Házení hlavou ze strany na stranu u 6ti měsíčního mimi

kacka79
1. led 2008

Ahojky, náš 6 měsíční syn dost často hází hlavou ze strany na stranu... dělal to jako malinkej a teď to začal taky celkem často dělat... dělají to i vaše děti?? Čím to asi je??

konoupek
1. led 2008

kačko naše malá to taky dělá a u ní to znamená,že je se jí chce spinkat,dělá to únavou.

slonik
1. led 2008

ahoj Kačko, Verunka to taky občas dělala, já si myslím, že zkouší, co vidí - že je to něco jiného 😕

kacka79
autor
1. led 2008

Jé tak to je dobře.. už jsem měla strach 🙂

januskaababoo
1. led 2008

kacko neboj je to normalni, dela to vetsina miminek...vypada to dost divne, ja myslela (kdyz mi to Liza zacala delat), ze se zblaznila nebo co...ale pak to preslo. 🙂

paulla
5. bře 2010

ahoj, obnovuji diskuzi, naše malá od narození hází hlavičkou na obě strany, dřív to dělala před usnutím, pomáhalo jí to usnout. Doktorka mi řekla, že je to takový její rituál před usnutím. Jenže poslední dobou to dělá i přes den, i když leží na bříšku a hraje si, tak začně házet hlavičkou ze strany na stranu. Trvá to vždycky jen chvilku, pár sekund. Máte některá s tímto zkušenost? Malá má 7,5 měs.

martinape
10. bře 2010

Naše malá to dělá taky. Třeba leží na zádech a najednou začne. Taky pár vteřin. Myslím si, že prostě zkouší co umí a jak se všechno najednou hýba.

lucie777
10. bře 2010

Kája to dělá taky, ale i ze spaní, ale vydrží dost dlouho, takže já nespím, po chvíli se probudí i ona, no je to trochu na hlavu.. 😅

martinape
10. bře 2010

Zrovna teď to dělala. A ona se kouká na jedno konkrétní místo a kroutí hlavou a pořád sleduje tu jednu věc- oči se jí nehnou. Např. Asi suk na stropě, nebo nevím co jinýho by na tom stropě sledovala.

beruska24.9.
10. bře 2010

Tak jsem v noci zjistila, že malá to také dělá. Ale spíš tak nějak v polospánku než aby u toho byla vzhůru.

paulla
10. bře 2010

Malá to právě dělá taky ze spaní a před usnutím, ale znepokojuje mě, že to dělá i když je vzbuzená a hraje si s hračkama na bříšku. Mydlí hlavou sem a tam dost rychle. Asi to fakt nic není, ale přesto se radši doktorky znovu zeptám. I manžel je znepokojen, když vidí, jak to hodněkrát dělá. Radši se nechám s malou poslat na neurologický vyšetření, ať jsme klidnější.

roofie
10. bře 2010

Ahojte,

malý to také dělá, těsně před spaním, když už je v takovém polospánku, tak mydlí hlavou, docela rychle, ze strany na stranu... Nebo když se probouzí...
Paullo, jestli půjdete na tu neurologii, dej pak vědět, jak jste dopadli - jestli to je v pořádku nebo jestli tam něco je.. Ale věřím tomu, že je to v pořádku, že to je nějaký jejich rituálek...

merlinocko
19. lis 2014

@paulla
ahoj, náš malý 11 měsíců to dělá taky, nejen před spaním jako dřív, ale i přes den - vydrží to, ale dělat i 10 minut. Dokonce háže hlavou i dopředu a dozadu - kolikrát mám strach, že si zlomí vaz, nebo se minimálně bouchne do čela.Taky nás to znepokojuje. Jinak je, ale normální ve vývoji, akční, stojí, leze atd.

korula
28. lis 2014

Naše malé za pár dní bude 7.měsíců a taky mi občas hází hlavou ze strany na stranu, doufám že je vše jak má být ....

gravedreamer
2. bře 2015

Dobrý den. Nepovažuji to za poruchu. Jako malý jsem to dělal také akorát že se to překlenulo až do vyššího věku ( 23 let) Dělával jsem to vždy když jsem nemohl usnout nebo jsem se nudil. Často táké při poslouchání hudby, vždy v posteli. Přestal jsem s tím až když jsem začal bydlet s přítelkyní aby si nemyslela že jsem vadnej. Chci ale podotknout, že vadnej nejsem. Jde pouze o naučený rituál něco jako když si někdo pred spanim o sebe tře nohy nebo kouše nehty.

anonym86
31. říj 2015

ahoj, mám občas s tím problém v 29. Chodil jsem ležet často a pustil jsem si hudbu a házel hlavou taky dlouze. V dnešní době usnu dobře klidně a kolikrát se mi stane že jsem už asi vyspaný nebo nevím a že hážu hlavou. Taky nevím co s tím a trápí mě to. Není to tak často jako dřív ale stává se mi to. Doufám že to přejde. Kolikrát když se někam jede tak radši jezdím domů spávat protože se kolikrát bojím abych nezačal zase před někým.

kubajs86
13. srp 2016

ahoj
je mi 30 let, od malička to dělám taky, údajně je to nějaký syndrom, stejně jako kopání nohou, skřípání zubama, apod.
mamka to prý také řešila, když jsem byl mládě, nerostli mi vzadu na hlavě ani vlasy, dělal jsem to i celou noc....
myslel jsem kolem dvaceti let věku, že to přešlo (kvůli odstěhování k přítelkyni) ale dělám to prý i teď

dudlajdada
28. říj 2017

Dobrý den, ráda bych obnovila diskuzi, Paulo, byli jste na té neurologii? Jak jste dopadli? Moje malá 6,5 měsíce mi teď pravidelně mydlí hlavičkou rychle ze strany na stranu večer před usnutím, mám dojem, že hlavně když je přetažená.. Nedělá to pokaždé, ale vypadá to fakt divně..Tak mě to také znervózňuje. Díky

slimacikmia
28. říj 2017

@dudlajdada ahoj, môže to byť aj zápal stredného ucha. Ako v noci spí? Skúste jednoduchý test, akoby zatlačiť naraz na vonkajšie zvukovody, aby sa uzavreli (pred vchodom do ucha je taký výčnelok, ten keď zatlačíte, uzavrie sa zvukovod), chvíľu vydržať a uvidíte, ako bude malá reagovať. Ak bude podráždená, bude vám odstrkávať ruky atď, je to pravdepodobne zápal stredného ucha... Ak ostane v kľude, je to pravdepodobne niečo iné.

dudlajdada
29. říj 2017

Také mě to napadlo, ouška jsem hned testovala, ale nic.. A spí krásně, tak snad jen zlozvyk. Dneska šla ale dřív spát a vůbec to nedělala, hází hlavičkou opravdu jen když je přetažená..

tiara15
20. led 2020

@gravedreamer.. Tak to jsem ráda, že nejsem jediná :D také jsem to dělala od narození.. A přestala jsem, až když jsem začala bydlet s přítelem :D uklidnovalo mi to... A k diskuzi.. Malá to dělá taky.. 5 měsíců.. Asi to máme v genech :D takže to nic neobvyklého nebude