Hnědozelená stolice s bílými nitkami. Co to je?

5. června 2016 
Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat... Náš malý má už dva dny stolici hnědozelenou a konzistence asi jako bláto. V tom jsou drobné bílé nitky Vůbec netuším, co to je. Doufám, že je to v pořádku, změnu stravy neměl, nic divnýho taky nesnědl, aspoň doufám... Je možné, že mu lezpou další zuby, mohlo by to být k tomu? Díky za rady
4. dub 2009 v 08:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky, to fakt žádná nevíte? Chápu, že bavit se o tomhle není zrovna přitažlivé Taky mi vždycky přišlo divný, že se maminy baví o hovnu Pardon... Já už jsem se teda radila s mamkou, prý mám být v klidu, ale tak jsem ještě čekala rady od vás, zkušených Ještě mě napadal roup dětský, ale to zřejmě nebude ono...
4. dub 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak když nikdo neví, tak zkusím se svou troškou do mlýna. Bláto znám, naši kluci to měli taky, ale v době, kdy byli pouze na mléku a brali Aktiferrin, po něm měli tmavě zelenou, hnědozelenou nebo zelenočernou stolici jako hustší bláto. Ale bez bílých nitek. Nějaký parazit by to sice být mohl, ale to bys asi poznala s jistotou - vypadají jako malé bílé žížalky dlouhé cca 1 cm se zašpičatělými konci. Podle mě by to mohly být nestrávené mléčné zbytky - co prcek předtím jedl?
4. dub 2009 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
vzpomeň si jestlis mu nedávala banán, ty nitky dělají banány.Jinak bych asi volala doktoru.
5. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj hoky, díky za reakce!!! Každopádně už je vše zase ok, banány nejedl, maximálně zelenino-masový oběd, švestkovou přesnídávku a večer kaši...No,tak hlavně,že je všechno v pořádku. Ještě jednou díky...
7. dub 2009 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahij Já bych se zeptala podobně. 4 měsíční miminko jen kojené mělo v normálně zbarvené žluté stolici hnědé nitky. Napadl mě parazit jelikož máme kočky ( odčervené očkované). Dr. řekla, že by se mohlo jednat o krevní sraženinky. Čekám na vsledky stěrů. Co by to mohlo být? Děkuji.
15. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aureliaaa: Ty krevní sraženinky jsou pravděpodobné - prý to tak opravdu vypadá. Ale sama s tím zkušenost nemám - my jsme měli pro změnu zase jiný "jev", a to růžový (tedy krvavý) hlen ve stolici... dodnes se nepřišlo na žádnou příčinu, testy mu dělali všemožný... nicméně po nasazení probiotik (Nutrolin B) to do 2 dnů zmizelo. Ale to není Váš problém... asi nezbývá než vyčkat na výsledky těch stěrů. Držím pěsti.
15. dub 2009 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, mi mame doma tri mesicni miminko, a mela v hovinku vcera červiky, nebo jak rikate byly nitky, byly jsme na vyter, ale doktorka rekla ze jse s tim u tak malyho miminka nesetkala.. setkaly jste se s tim nekdo.. mockrat dik..
30. črc 2009 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že ti červíci (tedy roupy) by se poznaly s jistoto u nedaly by se zaměnit s nestráv. zbytky. Byly by tuhé po "na omak" - tj. při vyšťárání párátkem, navíc i holým okem by se rozpoznaly. My míváme bílé kousky, když má žlutou, kysele páchnoucí stolici - jsem si jistá, že u nás to jsou nestrávené zbytky mléka. Hustě zelenou stolici až brčálově a bahnitého zápachu a konzistence jsem měli vždy, když jsem změnili mléko - zejména při testování Neocate, ale taky allergy care. Postupně se to upravilo. Ale zelená nám zůstala a stěry nic neprokázaly. Pár krát jsem měli takové černé nitky ve stolici - vypadalo to jako bavlněná vlákna - asi zbytky z nějakého ovoce, protože na krev to nevypadalo.
30. črc 2009 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky , omlouvam sr ale musim poprosit o rada . Dcerka ma rok a kdyz kakala mela bile 0,5 mm provazky ve stolici , prijde mi ze ji to i svedi :( nevite co to muze byt a zda mam jit sni k dr ?
5. čer 2016 ve 22:12  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek