Fixace na určitý předmět. Kdy to přejde?

schwarzovka
3. dub 2009

Ahojte, potřebovala bych radu...můj syn asi před měsícem objevil hodiny, jeho babička ho naučila na ně znak (otáčením ručičky)...no a tady to začalo. Ráno, když zakňourá, jakože vstává, tak já přijdu...on si stoupne v postýlce a hned ukazuje hodiny, celý den akorát kroutí ručičkama, furt chce nosit, aby z okna viděl na kostelní hodiny...když přijdeme k někomu na návštěvu, tak po bytě lítá a hledá hodiny....pár dní už zkouší říkat "tikťak"...ale táta, máma neřekne ani za nic. Venku chodíme dokola kolem kostela, hlavičku si může vykroutit....ze začátku mi to přišlo zábavné, ale teď mi přijde, že už to asi není normální (z rodiny jen mně)...protože ho opravdu nic jinýho nezajímá....
bylo vaše dítko na něco takhle fixované? Kdy to přešlo, jestli přešlo... ☹

alon111
3. dub 2009

tak moj syn je tak fixovany na pavukov.takze cely den beha po byte a hlada pavuka a ked ho okamzite najde tak mu ho musim dat do flase a cely den ho v tej flase pozoruje.uz to trva rok.ziadna hracka ho nedokaze tak zabavit ako pavuk vo flaske.to je celu zimu a v lete mu zas musi synovec hladat v trave lucnych konikov ktorych tiez musime dat do flase lebo sa ich inac velmi boji.takze niesi sama co mas deculo ktoreho fascinuje nieco ine ako vsetky deti.

fifinna
3. dub 2009

alon 😀 Vecer toho pavuka zase vypustite ?

schwarzovka, ak nie ste taky pripad ako alonin syn, tak vas to prejde, ked maly objavy inu vec co ho zaujme.

schwarzovka
autor
3. dub 2009

fifinna, alon111...mně jako nevadí, že si vybral jeden předmět, mě spíš vadí, že ho upřednostňuje před lidmi 😔 a to že nechce říct táta ani máma, ale TikŤak říká...a přijde mi to o dost těžší...já mu klidně koupím nějakou knížku o hodinách, když ho to baví...ale já mám prostě takový dovný pocit, že tu něco nesedí...a doufám, že se mýlim ☹

schwarzovka
autor
3. dub 2009

divný pocit...samozřejmě

zuzkafuny
3. dub 2009

A môj má plienočku... keď je doma chodí s ňou po byte, plienka pod pazuchou, palec ľavej ruky v puse...
Keď ide spať, tak momo (plienočka) musí byť...!!! Keď niekam idem na dlhšie, momo musí s nami 😀 , keď cestujeme autom, mmo sa balí ako prvé 😀 a keď ich treba prať, s ťažkým srdcom ich dáva do práčky, ale o to radšej ich vyberie a keď sú suché, tak si ich stiahne a behá aj s desiatimi v náručí 😀

alon111
3. dub 2009

schwarzovka neboj pridu aj slovicka mama a tata.ja ta chapem ze sa ti to zda divne ale nie je to nic zvlastne.starsia bola zas az prilis fixovana na mna a po pravde niekedy to cloveku liezlo na nervy.pricom bola az prilis vytuzene dieta po siestich rokoch. a som celkom rada ze syn je taky aky je pretoze mi staci fakt rano najst pavuka a dalsie minimalne dve hodiny mozem robit nieco ine ako mu sediet za zadkom.neboj bude fajn a nad tym obdobim ked pre neho cely svet su hodiny uz bude len kratkym "uletom"tvojho drobca 😉

kacka79
3. dub 2009

mame fixaci na klíče.. dokonce takovou, když nedostane klíče které zrovna chce, ztropí šílenou scénu.. 😨

slunicko552
3. dub 2009

😀 Tak malý se naučil smrkat a od té doby má v ruce pořád kapesník 😀 Večer s ním usíná a ještě než usne tak do něho pořád smrká,ikdyž nemá co 😀
schwarz chápu Tě,že ti vadí,že upřednostňuje hodiny před vámi,ale myslím,že to nebude tak horké.Určitě by je za Tebe nevyměnil 😀 Třeba bude nějaký špičkový hodinář 🙂 Ale ne určitě ho to přejde 😉

