Extrémně bojácné a citlivé batole

eppik.m
10. dub 2009

siss: My máme doma taky velikého ciťáka který od narození reaguje úplně na všechno ... když byl kojenec většinou brečel (lekl se) a problémy ze spaním byli také neúnosné ... teď v batolícím věku je ciťák pořád ale už se tolika neleká a nereaguje na to brekem a spaní v noci se nám hodně pomalilinku lepší, asi tím jak se utahá přes den, protože mi bojkotuje odpolední spaní (spí pouze dopoledne, někdy mně to stojí veliké úsilí než usne, nekdy nespí vůbec, ale to přikládám jeho věku kde je hodně zvídaví a prostě spaní je pro něj nezáživné...) Myslím si že citákem už zůstane, že je to v jeho povaze (oba jsme svým způsobem citáci) ale naštěstí se nebojí nikoho cizího (někdy se stydí, ale otrká se). Bohužel mi řve u pediatra a jakéhokoliv doktora, ale oni ho jednou zradili a asi si to zapamatoval, když mu řezali ramínko po neodborně píchlém očkování v porodnici, chudinka mi tenkrát tak brečel že v životě jsem ho tak brečet neviděla i doktorka která mu ten zákrok dělala byla z toho smutná ☹ ... Do jednoho roku jsem s ním moc mezi cizí lidy nechodila ale teď už ano, navíc je venku krásně takže i pět hodin se větráme na čestvém vzduchu. Naopak ať si zvyká protože dnešní děti jsou dosti divoké tak at potom s tím nemáme problém aby se uměl o sebe postarat když mu nebudu za prdelí já. Bohužel ti neporadím, nejsem dětským psychologem, chci ti jenom napsat že ti rozumím, že vím o čem píšeš. 😉 Možná z toho vyroste, možná je příčina jinde ... asi se poradit z pediatrem, nebo rovnou z dětským psychologem, určitě nějaký mudr má z tím zkušenosti a dá ti radu... Držím vám palečky. 😵

sisstin
14. črc 2009

poupe: no doufám, že to bude dřív, než mu bude 18 😅 😅 😅 😅 je to fakt na palici, všichni někam jezdí na výlety, chodí se koupat a já nevim co, a my furt sedíme doma na zadku 😠 ..v pátek jedu poprvý od porodu na celý víkend pryč, tak s ním naši pojedou vlakem k babičce...tak jsem na umělce zvědavá 😝

sivika11
16. črc 2009

kocky, my mame doma tiez zajka-bojka - takze sa k vam pridavame "do klubu" 🙂 saska je uplne v pohode doma, pripadne u starych rodicov. ale ked sme vonku, tak je to niekedy "o hubu". su dni, ked jej nic a nikto nevadi. ale cim dalej tym viac pribuda tych dni ked jej vadi snad uplne kazdy clovek vonku - je jedno, ci je vedla nej alebo dvadsat metrov dalej niekde na chodniku. na ihrisku sa hra krasne iba dovtedy kym nepride nejake ine dieta - a to uz vobec radsej nehovorim o dospelakoch. niekedy staci, aby sa cudzi clovek na nu iba pozrel a uz mame obrovsky plac. je zlastne, ze ma urcite typy ludi, ktorych sa neboji... ale tych je minimum 🙂 deti v jej veku a mensie, tak z tych ma tusim panicky strach. starsie deti su jej "kamosi"... viem, ze taketo obdobia ma kopec deti. ale netusim co mam robit. ako sa k nej v takych situaciach spravat... co by jej pomohlo. niekedy to ignorujem, niekedy ju za to "vyhresim", niekedy ju zasa prilis lutujem. dlhodobo nepomaha ani jedno...

nikuska22
16. črc 2009

sivika11 - no tak to akoby si nasu saru popisala, nam to tak uz trva par mesiacov, neviem dokedy a tiez neviem ako sa spravat, je to velmi neprijemne, lebo ostatne maminky deti len tak cumia, ze co to.....
siistin - doma uplne v pohode, az pokial k nam nepride nejaka navsteva, nema strach, ked kricim, iba ked nahodou tak poriadne zrevem, ked uz som fakt napalena 😝

sisstin
16. črc 2009

takže holky, u vás jen ty cizí lidi a děti? 😕 On je doma v pohodě, ale je citlivej i na zvýšení hlasu, nebo když se zamračim, prostě na něj se takhle vůbec nedá, hned mi běží dát hlavu na kolena, nebo chovat..a strašně pláče, že se zlobim 😕

tonicka
16. črc 2009

sisstin, to mame aj my, teraz nemozem ani nahlas zakricat na manzela, hned je placliva, ze sa nemame hnevat, a to nanho len zavolam 😅 ale zlepsujeme sa, len do toho skusa co si moze dovolit 😖 😀

majenka
16. črc 2009

Holky, ten strach ze zvýšeného hlasu je podle mne normální 😉 . Ančí je naprostá nebojačka...venku každé dítě i dospěláka otravuje, když přijdeme někam mezi děti (školička, pískoviště...), tak se okamžitě vrhne do chumlu dětí a mě tam nechá stát 😅 ...ale jak na ni zvýším hlas nebo dám najevo, že se opravdu zlobím, tak udělá podkovu a začne brečet. Hned ukazuje, že se bojí, že maminka křičí a musím jí pochovat a uklidnit...a hned říká "neděje" a "drží"...(vždycky jí říkám, že se nic neděje, a že jí držím). Když dostane přes zadek, tak sice brečí nebo se vzteká, ale neukazuje, že se bojí... 😉

zdenda
17. črc 2009

Sisstin, my to máme úplně to samý jako vy, bojí se cizích lidí a dětí, nikdo se k ní nesmí přiblížit jinak řve jak tur. Doma a u příbuzných, které vídá často je to v pohodě, to je jak z divokých vajec, troufne si na všechny a bez problémů. Ale veknu chce být taky jenom v kočárku a když už jde náhodou kousek sama a někoho potkáme, tak hned chce chovat nebo do kočárku a řev. Já pevně doufám, že je to taky jenom období a že to přejde, ale já jsem prý taky tkaová byla, tak to má asi po mě. Taky jsem z toho dost zoufalá, protože venku si prostě nebude s dětma hrát a nic a všichni okolo spolu běhají a hrají si. Mám strach ze školky, to bude řevu.

anatanka
17. črc 2009

Na nektery deti to po zlym nejde, nektery to naopak potrebujou. Kazda maminka brzy zjisti, do jake kategorie to jeji spada. Ja to vim uz davno, na Miri musim u vseho jen domluvou, bohuzel ne vsichni to chapou, manzela nevyjimaje. Ten na ni vzdy zarve za nejakou malickost -napr. "Bez si vzit backory!!! Jaktoze je nemas!!!", ona dostane zachvat breku az se zajika, backory si samozrejme nevezme a ja ji dvacet minut uklidnuju. Takze efekt jako vzdy. Manzel se pak rozciluje, ze ji rozmazluju a ze "to dite" nema zadnou disciplinu. Ja vetsinou uz ani nereaguju, protoze vim svoje.

sisstin
19. črc 2009

zdenda:školky se bojím taky hrozně...holky,dneska jsem přijela,byla jsem poprvý bez malýho dva dny,snášel to prý super,včera byli u moji babicky na výletě,a prý to i docela šlo,hrál si tam a byl veselej...ale jak jsem dneska přijela,tak ke mne vůbec hodinu nechtěl jít,utíkal a brečel...takže teda zapomínají fakt rychle,docela mě to mrzelo...

