Hlad u miminka. Je to tím nebo to dělá jen tak?

martinatd
11. kvě 2021

Ahojte, opět 🙈nedávno jsem brouzdala po internetu ohledně hladu miminek a bylo napsáno (vim ze internet je zlo 🙈😁) ze hlad u miminka se pozná tím že vystrkuje jazyk a olizuje rty, potom.uz je signál cucani pesticky a pláč k čemuž by nemělo dojít. Tak jsem se na to zaměřila a asi jsem neměla jelikož maly 8tydnu se olizuje rty pořád před i po kojení a pořád vystrkuje jazyk. Tak teď nevím jestli je to z hladu nebo to prostě dělá jen tak 🙈někdy mám pocit že mu to prso cpu i když nechce 🙈😅

martinatd
autor
11. kvě 2021

@martinatd a ještě dodam že pořád mlaska 😁

lokesa
11. kvě 2021

@martinatd To můj syn (3 měsíce) dělá od cca druhého týdne 😅. Také se na mě mnohdy tvářil, proč mu to prso dávám, když je najedený, chce to vysledovat. Pomohlo mi začít si zapisovat časy kojení (mám na to aplikaci), protože jí celkem pravidelně (sám od sebe, kojím na požádání), pak už jsem se naučila poznat, kdy to dělá jen tak, a kdy chce krmit. 😉

martinatd
autor
11. kvě 2021

@lokesa tak proto se včera tak rozčiloval porad u toho kojení 😅 no snad se mi to taky podaří vysledovat. Časy jsem zkoušela psat ale jelikož i spí při kojení a spánek je pokaždé jinak dlouhý nemělo to moc smysl zapisovat. Tak aspoň vím že to může mimco dělat i když hlad nemá 😅

nikolite
11. kvě 2021

Můj prcek si ruku žužle často. Někdy to vypadá že si tam tu pěstičku narve celou. Dělá to i v době kdy na 100% hladový není. Takže to platí asi jak u koho 😉😉

princeznamiu
11. kvě 2021

3 mesice, take stale zuzle ruce, vyplazuje jazyk... Ted zacala "sat" horni ret. Ale hlad ma pravidelne po trech hodinach.

keksik002
11. kvě 2021

@martinatd tak to syn treba nedelal nikdy, takze hlad nemel? :D

martinatd
autor
11. kvě 2021

@keksik002 každé miminko je jiné no 😅

michaela666
11. kvě 2021

Naše tříměsíční si neustále cpe do pusy celé pěstičky, prsty a olizuje si zápěstí. Všechno s labužnickým mlaskáním, takže buď jsme ji dobře udělali nebo se nám zachvilku hlady sežere. 😃

martinatd
autor
12. kvě 2021

@michaela666 tak jak je to třeba u vás, jak to poznate? Vím že u každého miminka je to jiné. Štve mě že pp skoro 2 měsících to pořád nedokážu odhadnout a nechci čekat vždy na ten poslední signál což je plac 😏 vim ze to časem podchytim ale nějaký tip co mi pomůže to podchytit dřív neuškodí 😁

michaela666
12. kvě 2021

@martinatd Bohužel už je jenom na UM, takže tam se +,- orientuju časem - mlíčko dostává každé 4 hodiny. Hladová je nevrlá a hodně se kroutí a brblá. Jak mě zahlédne s lahvičkou v ruce je to buď pískání nebo nadávání, že si mám pohnout...Když jsem ještě kojila ( to málo co jsem měla), přišlo mi že hladová se taky kroutila a při chování na rukou byl problém ji udržet...Jak píšeš každé miminko je jiné, určitě se ti to podaří vychytat. 🙂