karotky
3. dub 2009

Tak u nás je foixace na kolo(jakékoliv kolo,osa,kruh,.............),která se projevuje kroucením ručičky v zápěstí a s vyvoláváním:"Kolo,kolo!" 😅 😅
V jeho pokojíku mám kout na šití se šlapacím strojem.Když ho jednou za čas rozdělám,abych něco ušila,tak se mi vecpe do skřínky na šlapadlo,aby si mohl točit s tím kolem a nemůžu ho za Boha dostat ven. 😅 Když mám po šití a celé to sklidím,tak pak ještě 3 dny chodí ke strojí a zlobí se,že je zamčený. 😅
Další(už mírnější)fixace je na balón(a cokoliv ho připomíná),ale má podobné příznaky.
A poslední fixace je na maminku. 😀

schwarzovka
autor
3. dub 2009

tak díky holky, jsem trošku klidnější...možná bude hodinář...ale já to spíš vidím na popeláře 😀

evitek
5. dub 2009

Tak náš malý je velmi ale opravdu velmi fixovaný na popelnice a odpadkové koše. Ráno vstává se zvoláním koš (mimochodem to bylo jeho první slovo, které se naučil), přes den si hraje s popelnicemi a popelářským autem. Stavíme stání pro popelnice, třídíme odpad, malujeme jedině popelnice - teď už musíme rozlišovat i popelnice na tříděný odpad. Venku nikam nedojdeme, protože mu stačí popelnice před domem. Kamkoliv přijdeme, hned mapuje všechny odpadkové koše (v obchodech, u lékaře, na návštěvě). Ani návštěva zoologické zahrady nebo veliký jeřáb ho nezajímá, pokud je někde v blízkosti koš. A to že chce do odpadkových košů stále něco házet, o tom ani nemluvím. Nejhorší na tom je, že je ještě malý a aby viděl do koše, opře si obličej o ten špinavý koš a já my jsme z toho na nervy. Říkáme si, jestli ho to vůbec někdy přejde, protože tahle mánie ho drží už rok 🙂

inka04
5. dub 2009

schwarzi...to je normalne... moj maly synovec je zblazneny do vysavaca... vzdy mu ho musia pustat...slovo "vysavac"f sa nesmie spomenut, lebo uz ho musia vyberat...fascinuje ho ten zvuk a ten druhy, ked bol babo (teraz ma uz 11) bol fascinovany vlakmi...ako batola dokazal pozerat hodinovy dokumentarny film o vlakoch bez pohnutia...a teraz s vlakmi nema nic spolocne 😀

schwarzovka
autor
5. dub 2009

evitek...no zlatý naše hodiny 😀 😀 , ikdyž koš je taky velmi oblíben, naštěstí ne tak jako u vás... 😅

kim
9. kvě 2009

Ahojky
oživuji téma a ráda bych se zeptala, zda jsou vaše dětičky fixované na určitou hračku???
Já ještě před narozením Daníka koupila plyšového medvěda a byl v postýlce místo miminka 😀 hned od začátku jsem mu tohoto medvídka dávala při spaní do jeho blízkosti, aby si na něj zvykl a měl ho jako usínáčka.No to se podařilo, akorát jsem teda netušila, co z toho za několik měsíců vznikne 😅 okolo půl roka musel medvěd všude s námi, ven do kočáru, k doktorce, prostě všude, naštěstí sjem ho za pár měsíců odnaučila brát medvěda ven, byl jen doma a na spaní.V současné době je to tedy tak, že jak jdeme ven, medvídka uložíme ke spánku a jde bez řevu ven bez něj, večer už si venku sám řekne, že chce domů za dudu a ňéňou(méďou) a vyloženě si u něj odpočine, šmudlá se s ním, morduje ho...no a méďa už podle toho vypadá, říkáme mu s manželem "chcíplotinka" 😅 protože je už fakt dost jetý 😀 zkusila jsem koupit skoro stejného, od stejné firmy, takže matroš stejný, ale neprošlo to!!!!!!Teď jsme byli pár dnů mimo domov a opět se vrátilo to, že musel méďa i ven, chápala jsem to, že se v cizím prostředí necítí a tak nechtěl medvídka nechat ležet v "cizím" bytě, takže jsme ho ven brali...ale abych se tedy dostala k otázce..znáte toto a jak dlouho to bude trvat, neříkejte, že s medvídkem bude chodit i do školky?? 😀 😀 😀 díky 😉

vojtisek2007
9. kvě 2009

kim - no buď ráda, že máte medvěda, náš malý se naučil na takovej ten polštář - váleček, podkládala jsem ho s ním když byl malý, aby držel na boku, na konci má šnůřky, s těmi si hraje - šmudlá po obličeji a tak podobně, potřebujeho na spaní, ale ikdyž se bouchne, nebo tak, hned letí pro polštář, když ho dám vyprat, celou dobu sedí u pračky a čeká...pak ho kontroluje na sušáku, ven ho naštěstí nechce, ale když jsme jeli na píchání uší, vzali jsme ho s sebou a dobře jsme udělali....a trochu odbočím, nijak bych je to neodnaučovala, přestanou s tím sami (doufám) ani bych ho nenutila, aby ho přestal tahat a šmudlat - to udělali švagrovi - vzali mu když byl malý nějakýho takovýhleho šmudláka, že už prostě velkej kluk (nevím kolik mu bylo, ale velkej, jako třeba 3-4roky mu teda nebyli) a dodnes jak může, sedne si nebo u jídla, šmudlá všechny rohy u triček, košil, ubrus - strašný - ať chce sebevíc si na to dávat pozor, prostě to nedokáže a protože má docela vysoce postavné místo, byl s tím už i u psychologa, a ten právě řekl, že to je způsobený tím, co mu rodiče "udělali" s jeho šmudlákem v dětství....už to dělá míň, ale je to pořád hrozný, když 30ti letý chlap sedí u stolu a šmudlá ubrus....Já myslím, že až dítě psychicky vyzraje, samo od "šmudláka" upustí....

sisstin
9. kvě 2009

vojtisek: tak u nás je to taky děs, máme klasickýho usínáčka..ale on nedělá nic jinýho, než že mu žužlá nohu a pak si tou mokrou nohou šudlá obličej..takže je to nechutný a smradlavý..ale prostě to bude dělat furt 🙄

petamarketka
9. kvě 2009

Ahoj Kim 🙂 Máme to podobné, jen o trošinku lepší.

Naše Markétka má takhle plyšového psa, teda né jednoho ale tři. Nejdřív jí manžel asi v 10ti měs. koupil prvního (do té doby jí žádné plyš. hračky nezajímaly). Okamžitě s námi pejsek musel jíst, spát, být u přebalování, naprosto vše. Jakmile se bouchne, tak musí mít psa, ten jediný jí uklidní. Když jsem ho dala po 10ti dnech do pračky (tím že musí být i u oběda tak byla koupel nutná) Markét probrečela dvě hodiny než se vypral a usušil v sušičce. Manžel jel tedy druhý den koupit dalšího (stejného) a pak o týden později přivezl třetího... Jeden je tedy stále v postýlce. (Čistý, který nesmí jinam - ke stolu, ven...) Další dva se střídají - to jsou ti kteří s námi chodí ven, může s nima M. jíst atd. Když jednoho peru, je doma druhý... Je to děs. Vždy když někam jedeme, tak hlavně abychom nezapomněli psa. Ale Markét si ho žádá sama, tak ani nemáme šanci ho zapomenout...

Já rozhodně nemám v plánu ho nějak Markétce brát, nebo ho před ní schovávat. Vždyť i do školky s ním může!!!! Naopak učitelky v MŠ to doporučují - aby se dítě v cizím prostředí necítilo úplně samo...

