Extrémní pláč 6ti týdenního miminka. Zažily jste to?

miona
6. říj 2010

Holky už jsem na dně..naše princezna hrozně moc pláče od 10 dne života. Nejdříve plakala jakože skoro pořád, normálně pila, krásně přibývala, tak jsem si říkala, holt kolika, snad to přejde. Zkoušela jsem vysadit mléčný výrobky, abych vyloučila ABKM, ale přišlo mě, že se nic nezměnilo. Teď jsme byly na šestitýdenní ko a zjistila jsem, že během týdne nepřibrala ba naopak shodila 40 g. Při kontrolním kojení si nic nevzala. Já si zpětně uvědomila, že nejvíc pláče po kojení. Takže mudra nakázala zkusit příkrm (mlíka mám ovšem dost) - ten nechce ani z flašky, ani ze stříkačky, ani ze lžičky. Byla jsem s ní i v nemocnici, kde ji prohlédli a zkonstatovali, že je zdravá, což je super, ale jaksi pláč přetrvává a díky půjčený váze vím, že si teď vzala jen 40ml a zase hrozně začala plakat..u toho vždycky přes plínku cítím, jak jí tam střílí prdíky. Co mám pro ni udělat, dáváme probiokapky, ostatní nepomohly..teď ještě držím dietu /rýže, krůta, kuře/, abych teda vyloučila i lepek a jiný alergeny..ale tam si myslím, že problém není. Na běžnou koliku se mě ten pláč zdá až moc bolestivý, zoufalý. To přece nemůže být jen tím, že ještě nemá tu správnou floru ve střívkách? Chytám se stébla, proto se ptám i tady, nezažila jste to některá? Nemáte někdo zkušenost? Jsem z toho fakt zoufalá a není nikdo, kdo by poradil co s tím, jak jí pomoct. Díky

petka80
6. říj 2010

@miona takže myslíš, že brečí kvůli bříšku a proto se pořádně nenají? Protože jinak bych řekla, že brečí hlady a je potřeba do ní dostat víc mlíka - kojit z obou prsou, zkoušet znova tu flašku nebo stříkačku, zkusit jinou polohu kojení, nakojit, odříhnout a ještě dokojit atd...... Plno tipů najdeš na www.kojeni.net ale to asi znáš.....
A k tomu bříšku, každá rada drahá, že jo ☹ Zkusit nahřát takový ten polštářek s peckama a dát na bříško, zkusit masírovat bříško nějakým tím gelem na pupík, taky existuje nějaká speciální masáž chodidel, která prý pomáhá na prdíky. Taky pomáhá nosit v klubíčku (nohy k bříšku) nebo nošení v šátku v kolíbce (možná nosíš, nevím, pokud ne, tak se toho neboj a zkus to, u nás to dost zabíralo na takový ty večerní koliky).
Každopádně se drž, musí to být mazec.

petka80
6. říj 2010

Ještě zkus mrknout sem, jsou tam nějaký další tipy: http://www.kojeni.net/databaze.php?mc=58

mufo24
6. říj 2010

Mne to tiež pripadá ako zúfalý plač od hladu. Skús ju prevažovať po kojení. Mala by už papať podstatne viac ako 40ml. Ak bude naozaj papať málo, skús sa nakontaktovať na nejakú laktačnú poradkyňu, ony už vedia čo robiť.

miarosa
6. říj 2010

Já bych tedy taky řekla, že má hlad, náš malí, také plakal den i noc, nakonec to byly slavné prdíky, a někdy plakal i při kojení, protože jak tlačil, tak se nemohl ani pořádně najíst. Já bych zkusila Sab simplex, nám pomohl nebo jiné kapky, probiotika na prdíky, a hlavně asi jak píše petka80 zkusit jinou metodu krmení.

miona
autor
7. říj 2010

Holky díky, tohle všechno zkoušíme. Laktační poradkyni jsem tu měla a ta sama říkala, že tenhle pláč je velmi neobvyklý a není hladový. Jinak vážím a někdy stáhne 90, někdy 50..achjo..no týden ještě uvidíme, třeba má fakt alerdii a to jí trápí při zpracování mlíčka...no a když tak se jim vrátím do nemocnice. Každej kdo ten pláč slyší kroutí hlavou, že jí něco musí být.

miona
autor
7. říj 2010

Petko, jojo nosím v šátku, manduce a dneska přijde paní na masáže..třeba to malinko pomůže. Kéž by.

petka80
7. říj 2010

Hm, tak to asi zkoušíš všechno ☹ A kdyby měla nějakou tu alergii, tak by asi divně kakala, ne? Kamarádka to např. poznala podle toho, že její syn měl hleny ve stolici a občas i krev.
A to brečí pořád nebo jak? Třeba v tom šátku se uklidní?
Ty začátky jsou šílený, navíc, když máš doma ještě starší dítě. Ale ono to rychle přejde, tak ty první tři měsíce to člověk musí vydržet a budet líp 🙂

luthien.k
7. říj 2010

@miona, při alergii je pravděpodobné, že by měla změny i ve stoličce, ale není to nutná podmínka, bolesti bříška po kojení na to bohatě stačí. Alergenem je často i kuřecí maso (podobně jako vejce) a znám tu na MK už tři děti, které reagovaly i na rýži... Jinak lepek do MM nepřechází, v tom problém jistě nebude, nicméně pšenice jako taková taky může být alergen. Zkus napsat do IP @kam.zyk, ta už tu pomohla maminkám pomocí cílené diety a dalších opatření... Moc často sem teď bohužel nechodí, ale snad se Ti ozve brzo.

luthien.k
7. říj 2010

Napiš ještě @capricorn, ta její rady úspěšně aplikovala a měli hodně podobné problémy jako vy.

adela87
7. říj 2010

Ahojky, moc mě to mrzí co tvá holčička prožívá. Držím palečky, aby se jí rychle ulevilo. A když ji zkusíš dát jen příkrm umělé mléko tak taky pláče? Zkus třeba Nutrilon HA (hypoalergenní). Ten mojí holčičce taky pomohl. Alergii teda a mlíčko neměla, ale nechtěla ode mě bumbat. měla jsem to podobné, po kojení hrozně plakala a hodně spala, pak na kontrole to samé. místo aby přibrala, shodila. Pak jsem zkusila tohle umělé mlíčko a všechno bylo dobrý. Držím pěstičky.