Foramen ovale apertum u dítěte - zkušenosti

natynka89
24. kvě 2019

Dnes jsem byla s malou na kardiologii kvůli šelestů tam našli nějakou dírku teď si nevzpomenu jak přesně to dr.rikal ale ve zprávě je foramen ovale apetrum nevýznamné.. Kč ntrolu máme až ve dvou letech malý jsou 5 měsíců říkal že by se to mělo zatáhnout samo a že to není nic moc vážného ale moc mi toho neřek a já se bojím má s tim někdo zkušenosti??

elis_elis
24. kvě 2019

Ahoj, a jak velkou dirku ma? Zalezi taky na jakem miste. Manzel ma taky dirku tj. defekt septa sini... a je ok jen se nemuze potapet do hloubek a byt pilot.... Nase mala to zdedila ma 5 mm, bohuzel ma toho na srdicku vice - zuzenou plicni tepnu a obraceny aortalni oblouk. Jsme sledovani v Brne a u nas u kardiologa. Mala je zatim teda statecna a zadne komplikace nema. Pokud jdete az za rok tak se neboj, oni se chteji jen ujistit, ze je vse ok... my do roka byla snad na 10 vysetrenich.

neomenia
24. kvě 2019

Foramen ovale apertum je docela casta, malinka vada. V naprosté většině případů se to samo uzavře a nic to pro budoucnost neznamená. Neboj

hezz17
24. kvě 2019

Foramen ovale mají po porodu všichni. Postupně se otvir zaceluje.

makronka222
24. kvě 2019

Ma to kazdy druhy mimino, my tam byli taky. Kontrola druha za ctvrt roku. Proste je tam nejaka ,,zaklopka,, nedodelana. Je to normalni a kdyby to bylo na prd, rozhodne nepujdete na kontrolu az ve 2 letech, tak to nehrot

natynka89
autor
24. kvě 2019

Děkuju za uklidnění 🙂