Golfky pro 3leté dítko - oplatí se je pořídit?

peetta
9. dub 2012

holky prosím poraďte.malá bude mít v červnu 3 roky.chtěla bych jí koupit(nějaký levný golfáč) jelikož moc dlouho neujde a já bych chtěla chodit pěšky do města atd...zatím jezdíme busem.když někam jdem tak se za chvíli chce nosit,že jí bolí nožičky tak nevím jestli se to vůbec vyplatí nebo se na to vykašlat?proto se na vás obracím,jestli i vaše dětičky ještě vozíte v kočárech???co jsem se dívala tak většinou mají nosnost 15 kg a naše už má i přes tu váhu,tak nevím???poraˇfte prosím prosím moc...
děkuji petra

mifinka
9. dub 2012

malej bude mít 3 roky v červenci a pěšky a celkem dlouhý trasy šlape někdy od 2 let.. byl zvyklej se mnou chodit přes celé město denně takže mu delší trasy nedělají problém.. Ba naopak, já padám na hubu a on si vesele lítá. Já osobně bych se už na kočárek vykvakla.. 🙂

gumidek
9. dub 2012

U nás junior šlape sám od dvou let (tři mu budou v květnu), ujde opravdu hodně, ale chce to trénink, takže za mě kočár už ne-e 😉 Zkus třeba kolo (odrážedlo).

ija1
9. dub 2012

dcerka se ve 22m rozhodla ze kocar uz jako ne, takze chodime pesky, kocar beru jen opravdu v nutnych pripadech, kdyz potrebuju neco na uradech a nebo kdyz je potreba zrychleny presun centrem Prahy, jinak uz jsme bez kocaru, obcas nosime motorku, mam tam pridelany provazek a obcas i tahnu.........ale dcera si uziva tapkani, ja uz mam obcas dost a ona porad statecne cupita.........

beruska24.9.
10. dub 2012

dcerku jsem od začátku, co začala chodit venku (11m.) učila na chození a že musí chodit po chodníku a né do silnice. zpočátku to bylo placatění se 😀 kolem baráku, později po vesnici (podle toho, jak sama zvládala), přibližně v jejím roce a půl se koupili golfky s tím, že když se někam jelo, tak chvíli ťapala, chvíli se vezla (rozhodovala se sama). v jejích 23m. se narodila sestřička, takže se koupil stupínek ke kočárku, který jsme používali občas jen z počátku. teď má 2,5 roku a všude chodí pěšky. jen, když jsem potřebovala rychle ujít 5km, tak jsem šoupla obě děti na jeden kočár 🙄 😀

takže můj názor - zkusila bych holčičku postupným tréninkem naučit, aby ušla potřebnou vzdálenost, a na golfky už bych se vykašlala. má být hezky, příležitostí na chození bude dost 😉 nebo jak psala @gumidek můžeš zkusit koloodrážedlo. i když naší zatím moc neuchvátilo, od mala nejradši chodí pěšky 😵

prezdivkos
10. dub 2012

Tak to my už taky ujdeme hodně, ale na delší vzdálenosti a akce typu ZOO a jiné celodenní výlety je kočár ještě v kurzu i vzhledem k tomu, že malá po obědě ještě spí. Má 19kg... a golfky (PegPerego) ji pořád unesou 🙂 Jinak kolo-odrážedlo je k nezaplacení 😉

mamkamarketa
10. dub 2012

@peetta ahoj,
presne co jsem cekala,pisi jenom maminky,kterych deti chodi...
hele pokud proste ji boli nozicky a ste na delsim vylete,prochazce...tak bych klido koupila naky golfky v bazaru. co vim tak cybex dela golfky do 25kg vahy ditete 😉
jasny,ze ji nebudes cpat do kocaru,po par metrech,ale nebranila bych se tomu 😉
ja taky vozila v golfkach vetsi dite a co? od 2 let chodil do skolky a po celym dni s detma,kdy lital (odpo nespi) tak byl unavnej a domu nedosel. ja ho neunesla,tak se vozil. a nic spatnyho na tom nevidim 😉

reruna
10. dub 2012

@peetta klidně kup v bazaru golfky, myslím, že v létě je ještě určitě využijete - na výlety apod. jestli nemáte nosítko a malá moc neujde, tak každý výlet bude utrpení, protože se bude chtít nosit... takhle si kdykoli sedne na golfky a i když tam sedět nebude, tak tam dáš spoustu věci, které bys jinak musela nosit - když jdeš s dítětem na výlet, nebo třeba jen na nákup, tak musíš brát spoustu věcí (pitíčko, svačinka, věci na převlečení, pláštěnka, plyšák atd. 🙂) k tomu nějaký nákup, bunda, kdyby bylo chladno atd atd. já můžu říct, že i náš 4,5 letý si občas rád sedne ještě na chvíli do kočáru, když jsme na dlouhém výletu.... 😝

sanies
10. dub 2012

petta @ Podle mne 3 lete dítě kočár nepotřebuje. Vše se dá natrénovat, jen to chce trošku trpělivosti,myslím si,že takto mu zvyšovat postupně fyzickou kondici je ku prospěchu věci.

