Extrémně bojácné a citlivé batole

eppik.m
10. dub 2009

siss: My máme doma taky velikého ciťáka který od narození reaguje úplně na všechno ... když byl kojenec většinou brečel (lekl se) a problémy ze spaním byli také neúnosné ... teď v batolícím věku je ciťák pořád ale už se tolika neleká a nereaguje na to brekem a spaní v noci se nám hodně pomalilinku lepší, asi tím jak se utahá přes den, protože mi bojkotuje odpolední spaní (spí pouze dopoledne, někdy mně to stojí veliké úsilí než usne, nekdy nespí vůbec, ale to přikládám jeho věku kde je hodně zvídaví a prostě spaní je pro něj nezáživné...) Myslím si že citákem už zůstane, že je to v jeho povaze (oba jsme svým způsobem citáci) ale naštěstí se nebojí nikoho cizího (někdy se stydí, ale otrká se). Bohužel mi řve u pediatra a jakéhokoliv doktora, ale oni ho jednou zradili a asi si to zapamatoval, když mu řezali ramínko po neodborně píchlém očkování v porodnici, chudinka mi tenkrát tak brečel že v životě jsem ho tak brečet neviděla i doktorka která mu ten zákrok dělala byla z toho smutná ☹ ... Do jednoho roku jsem s ním moc mezi cizí lidy nechodila ale teď už ano, navíc je venku krásně takže i pět hodin se větráme na čestvém vzduchu. Naopak ať si zvyká protože dnešní děti jsou dosti divoké tak at potom s tím nemáme problém aby se uměl o sebe postarat když mu nebudu za prdelí já. Bohužel ti neporadím, nejsem dětským psychologem, chci ti jenom napsat že ti rozumím, že vím o čem píšeš. 😉 Možná z toho vyroste, možná je příčina jinde ... asi se poradit z pediatrem, nebo rovnou z dětským psychologem, určitě nějaký mudr má z tím zkušenosti a dá ti radu... Držím vám palečky. 😵

mircka
28. črc 2009

martim: s bazénkem sice zkušenost nemám (není kam dát). Nicméně jsme byli na koupališti. Malej (ač koupání velmi rád), do vody nechtěl. Jak jsme seděli u brouzdaliště, tak jsem na něj cákala vodu (měla 26 °C) a on mi to pak začal oplácet. No a pak byl samo řev, když se šlo z vody. 😎
A nejde o takový velký bazén, kam nedosáhne? Co třeba zkusit sedací kruh (ná v otvoru dva překřížené pásy) - dítě se do něj posadí a voda jej nadnáší. Malého jsem takovýmto způsobem taky dostaly do velkého bazénu na koupáku.

sisstin
29. črc 2009

tak u nás se asi prolomily ledy nebo byla světlá chvilka 😕 dneska lítal v parku jak splašenej, vůbec si mě nevšímal..dokonce chodil za cízíma lidma 😲 😕 ...normálně jsem čuměla jak puk 😝

maree
30. črc 2009

Naše Eliška je od mala taky velká velkácitlivka, nejhorší to ale bylo někdy tak v 13-14M. Hodně mně a jí pomohla homeopatka, jak tady psala Petja- můžu jen doporučit. Dítě s ní nemusí komunikovat, bude ho jen pozorovat, popovídá si s vámi a doporučí na míru homeopatika, po kterých se to opravdu hodně zlepšilo. Te´d máme bohužel trochu regres, ale to proto, že jsme hodně jezdili a střídali místa pobytu....
Jinak jsme před prázdninama zvládaly hřiště i dětské koutky bez problémů...

sisstin
1. srp 2009

tak u nás už to vypadá, že je to docela v pohodě..včera jsme byli na hřišti a pohoda..pokud ho vyloženě nějaké dítě nemlátí nebo neotravuje, tak si běhá a je spokojenej..už ani neodvrací hlavu, když na něj promluví někdo cizí... 🙂

jakoubka
1. srp 2009

siss-tak je super 😵 už to tak zůstane 😉

petja
2. srp 2009

super Siss,možná jsi to i ty přestala tolik řešit?

maree
9. zář 2009

Tak u Elišky teď okolo roku a třičtvrtě přišla další citlivá fáze- znovu velká fixace na mě, a stud před cizími lidmi, když má špatný den tak i před dětmi. Ne že by brečela, ale krčí ramínka a snaží se schovat, když se s ní chce kontaktovat dítě, které mezná, nebo téměř jakýkoliv dospělý. Přitom hřiště a ten kontakt vyhledává - doma jí neudržím... ale pak se bojí. Nevím, jak to mám řešit, máte někdo zkušenost?