sisstin
22. črc 2009

ahoj holky, no moc to tu nejede 😖 asi takových dětí moc není 😝 u nás trošku zlepšení, dá se říct, už chodí v pohodě sám na balkon, vyleze i ze dveří, celkově mi přijde takovej víc v pohodě..tak možná vyzkoušíme jít před barák bez kočárku, ale moc si od toho neslibuju, spíš ho budu muset nosit 😝

kamhajek
22. črc 2009

Sisstin: občas sem juknu a chci tě uklidnit, že to že k tobě malý nešel, neznamená, že zapoměl. Mě to Ondra taky dělal, od babičky ke mě nechtěl a po čase jsme přišli na to, že je na mě naštvaný, že jsem ho tam nechtěla. Řval kdyř se ke mě vracel a po půl hodině si na mě vlezl a jen se mazlil.
A jak Péťa reaguje když přijde navštěva s dětmi k vám? Možná jsi to tu psala, ale dočítat se mi nechce 😉

sisstin
22. črc 2009

kamhajek: když jsem odjížděla, tak to si toho ani nevšim 😅 páč byl u toho dědeček, a v tom případě já přestávám existovat 😅 😅 😅 mně přišlo, že se mě fakt bojí nebo co 😕 no, ale za ty 2h už normoš 😉 ...k nám nikdo s dětma nechodí 😕 já moc známých s dětma nemám, takže my chodíme jen k jedné kamarádce, a tam to zná, holčička je hodná, takže tam je to vcelku pohoda 😉 ale když k nám přijede nějaká návštěva( příbuzní občas), tak na nás visí a hrozně dlouho mu trvá, než je ochoten normálně chodit, ale k nim stejně nejde a obchází je obloukem 😝 ty dětské kavárny a tak už jsem vzdala, pže tam jsou děcka různý a některý mamky si jich moc nevšímaj, a pak já tam dělám dozor, a ještě pomalu hlídám i cizí děti 😅 😅 😅

mně by fakt stačilo, kdybysme mohli jít normálně ven, že by šel vedle mě a tak 😅 jako já vim, že je fajn, že neutíká nikam..ale čeho je moc, toho je příliš 😅 😅 😅 😅

saskia.chester
22. črc 2009

ahojte...nema to stou to temou nic spolocne ale prosim poradte mala bude mat 2 roky a sestricka mi povedala ze dalsie ockovanie je az v 6 rokoch lebo je rocnik 2007 zevraj sa to preskuje...viete nieco o tom...dakujeeem

muffinka
22. črc 2009

No neviem, ci sa pridat do tejto skupinky, ale podobne je to aj u nas s vynimkou, ze mala ma zatial len rok aj daco.
No za cely rok ju nemohol mat nikto, okrem /manzela - tiez len na chvilku/ na rukach, ci je to svokra, ci moja mama, sestra, svagrina, kamaratka, dedko ... Proste aspon mesiac mozme byt radi, ze sa na nu moze niekto vobec pozriet. Nebola som od nej prec nikdy - len kym spala, takze o tom nevedela. Neviem pri nej nic urobit uz cely ten rok co ju mame. Nosim si ju na zachod, aj to sa ma drzi za nohy. Inak ju nosim furt na rukach, lebo neznasam ked place. A ked sa nieco neda robit s jednou rukou tak ju polozim a ona zatial place, reve a vrieska. Nemozem na nu ani zakricat, ci zvyhnut hlas, lebo zacne totalne plakat az ma histeriu. Mam maleho syna, ktoremu sa viem ledva venovat, kedze tu je ona - Lucka Pricucka! Uz ma to zacina hnevat, ale rady ze nechaj ju doma a chod prec - neznesiem, lebo ja ju plakat neviem nechat. Som slaba v tejto stranke.