Moji rodiče mně samozřejmě za to viní, že jí ho dovolím všude mít, a kdykoliv jsme u nich, tak se ho snaží Markétce vzít... Markét ho naštěstí nepustí 😀 😀 😀 😀

sisstin
9. kvě 2009

mně nevadí, že ho má..ale že si tím oslintaným furt jezdí po obličeji, až tam má nechutnou černou krustu slin, mi je z toho šoufl 😅

vojtisek2007
9. kvě 2009

siss - 😀 u nás to samý, cucá ty provázky ná konci - už jsou úplně tvrdý, černý, hnusný blééééééé, aspon že ted když ten polštář vyperu, tak rychle uschne 😉

sisstin
9. kvě 2009

vojtisek: já ho můžu prát, jen když je venku v kočáře, bo doma by ho určitě hledal a schízoval..minule jsem ho musela sušit fénem, protože jinak by se asi už zbláznil 😅 😅

kim
9. kvě 2009

😀 😀 😀 tak to se holky bavím 😀
Vojtíšek, to je šílený s tím dospělým chlapem 😔 moje máma zase žmoulá v prstech papírek, až z něj udělá trubičku, tak je to možná také něco z dětství 😀 nene, nic mu brát nebudu to ne!!!!!Taky by mi vadilo, kdyby mi někdo zakazoval oblíbenou věc!!!!Já se ptala proto, že mě zajímá, kdy je tohle šmudlání přestává bavit a tedy upřímně taky proto, že se bojím toho, že medvěd teda už moc dlouho nevydrží 😔 ty chlupy jsou už tak řídké, že sotva drží pohormadě 😢

Petamarketa, tak vy jste to teda vychytali se třema 😎 já už bohužel stejného nesehnala a stejnak by to asi poznal 😀 O praní mi ani nemluv, prali jsme zrovna dnes a proto mě to donutilo sem napsat, ráno jsem ho v pohodě mrskla do pračky, když jsme šli ven, pak jsem ho pověsila na zahradu a taky ok, nechal si to nějak vysvětlit a pak jel s tátou do Hornbachu, no ALE po obědě, když se šlo spát 😅 dala jsem mu toho náhradního a on tak plakal a volal ňéňu, vůbec jsem mu to nemohla vysvětlit, že se méďa koupal a že se venku suší, takže pro něj manžel ven skočil a Dáňa spal s vlhkým medvědem 😀 😀

oslintaného a smradlavého ho máme taky pořád 😀

sisi.v
9. kvě 2009

holky, to jsem ráda, že nejsme sami 🙂 . naše malá se fixla na dřevěnou černobílou kočičku, dostala jí na takovém tom skákacím pérku, to jsme sundali aby se neoběsila..., ale někdy od roku jí nedala z ruky. fakt hrozný, protože když s námi spala v posteli, tak tam byla samozřejmě i čiči, jenže čiči je dřevěná a špičatý ouška, lehnout si na ní bylo žůžo 😀. jinak jsme taky museli přikoupit dva náhradní kusy 🙂

gabinaf
9. kvě 2009

ahoj holky,
přidávám se do klubu, ale já si myslím, že je dobře, že umí mít něco nebo někoho takhle moc rádi už takhle malý 😝
my máme "pussy". Dostal jí jako malej od našich kamarádů, je to takový maňásek, vypadá jak medvěd, ale mňoukal (na začátku). Okamžitě se na ní upnul. Je to už víc jak rok. Pussy s náma jede úplně všude, mám jí kolikrát schovanou pro případ nouze. Ale.... minulý týden jí někde vyhodil z kočáru a já jí už nenašla. Mně bylo asi hůř než prckovi, tomu začala dost chybět až večer ke spaní. Jindy spí za 2 minuty, musela jsem ho 30 minut uspávat. Druhý den stejný problém s poledním spánkem. Ale mezitím jsem zjistila, kde by jí mohli mít, odpoledne tam s ním vyrazila a dala mu jí hned u kasy ještě před zaplacením. Hned se do ní zakous a už nepustil. Na starý "pussy" se mu nejvíc líbil ocásek, šolíchal se jím po tváři a pod nosem před spaním, prala jsem vždy když spal (to jsem jí musela vymotat z jeho objetí), sušila na topení, kdyby se probudil.... 😠 nová pussy je ok, ale ne tak jetá, ocásek není placatý a nechutný, ale nový a nadýchaný, takže se nešolíchá. Ale už spí zase za 2 minuty 😀
Pokud jí nebude chtít tahat do školky a školy, tak to asi řešit budu, teď mi to přijde sladky 😀