kocicinka
10. dub 2012

@peetta Můj syn bude mít za 2 měsíce 3 roky a stále se vozí, dokonce každý den po obědě v kočárku 3 hodiny spí na dvorku. Používáme Jané Slalom. Jinak kdyby už v kočárku nespal pořídila bych jakékoliv golfky třeba z bazaru, ony jsou ty kočárky trochu naddimenzovány, takže vydrží víc, nežli jen do 15 kilo ( můj syn má 17 kg a vesele se vozí v Jané, který je do 15 kilo). Cybex topaz je do 25 kilo.
Pokud má dítě potřebu se vézt, nevidím na tom nic špatného. Ono je to taky lepší kvůli mě, bydlíme v centru města tak aspoň mi neuteče a nevletí pod auto, z čehož mám hrůzu.

radka_h
13. dub 2012

@kocicinka Neber to nějak zle, ale jak chceš dítě naučit aby chodilo a dávalo bacha na auta,když kluka jen vozíš. Já vim je to pohodlnější, ale takhle se to nikdy nenaučí to spíš potom bude jak utrženej ze řetězu...
A co třeba , když jdete s nějakym jinym dítětem kamarádem a vidí že to šlape a on se veze? to ho to neláká jít spolu s ním? Syn je hodně aktivní a žívý dítě, ale už od mala mu stěpuji do hlavy,aby se na konci chodníku zastavil, že jezděj auta a udělali by velkou bolístku, nebo že přes silnici prostě za ruku musí. Nemysli si pokaždý to lehký nebylo 🙂 Sklízíme úspěchy a já jsem za to ráda a hlavně , když ted chodí do školky, že se nemusím strachovat o to, že by neuměl chodit venku. Doufám, že tě můj příspěvěk nějak neurazil 😉

kocicinka
14. dub 2012

@radka_h On umí dávat bacha na auta a přecházet. Zase imrvére v tom kočáru není 😉 Není to o tom, že by neuměl chodit. Ale řidiči tady jsou hovada a provoz opravdu velmi hustý, klidně vjedou znenadání i na chodník a já si ještě živě pamatuji tu tragedii, co se stala nedávno v Hradci Králové...
Ano, je to pro mě pohodlnější. A o to mi jde. Jsem těhotná, mám rizikové těhotenství( podle doktorky bych měla většinu času ležet, což je ale nereálné) a nemohu 17- ti kilové dítě nést, když si vzpomene, že ho dva kilometry od baráku bolí nožičky, sedne si na chodník a odmítá vstát. Nechce chodit za ruku a já nemám na to, ho neustále někde honit,chytat a zvedat ze země, tak jsem ráda, že máme kočár a Jonáš v něm chce být. Navíc jak jsem psala- spí v něm každý den 3 hodiny na dvorku a já jsem ráda, že je na vzduchu, je to pro něj prospěšné.

weri1
14. dub 2012

já bych ho koupila, sama píšeš,že moc neujde a chce se nosit, a určitě se pronese, koupila bych nějaký levný bazarový .

baris
14. dub 2012

Určitě bych koupila nějaké bazarové golfky. Každé dítě je jiné - některé málem od roku samo ujde 20km výšlap, jiné chodit nechce. Tak nevím, proč @peetta odsuzujete. To, že ho bolí nožičky při chůzi neznamená, že neumí chodit po chodníku a běhá jen po cestě. A popravdě se už 3-leté dítko pronese.A trénovat to??? Časem na to příjde samo.

A u kočárku je min. nosnost 15kg, určitě snese více 😀. Nedávno se můj 10-ti letý synovec vyvalil na celé dopoledne do křesílka pro děti do 3 let 🙂 a nic se nestalo.

marecek4
14. dub 2012

my golfky koupili teda už dávno,a nechám je zatím v pohotovosti na výlety a nákupy do města-poulička unás neexistuje a jdeme i kus po silnici tak se buď poveze malý nebo nákup 🙂,ale na druhou stranu je u nás v kursu odrážečka a nožičky,tak nevím jak dlouho budou na chodbě strašit,navíc jde malý po prázdninách do školky

marecek4
14. dub 2012

@baris s tou nosnosí kočárku máš pravdu,potkávám jednu paní co má postiženého chlapečka-nesmí moc chodit,běhat,na kolo nesmí-má nějak křehké achilovky a vozí ho na obyčejných golfkách a po prázdninách jde do první třídy,takže ta nosnost je určitě podhodnocená

kocicinka
14. dub 2012

Ptala jsem se na tu nosnost i u servismena v Handy Praha a ten taky říkal, že určitě ty kočárky vydrží více. I když, jak který. Některé kočárky jsou "aušus".
Náš kluk, když jde s kamarádem, nebo se školkou, tak samozřejmě ťape po svých a ujde toho i docela dost. Ale když ho vyzvedávám ze školky, tak jedině s kočárkem, protože jak nespí, tak je pak unavený a chce se nosit. A na nákupy jedině s kočárkem, protože táhnout v jedné ruce dítě a ve druhé nákup, to bych nedala....nejezdíme autem, takže používám kočárek i jako nákupní tašku 😉
Docela jsem doufala v odrážedlo, koupili jsme mu drahý First bike, ale absolutně ho nebere, tak se nám tu válí ☹