sisstin
22. črc 2009

mufinka: u těhlech dětí je nechat vyřvat to nejhorší, co můžeš udělat 😉 je to pro ně hrozně psychicky náročné a všechno se tím jenom zhorší 😒 obdivuju tě s dvěma dětma 😕 já bych do toho nikdy nešla, i když starší syn asi takový nebyl že? 😕 Tygr by nepřežil, kdybysme mu pořídili sourozence(u nás to tedy nejde i z jiných důvodů 😝 ), to si vůbec neumim představit 😕

sisstin
23. črc 2009

no..tak zase já jenom 😅 včera jsme mu koupili takovej dětskej bazenek Zába, je to i s očima, co cinkaj..zatím ho máme v obýváku na zemi..a obchází ho teda hoooodně velkým obloukem 😅 😅 😅 , chci, aby si na něj zvyknul, páč posadit ho do toho, tak asi dostane infarkt 😅 😅 holky, už mi to občas fakt silně leze na nervy 😔 někdy mám fakt krizovku už z toho 😅

kamhajek
23. črc 2009

Teda Sistin, to je fakt děs. Nemáš to vůbec lehké, ale prostě má takovou povahu a s tím nic neuděláš. Lámat to přes koleno, by nejspíš bylo jen na škodu. Jen pak školka bude asi fakt krize. Ondra je v tomhle směru naprosto v pohodě a když šel poprvé do jeslí řval jako tur. Bylo to hrozný. Ale zvyknul si rychle. A zkoušeli jste jak by reagoval kdyby šel ven třeba s babičkou, jestli nebude odvážnější.

sisstin
23. črc 2009

kamhajek: s našima chodí ven často, a je to stejný 😉 o školce mi ani nemluv, já měla být doma původně do 4let, ale pak jsem si to kvůli prachům rozmyslela, takže nakonec budu na klasické 3leté RD, a už mám vítr, jak to pak zvládne ve školce 😖

ted začal brečet i v kočárku, když změnim směr jízdy 😲 a to už mám teda fakt jako dost...

no v bazénku už seděl, ted spí, tak odpo mu do něj dám vodu a vystrčim ho na balkon, tak to jsem zvědav 😀

kamhajek
23. črc 2009

Siss a nějakého odborníka jste navštívili. Jako chápu, že některé dítě je bojácnější než jiné, ale u vás je to fakt až nenormální (neuraž se prosím).
Psala jsi o něco výš, že ani nejezdíte na výlety, třeba ZOO by ho nevzala, z toho je 99,9% dětí nadšených.
Já si to vůbec neumím představit, já s Ondrou od mala chodím všude, po kamarádkách, výletech, kavárnách a měl období, kdy chvíli trvalo než se rozkouká, ale většinou jakmile zbystří něco co ho zajímá, tak letí.

sisstin
23. črc 2009

kamhajek: mně bylo řečeno, že do 3let se nenadělá nic, protože to dítě stejně nenaváže žádný kontakt s psychologem 😉 jeho to venku vůbec nezajímá, sedí jak zaraženej prd...nejvíc ho to baví doma, to je nadšenej, lítá..hodiny je schopnej si hrát v kuchyni s kořenkama, pořád se směje..přijde se pomazlit, pak zas odběhne...ale o venkovní radovánky nemá zájem... 😉 já prý byla podobná, nikdy jsem si venku nehrála..a někdy do 10let jsem jen seděla doma zabořená v knížkách 😅 😅 😅 😅

majkeela
23. črc 2009

Tak jsem si přečetla, jaký je protipól mojí dcery.... Emma se nebojí ničeho a nikoho, ihned po probuzení je ochotná si sbalit botičky a viset na klice od dveří, že jde ven... Venku se dává s každým do řeči, dává cizím lidem ruku, přičemž mně ji nedá ani omylem, protože bych ji mohla přidržet a to by její povaha nepřežila. Neustále mi utíká, všechno si od všech bere... Děsně ji např. fascinuje cikánská komunita, protože kolem nich se vždy pohybuje spousta dětí, které ona miluje a nedávno dokonce dala ruku cigánce, že s ní jde domů 😕 😕 🙄 😀 Párkrát byla ve školce, když jsem byla v práci a odcházely jsme půl hodiny po zavíračce, protože jsem ji odtud nemohla dostat, protože ona tam chce být.... Vymýšlím nejrůznější lsti, jak ji udržet chvíli v kočárku... No někdy je to fakt mazec. Vejdeme do obchodu/hračkářství a Emma se okamžitě ztratí a sama si nakupuje... To že opouští obchod bych poznala leda tak, že začne pípat u východu protože chce pronést nějaké zboží, které si "nakoupila" 😀 Takže ono je to svým způsobem trápení tak jako tak.... Držete se, ono to jednoho dne musí skončit.... 😉

