Genetika v 13tt, dozvím se pohlaví miminka?

denisanem
26. črc 2016

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, byla jsem minulý týden na genetice ve 13 tt, chtěla jsem vědět pohlaví mimča, ale prcek špatně seděl, pak křížil nohy a kopal s nima, takže paní doktorka nic neviděla, dělali mi i krevní testy a říkali, že všechny výsledky mi přijdou domu do 3 týdnů, chtěla jsem se zeptat, zda v těch papírech najdu i pohlaví miminka.. 🙂

nazka
26. črc 2016

dobrý den, mně krev brali týden před ultrazvukem, tak už při ultrazvuku měli vše u ruky. A výsledky mi dali do ruky hned, abych to pak předala na své gynekologii. Pohlaví miminka jsem tam napsané neměla. každopádně mi tam říkali, že mezi nožkama něco má, ale je moc brzy, tak si netroufají.. a teď z chlapečka vykoukla holčička 🙂

denisanem
autor
26. črc 2016

@nazka Mě taky brali u mojí p. doktorky a týden na to jsem jela na genetiku do ČB a tam mi jí brali znova a příští týden jdu zase na odběr krve, takže ze mě vycucnou snad vše co mám 😀 Moje doktorka mi to z krve neřekne, to vím, ale myslela jsem si, jestli v genetickém centru nemají lepší vymoženosti.. 🙂

nazka
26. črc 2016

@denisanem mně ji brali taky přímo na genetice.. musela jsem tam kvůli tomu 2x. A i mi dělali 2x ultrazvuk,aby si sami určili stáří plodu. Že to chtějí mít sami od sebe zjištěné..to, že to dr zjišťoval pár dní předem je nebralo 😀

elishka87
26. črc 2016

z krve se pohlaví miminka nepozná, budeš si holt muset počkat na další ultrazvuk, jestli se ukáže

maminkaha
26. črc 2016

Ahoj, z krevních testů se pohlaví plodu nezjistí. To se dá zjistit ultrazvukem, odběrem plodové vody. Z krevních testů na genetice se zjišťují genetické poruchy, hlavně Downův syndrom. Až půjdeš na 2. ultrazvuk (v 5. měsíci), tam ti řeknou pohlaví (pokud půjdeš opět na ultrazvuk na genetiku, tak tam už bude 100% jisté, jestli holka nebo kluk).

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru