhodně do zavinky, aby ho to nenutilo se zase otočit, když je taková šikulka.o))
Ale určo zmínit lékařce při poradně a zeptat se na to, aby řekla, jestli to může všechno dělat, aby neměl ještě slabé svalíky a tak .o)) Ale jinak ho nech řádit jak sám chce.o))
Přeju zdárný vývoj.o))