sisstin
23. črc 2009

majkeela: tak ted jsem se fakt upřímně nasmála..dobrý 😅 😅 😅 😅

nikes
24. črc 2009

tak u nás hlásím úspěch. Před měsícem se to obrátilo a malá se už nebojí. Jak jsem již psala, tak 2x týdně k nám chodili děti a asi to bylo dobře, páč už se hodně otrkala a dokonce když ji někdo bere hračku, tak ji hned tak nedá, což dříve bylo nemyslitelné. Jsem moc ráda, že už není tak vyplašená, páč ve školce by byla chudák.

alcatko.j
24. črc 2009

Majkeela 😀 😀 😀 😀 😀 Emmka je bezvadna😀

nikuska22
25. črc 2009

nikes - tak to je super, dufam, ze u nas sa to tiez upravi, moja rychlo vsetko da, len nech od nej idu prec ☹

petja
25. črc 2009

Taky si myslim,že byl malej na Siss spíš naštvanej,že někam zmizela,určitě nemá tak krátkou paměť!!! Viděla bych to dost v tom,že odešla bez rozloučení...na 30min,2hod nebo 2 dny,vždy když malého opouštím a ´předávám´manželovi loučím se s ním.Prostě jednáms ním už teď jako s naší součástí,parťákem,který si zaslouží být v obraze,byť si to přebírá po svém...

petja
25. črc 2009

A jinak Siss,neustále radim navštívit klasického,či konstitučního homeopata!!! Určo to není jako u doktora a malý nemusí komunikovat vůbec,stačí,když si s ním popovídáš ty,jako tady s námi,myslim,že mu bude naprosto vše jasné!Mě už začíná být taky...

sisstin
25. črc 2009

petja: já se loučit snažila, ale byl doma dědeček..tak ho naprosto netankovala, že někam jdu 😅 😅 😅 😅

martim
25. črc 2009

Ahoj holky!
Tak bych se chtěla podělit o zkušenost a vlastně trošku poprosit o radu...
Malá(Má 21 měs)od malička se bála cizích lidí,po roce se to trochu zlepšilo,ale i tak si drží trošku odstup...to by mi ale tak nevadilo,Řešíme ted jiný problém...byla vždycky vodní živel,koupání v kyblíku-super,ve vaně-super,loni v bazénu skvělé a letos ouha-řev a ani za nic!!!Začly vedra tak jsme ji samozřejmě daly do bázenu,který máme na zahradě,no řvala hrozně,vydrželi jsme to asi 5minut a rychle ven...tak jsme tedy zkusili napustit malý bazének ale nic,je to stejné...prostě řve,drží se mě jak klíště a ne ji tam dostat.a to měla voda bezmála 30st!!!..doma ve vaně dobrý ale jakmile ji začnu vyslíkat,začne kňourat,ale jakmile už je ve vaně je klid....vůbec nevím co si o tom mám myslet,nutit ji asi nemá cenu,zkoušeli jsme vše možné,hračky,všichni v bazénu,nikdo v bazénu,ostatní děti v bazénu ale prostě si nedá říct!!!Máte s tím někdo zkušenost a radu??Díky Monika

sisstin
25. črc 2009

martim: já mu dala nejdřív ten bazenek do obýváku, nejdřív ho obcházel...ale pak chodil furt blíž a blíž..pak do něj vlezl..pak v něm byl furt 😎 tak jsem ho dala na balkon, dala jsem tam vodu..chvíli to zkoušel prstem..a pak do něj v pohodě vlezl 😉 ale jen tak strčit ho do něj bych nemohla, to by taky řval 😉