Granulovaný čaj nebo voda s džusem. Co je menší zlo?

kopcik
19. pro 2008

co dáváte svým dětem pít? malý už odmítá vodu a moc sáčkových čajů pro děti pod 6 měsíců není. ty bylinkové mu moc nešmakují. tak nevím, co je menší zlo - jestli granulovaný čaj nebo voda smícháná s troškou dětského džusu...

sylvar
19. pro 2008

kopcik, dotaz, co je dětský džus 😅

malá pije jen vodu, nic jiného nechce 😉

radka.m.
19. pro 2008

ahojda,tak há bych spíš smíchala tu vodu se štávou přímo z ovoce.granulované čaje jsou hooodně sladké,ale džusům taky nevěřím,je tam spousta konzervačních přípravků.už dávno jsem se tě chtěla zeptat,z jakého jsi okresu,připomínáš mi podle fotky v pase jednu holčinu z jižní moravy. 🙂

kopcik
autor
19. pro 2008

no ty šťávičky - od hippu a tak...

ivulinda
19. pro 2008

kopcik myšlíš džus jako je třeba kubík nebo tak něco??

kopcik
autor
19. pro 2008

radka: z moravy jsem, ale severní 🙂

radka.m.
19. pro 2008

tak ty štávičky od hippu mají dobré složení,já myslela obyč.džusy,tak to bych míchala tu vodu se štávičkama.

kopcik
autor
19. pro 2008

nad kubíkem jsem taky přemýšlela, ale nevím, jestli to ještě může

radka.m.
19. pro 2008

jé,moc děkuji,já jsem měla známou,když jsem byla v otrokovicích,tak proto se ptám,jsi jí strašně podobná. 🙂

kopcik
autor
20. pro 2008

a vy holky, co vodu ředíte těmi šťávami, v jakém poměru? já dávám asi 100ml vody a 20ml šťávy. nevím, jestli to není zbytečně hodně, ale já jinak tu chuť šťávy necítím... nevím, jak malý 🙂

kijonkova.k
20. pro 2008

kopcik,já myslím,že je to tak akorát.Když jsme začala malé dávat pít,tak vodu nechtěla a čaj taky ne,tak jsem ji odšťavnila hroznové víno a taky jsem dala do hrníčku do 20ml šťávy a 100 vody.Malá pila jak divá,aby taky ne.Pak jsem začaly šťávy ubírat a nakonec dostala vodu,kterou vypila bez problémů 🙂 Teď má ale raději čaj,kupuju dětský bilinný od Lerosu,ten ji chutná nejvíce,ovocné nechce,jsou kyselkavé.Ještě chci koupit dětský od Teekane,je tam anýz a fenykl,hezky voní.Uvidím,jak jí bude chutnat 🙂

kopcik
autor
20. pro 2008

no malému nejdřív voda nevadila, ale museli jsme mu minulý měsíc dávat na pití mrkvové vývary, tak od té doby něco bez příchutě u něho neprojde... ten bylinný od lerosu se mu taky snažím obden dát, ale šklebí se a nešmakuje mu...

geminis
20. pro 2008

ahoj,
ty čajíky např. od hippu jsou sice sladké, ale složení je kontrolované, takže je to menší zlo, než ty džusy.
Nám se navíc jedna holčička oprudila, když jsem jim zkusila před pár měsíci jablíčkový bio džus/šťávu naředit vodou.
My tedy tak od 6 měsíců pijeme čajíky hipp, nejvíc nám chutná ovocný, a vodu.

ygreen
20. pro 2008

zkuste granulované čaje babio - oproti hipp čajům se sladkou sacharózou jsou slazené laktózou, kterou miminka lehce odbourají (je i v MM). My máme vyzkoušený konejšívý (bylinky) a jahodový. Pak mají fenyklový, jablko-banán, lesní plody a myslím že ještě heřmánkový. MAjí i sáčkované. Na chuť není vůbec sladký a je chutný. I ten sáčkovaný. MAlej je má moc rád.

radka.m.
20. pro 2008

ygreen-ty čaje jsou sice slazené laktozou,která je i mm,ale v podstatně jiném množství,to množství v těch čajích je tam hodně vysoké.

kijonkova.k
20. pro 2008

ygreen:a kde to mají?V lékarně?Že bych zkusila ten sáčkovaný...?

franche
8. led 2009

🙂
muj prvnu syn dostal k piti dzusiky,stavicky...bla bla bla...ve 2,5 letech jsem mu museli dat vytrhnout 3 predni zuby rozezrany od kyseliny ovocove(citronove) co je ve vsech sladkych napojich....

a kdyz se narodili dvojcata dostavali fenykl.caj bez cukru(dnes jim jsou 2 ) a pijou do dnes
ZUBY MAJI ZDRAVY JAKO KUN....takze radim...nic sladkeho...kdyz zacinaji rust zoubky...mohli by jste plakat ☹

martimarti
8. led 2009

Holky, mám kamarádku s dvojčatama, shodou okolností je zubařka a mě dost varovala před sypanými čaji a šťávami z HIPPu, jsou plný cukru a to je na zoubky to nejhorší. Potvrzuje to, o čem píše franche. Pokud to jen trošku jde a s tekutinaami začínáte, tak jen vodu, obyčejnou vodu. Já teprne budu začínat, tak nevím, jak to půjde, ale malá rozhodně nedostane žádna slazená pitíčka, čaje, šťávy atp. Ale možná, že to nepůjde a budu muset povolit, ale nerada bych.

andyalukasek2008
8. led 2009

franche: 😕 já myslela, že když do čajíku dám jen 20ml třeba mrkvové šťávičky od HIPPU jak píšou holky (mě osobně se nezdá vůbec sladká a měla by být bez cukru). nemůže to uškodit... A když budu zoubky od počátku čistit? O kyselině citronové nic na etiketě nepíšou ☹...

radka.m.
8. led 2009

andyalukasek-holky mají naprostou pravdu,mám doma v lednici štávu od hippu-jablečno-hroznovou,dávám jí,když má malý zácpu,jinak ne a toho množství cukru je tam požehnaně.jinak mně malý taky ze začátku nechtěl nic pít,tak jsem přistoupila na granulované čaje a postupně jsem to ředila sáčkovým neslazeným a kolem 9měsíce jsme došli jenom k tomu sáčkovýmu neslazenému.hodně dětí,co odmítá jakkékoliv pití,tak jim zachutná právě od hippu,když se podívám,kolik je tam cukru,tak se vůbec nedivím,že jim chutná.

mkr
8. led 2009

my začali na vodě, pak koupili granulovaný a ten my tam jen leží, je sice s příchutí ale přijde mi, že to je jen oslazená voda, jinak malý dělým čaje z pytlíku třeba baby od teekanne, když už džusík tak jen kostku ledu na 120 ml a jí to stačí, bumbá jak divá, i ta kostka my přijde moc

andyalukasek2008
8. led 2009

Taky jsme koupili ten granulovaný a to bylo šíííleně sladké i na mě a to už je co říct! Je to jen cukrová voda, přesně jak říkáš! ☹ Tak my přejdeme jen na čajíky, před spaním dostal malý čistý čaj a pil!!! Protože jestli něco opravdu nechci, tak zničit mu zoubky, když už od včerejška máme první! 🙂 Tak skončila má neteř, má všechny mlíčňáky desně prožrané ☹... Díky za rady holky 🙂...