slunicko552
9. kvě 2009

Ahojte teda se směju 😀 Můj prcek má pejska a iáčka.Teda není to tak drastické jako u některých z vás,ale když je peru tak je to katastrofa.Sedí před pračkou a pokaždé,když se tam objeví,tak řve a chce je zachránit.Takže se snažím je prát,tak aby to neviděl,ale sušení,tak to jsem ještě nevymyslela 😖 .Prostě je nenechá uschnout.Chodí s nima,i když jsou mokří,nenechá si nic vysvětlit a ještě se na mě dívá takhle 😠 ,ajko co jsem jim to udělala 😅 😀

denisocka
9. kvě 2009

švarcofka - babka šimona naučila znak hodiny asi v 10 m. a odvedy doteraz je to najčastejšie,čo ukazuje,a ako tvoj-ešte len otvori oči už kruti rukov a vravi tik tak - teda, "ti - tak" .. okrem toho , ako alon 😀 odkedy som mu ukazala v rohu pavuka,stale hlada pavuky,aj mravce su pavuky - hned uteka a ukazuje znak pavuk a vravi "pa pa" 😀

jediny problem ,je znak OPICA , toto tiež robi často - začne si buchať rukou do hlavy. babke to bolo nesmierne smiešne a tak všetkým kamaratkam hned ukazovala- uob tik tak,kde je ježžiško? a potom ta nešťastna opica,a maly sa trieskal a ona sa rehotala jak dziglina. takže OPICU pomaly odučame, ale maly ked začuje to slovo aj niekde v telke,tak sa zače hned mlatiť aj par minut (najhoršie bude zajtra,chcem isť do ZOO,ale dohodla som sa s mužom,že opicu nazveme gorila,aby sa neplieskal celou cestou)

denisocka
9. kvě 2009

jejda,tak vas ani nejdem čitať do konca,my sme ešte fixovany na plienku,traktory,bicykle a kluuuuče -ach,to su nervy ked nedovolim isť k nim.

no a nemožme chodiť na prechádzky bez toho,aby nedržal v oboch rukach kamienky

ale ta OPICA je jedina vec,čo ma vytača ked to ukazuje 😀

jinela
20. únor 2017

Ahoj, koukám, že už je to tato diskuze staršího data, ale třeba mi některá odpovíte. Moje dcerka je fixovaná na dva plyšové medvídky, všude s námi musí chodit oba dva, a taky bez nich neusne. Když se bouchne nebo spadne, tak pláče a říká Mé (medvídek) a mazlí se sním, a to jí uklidní. Kdy to u vás skončilo? Dcerušce je teď rok a půl, tak mě takováhle fixace trošku vylekala, ale asi jsem jen přecitlivělá, když je to moje první dítě, a v okolí od nikoho nevím, že by jejich děti byli takhle fixovaná na nějakou hračku 🙂

karlajasmine
20. únor 2017

@jinela asi tě nepotěšim, ale já jsem spala se dvěma medvidkama ještě v 15ti 😝 pak jsem je vyměnila za přítele. Byli pro mě jak živý. Jinak jsem normální 😀

soleilll
20. únor 2017

@jinela Syn má oblíbenýho plyšáka od cca 1,5 roku doteď (4 roky) a vzhledem ke stavu hračky bude asi dost drama, až odejde do věčných lovišť. 🙂 Buď ráda, že má dcera něco, co ji uklidní. Pokud nemá méďa dva metry, nechala bych to být.

ditta01
20. únor 2017

Ahoj má dcera má 2,5 a má taky závislost na látkové plence a dečce. Naštěstí ji nemusí mit pořád ale když se někam jede na víkend musí ji mít sebou a má ji při usínání. Teď už vlastně jenom na usínání. Závislost na plněné se jí vytvořila už od malinká kdy jsem plenku používala při kojeni a ona už jen jak viděla že si připravují plenku tak byla celá nadšená že bude jídlo 😀 no a nejak jí to zůstalo ☺