Finty na odsávání nosánku bez pláče. Máte tip?

veru181
26. únor 2021

Máte prosím někdo tip, jak zvládnout odsávání nosu bez pláče, abych nemusela malého opravdu "zakleknout"? Máme elektronickou odsávačku (nemáme vhodný vysavač na tu na vysavač), která je tichá, ale malý stejně hrozně vyvádí. Zkoušela jsem tipy z Nevýchovy, ukázat, vysvětlit, odsávat sobě i plyšákům - to je veliká legrace, taky si to s chutí strčí do pusy (umyté 😀), ale jakmile dojde na jeho nosánek, hrozně pláče a křičí.

Nebo jste někdo zvládli rýmu i bez odsávačky? Četla jsem, že se na ni názory i mezi odborníky liší - naše paní doktorka je pro odsávání. Zatím mu trošku chrčí nosánek, ale dýchání zvládá, je i veselý...

leniczka23
26. únor 2021

@veru181 u nás taky řev, už sem vzdala vysvětlování a prostě zalehnu, šup, šup a je to. Nejsem zastánce velkého odsávání, u obou kluků jsem odsávala jen ráno a večer a to jen rýmu která sama netekla. Teda večer jsem odsávala i tekoucí rýmu abych mohla aplikovat kapky na uvolnění..ale nikdy problém nebyl. Pokud rýma teče ven, není potřeba odsávat. To si myslím já, protože ta sliznice se odsáváním podráždí a reaguje opět tvorbou hlenu.

zrzeckas
26. únor 2021

Jak psala
@leniczka23 .... U nas to same.... Maly se ted snazi radeji vysmrkat nebo si aspon dobrovolne utre nos nez abych vytahla odsavacku a kapky do nosa, zadny problem... Aj mi cast odsavacky nedavno schoval 🙈😃

madbetka
26. únor 2021

Odsávám většinou jen před spaním, jinak jí to v noci stéká dolů, kašle a brečí, takže to jinak nejde. A s pláčem, no, nedá se nic dělat.

michaelarousova
26. únor 2021

Zalehnout odsat rano a vecer a proste vydrzet i plac☺️ Syn rval do 2 let jak silenej sle pak uz si odsaval sam ☺️Ale my mame na vysavac ☺️

amazonkajanik
26. únor 2021

Nápodobně a dokonce někdy s asistencí otce. Kapky si striknout nechá, vezme plenu a drobet se vysmrka, ale odsati je boj. Naštěstí měl rýmu jen 2x že jsem ho musela "terorizovat" častěji, než jednou za 14dní, kdy se mu občas soplik udělá

luthienka
26. únor 2021

@veru181
Zatím jsem ani u třetího odsaváni nepotřebovala. Vždycky rýmu zvládli bez toho. Dost spali na břiše a nudlicky jim tekly z nosu. Předchozí dětská lékařka to ani nedoporucovala - jen vytření navlhcenym smotkem ( už si ale nepamatuju jestli kpesniku nebo vaty.) Se třetím jsem u nové doktorky, ale malá měla rýmu jen jednou a to jsem nechala svému osudu - jen jsem utirala nosik.

veru181
autor
7. bře 2021

Děkuji všem za odpovědi, i když jste mě moc nepotěšily 😀. Nakonec jsme zatím dopadli podobně, naštěstí si mrňous pak alespoň trochu zvyknul a neplakal tolik, spíš se vztekal a ošíval. A nakonec jsme nemuseli aspoň odsávat moc, už aby uměl smrkat 😀 (ale to si ještě počkám).